RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Elektri paketid

sisukaart

Kui otsustad vahetada elektrimüüjat või valid uut elektripaketti, siis on oluline teada, millist tüüpi elektripakette on saadaval. Elektripakette on mitmeid erinevaid, igaühel neist on oma eelised ja puudused.

Elektripakett on elektrimüüja ja tarbija vahel sõlmitav leping, mis määrab kindlaks elektri hinna, lepingu pikkuse ja muud tingimused. Elektripaketi valikul tuleb arvestada oma tarbimisharjumuste ja -vajadustega, et valida sobivaim pakett.

Eesti Energia pakub erinevaid elektripakette, sealhulgas fikseeritud ja muutuvate hindadega pakette. Fikseeritud hinnaga pakett tagab kindla hinna kogu lepinguperioodi jooksul, samas kui muutuv hind sõltub börsihinnast ja võib varieeruda vastavalt turutingimustele.

Teine elektrimüüja, kellelt saab elektripakette osta, on Elektrum Eesti. Elektrum Eesti pakub erinevaid muutuvate hindadega elektripakette, mis võivad olla soodsamad kui fikseeritud hinnaga paketid, kuid samas tuleb arvestada ka võimalike hinnakõikumistega.

Enne uue elektripaketi valimist on oluline võrrelda erinevaid pakette ja leida endale sobivaim. Võrdluse tegemiseks saab kasutada erinevaid võrdlusportaale, nagu näiteks Elektrihind.ee või Eesti Energia kodulehel olevat võrdlustabelit.

Lepingud ja Tingimused

Võrguleping

Kui soovid elektrit tarbida, pead sõlmima võrgulepingu Elektrileviga. Võrgulepingu sõlmimine on tasuta ning seda saad teha Elektrilevi kodulehel või klienditeeninduses. Võrgulepingu sõlmimisel vali endale sobivaim võrgulepingu pakett. Kui oled uus tarbija, soovitame valida paketi “Võrk 2 kuutasuga”, kui aga ei tarbi elektrit kohe või teed seda minimaalselt, soovitame valida paketi “Võrk 2”.

Elektrileping

Elektrilepingu sõlmimisel saad valida erinevate elektripakettide vahel, mis sobivad erinevatele tarbijatele. Elektrilepingu sõlmimisel vali endale sobivaim elektripakett. Elektrilepingu saad sõlmida kodulehel või klienditeeninduses. Elektripakettide valikus on nii fikseeritud kui ka muutuva hinnaga paketid. Fikseeritud hinnaga paketid tagavad kindla hinna kogu lepinguperioodi jooksul. Muutuva hinnaga paketid aga võivad hinna muutumise tõttu olla soodsamad.

Tähtajatu Leping

Tähtajatu leping on leping, mis kehtib kuni selle ülesütlemiseni. Tähtajatu lepingu saad sõlmida kodulehel või klienditeeninduses. Tähtajatu lepingu puhul on võimalik leping igal ajal üles öelda. Kui soovid tähtajatu lepingu ennetähtaegselt lõpetada, tuleb sul tasuda ennetähtaegse lõpetamise tasu vastavalt lepingutingimustele.

Hinnakujundus

Elektripaketi valimine hõlmab erinevaid tegureid, kuid üks olulisemaid on kindlasti hinnakujundus. Siin on mõned võimalused, mida elektrifirmad pakuvad.

Börsihind

Börsihinnaga elektripakett on hea valik neile, kes saavad oma elektritarbimise õhtutundidele suunata, mil elektri hind on madalam. Börsihind sõltub aga börsil toimuvast ja muutub iga tund, seega on börsihinnaga elektripaketid volatiilsed. Seda tüüpi paketid võivad olla kasulikud neile, kes soovivad hinnatõusu riske maandada või on valmis võtma riski, et hind võib tõusta.

Fikseeritud Hind

Fikseeritud hind on kindel hind, mis ei muutu lepingu kehtivuse ajal. See tähendab, et teate täpselt, kui palju maksate elektri eest iga kuu. Fikseeritud hind on hea valik neile, kes soovivad kindlustunnet ja stabiilsust oma eelarves. Samas võib fikseeritud hind olla kõrgem kui börsihind.

Kwh Hind

Kwh hind tähendab, et maksate elektri eest kilovatt-tunni hinna alusel. See tähendab, et teie arve suurus sõltub teie tarbimisest. Kwh hind võib olla kasulik neile, kes tarbivad vähe elektrit või soovivad oma tarbimist piirata.

Tunnipõhine Hind

Tunnipõhine hind tähendab, et elektri hind varieerub päeva jooksul vastavalt nõudlusele ja pakkumisele. See tähendab, et elektri hind võib olla kõrgem tipptundidel ja madalam öösel. Tunnipõhine hind võib olla kasulik neile, kes saavad oma elektritarbimise öösel suunata.

Universaalteenuse Hind

Universaalteenuse hind on kindel hind, mida pakuvad elektrifirmad neile, kes ei soovi valida eraldi elektripaketti. See hind on sageli kõrgem kui teiste pakettide hinnad, kuid see tagab teile elektri igal ajal ja igas olukorras.

Konkurentsiamet reguleerib elektrituru hindu ja tagab, et elektrifirmad ei saaks tarbijaid ekspluateerida. Elektrilevi ja Elering tagavad elektri kättesaadavuse ja turvalisuse.

Tarbimine ja Kulu

Tarbimiskoha

Kui oled huvitatud elektripakettide valikust, on oluline teada oma tarbimiskoha aadressi. Selleks, et saaksid valida endale sobiva paketi, pead teadma, kas tarbid elektrit korteris või majas. Selle info saad kätte oma võrguettevõtjalt.

Korter

Korteri elektritarbimine võib erineda majade omast. Korterites on tavaliselt vähem elektriseadmeid, kuid see ei tähenda, et tarbimine oleks väiksem. Korterites võib olla elektrikütte- või gaasiküttelahendus, mis mõjutab elektritarbimist. Kui sul on elektriküttega korter, siis on oluline valida endale sobiv elektripakett, mis arvestab ka küttekulu.

Maja

Maja elektritarbimine võib olla suurem kui korteri oma. Majades on tavaliselt rohkem elektriseadmeid ja suurem pindala, mis vajab valgustamist ja kütmist. Kui sul on elektriküttega maja, siis on oluline valida endale sobiv elektripakett, mis arvestab ka küttekulu. Kui sul on aga gaasiküte, siis ei mõjuta see elektritarbimist ning võid valida endale sobiva paketi vastavalt oma tarbimisele.

Taastuvenergia ja Roheline Energia

Kui otsite elektripaketti, mis on keskkonnasõbralik, siis on Roheline Energia teie jaoks õige valik. Rohelise Energia tootmiseks kasutatakse 100% taastuvaid energiaallikaid, peamiselt päikese-, tuule- ja hüdroenergiat. See tähendab, et elekter, mida te kasutate, on toodetud ilma kahjulike heitgaasideta.

Mida rohkem on Rohelise Energia kliente, seda suuremaks kasvab taastuvenergia osakaal elektritootmises ja seda vähem paiskub õhku süsihappegaasi. Rohelise Energia valimine on seega samm keskkonnasõbralikuma tuleviku suunas.

Rohelise Energia paketi valimine on lihtne ja mugav. Kõikide pakettidega saate valida Rohelise Energia, mille tootmiseks kasutatakse 100% taastuvaid energiaallikaid. Roheline Energia on ka saadaval äriklientidele.

Kui soovite toetada taastuvenergia tootjaid, siis on Roheline Energia õige valik. Rohelise Energia tootmiseks kasutatakse 100% taastuvaid energiaallikaid, peamiselt päikese-, tuule- ja hüdroenergiat. See tähendab, et kui valite Rohelise Energia, toetate taastuvenergia tootjaid ja aitate kaasa keskkonnasõbralikuma tuleviku loomisele.

Pakkumised ja Kodule

Enne sobiva elektripaketi valimist on oluline mõista, mida pakett sisaldab. Mõned elektripaketid sisaldavad fikseeritud hindu, mis tähendab, et sinu elektrihind ei muutu kindlaksmääratud perioodi jooksul. Teised paketid sisaldavad börsihinda, mis tähendab, et sinu elektrihind muutub vastavalt börsihinna muutustele.

Kodule on ka oluline aspekt, mida kaaluda, kui valid endale sobivat elektripaketti. Paljud elektrimüüjad pakuvad erinevaid lisateenuseid, nagu näiteks elektrikatkestuste korral klienditoe teenuseid. Samuti võid leida elektrimüüjaid, kes pakuvad ka elektritootmist taastuvatest energiaallikatest, mis võib olla oluline tegur keskkonnateadlikele tarbijatele.

Üks võimalus leida endale sobivaim elektripakett on kasutada Eesti Energia pakutavaid pakkumisi, mis sisaldavad nii fikseeritud kui ka börsihinnaga pakette. Lisaks pakub Eesti Energia ka erinevaid lisateenuseid, nagu näiteks elektrikatkestuste korral klienditoe teenuseid.

Gaas ja Elekter

Kui otsid oma kodule gaasi- ja elektrilahendusi, siis on oluline valida endale sobiv pakett. Eesti Gaas ja Eesti Energia pakuvad mitmeid erinevaid pakette, mis võivad vastata just sinu vajadustele.

Gaasi ja elektri paketid on saadaval nii era- kui ka äriklientidele. Eesti Gaas pakub fikseeritud ja börsihinnaga elektripakette, mis võimaldavad valida just endale sobiva hinna ja teenuse taseme. Eesti Energia pakub ka erinevaid elektripakette, mis võimaldavad valida kas börsihinna või fikseeritud hinna.

Kui soovid oma ettevõttele gaasilepingut sõlmida, siis Eesti Energia pakub parimaid pakkumisi. Pakettide hulka kuuluvad erinevad soodustingimused, mis võimaldavad säästa raha ja valida endale sobivaim lahendus.