RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Ärilaen

sisukaart

Kui otsite oma ettevõtte jaoks sobivat rahastamisvõimalust, siis ärilaen võib olla teile sobiv lahendus. Ärilaen on spetsiaalselt ettevõtetele mõeldud laenutoode, mida pakuvad nii pangad kui ka alternatiivsed laenuandjad.

Ärilaenud on saadaval erinevatele ettevõtte tüüpidele, sealhulgas OÜ-dele, AS-idele, FIE-dele ja MTÜ-dele. Laenusummad algavad tavaliselt 2500 eurost ja võivad ulatuda miljonite euroni. Laenuperioodid on samuti erinevad ning võivad kesta mitmest kuust kuni mitme aastani.

Ärilaenude intressimäärad on tavaliselt mõistlikud ja sõltuvad laenuandja poliitikast ja ettevõtte krediidivõimekusest. Kui soovite madalama intressimääraga laenu, siis tasub kaaluda tagatisega ärilaenu. Tagatiseta ärilaen sobib aga neile, kes ei soovi tagatist anda või kellel pole tagatist anda.

Laenutaotluse esitamine on lihtne ja seda saab teha nii internetis kui ka pangakontoris. Laenuotsus tehakse tavaliselt mõne päeva jooksul pärast taotluse esitamist. Kui taotlus rahuldatakse, siis saab laenusumma kas pangakontole või ettevõtte arveldusarvele kanda.

Ärilaenu Taotlemine

Kui soovid oma ettevõtet arendada, võib ärilaen olla hea võimalus rahastamiseks. Ärilaenu taotlemine on lihtne protsess, mida saad teha enamasti otse internetist krediidiasutuse koduleheküljelt. Enne laenu taotlemist on oluline, et oleksid tutvunud laenutingimustega ning teinud äriplaani, et teaksid täpselt, kui palju raha vajad ja kuidas seda kasutad.

Enamasti nõuavad laenuandjad ärilaenu taotlemisel tagatist või käendust. Käendaja võib olla kas juhatuse liige või mõni teine usaldusväärne isik. Tagatiseta laenude puhul võib olla vaja käendust ning tagatud laenude puhul võib tagatiseks olla hüpoteek või mõni muu aktsepteeritav tagatis.

Laenuandjad võivad küsida ka haldustasu ning lepingutasu, mis tuleksid lisaks intressimääradele tasuda. Oluline on tutvuda ka krediidi kulukuse määraga, mis annab ülevaate laenu tegelikest kuludest.

Enne laenu taotlemist on oluline koostada äriplaan, milles kirjeldad oma ettevõtte tegevust ning rahastamisvajadust. Äriplaani koostamisel tuleks olla realistlik ning selgitada, kuidas raha kasutatakse ning millal on plaanis laen tagasi maksta.

Ärilaenu taotlemisel tuleb täita taotlusvorm ning esitada vajalikud dokumendid, nagu äriregistri väljavõte, viimase aasta majandusaasta aruanne ning käendaja dokumendid. Pärast taotluse esitamist kontrollivad laenuandjad taotleja krediidivõimekust ning otsustavad, kas laenu väljastada või mitte.

Erinevad Ärilaenu Liigid

Kui otsite oma ettevõttele rahastamist, siis ärilaen võib olla hea valik. Erinevaid ärilaenu liike on palju ning nende hulgas on võimalik leida sobivaim just teie ettevõttele.

Kinnisvara tagatisel ärilaen

Kui teil on olemas kinnisvara, mida saate tagatisena kasutada, siis võib kinnisvara tagatisel ärilaen olla hea valik. See laenuliik on mõeldud eelkõige suuremateks investeeringuteks, nagu uue tootmishoone ehitamine või olemasoleva laiendamine. Kinnisvara tagatisel ärilaen võib olla ka hea võimalus, kui teil on vaja rahastada oma ettevõtte käibevahendeid.

Tagatiseta ärilaen

Tagatiseta ärilaen on üks levinumaid ärilaenu liike, mis sobib eelkõige väiksemate investeeringute jaoks. See laenuliik on mõeldud eelkõige ettevõtetele, kellel puudub tagatiseks sobiv vara. Tagatiseta ärilaen võib olla hea valik, kui teil on vaja rahastada oma ettevõtte käibevahendeid või teha väiksemaid investeeringuid.

Tagatisega ärilaen

Tagatisega ärilaen sobib eelkõige suuremate investeeringute jaoks, kuna tagatiseks võib olla näiteks kinnisvara, masinad või sõidukid. See laenuliik on mõeldud eelkõige ettevõtetele, kellel on olemas sobiv vara tagatiseks. Tagatisega ärilaen võib olla hea valik, kui teil on vaja rahastada suuremaid investeeringuid või soetada uusi masinaid või sõidukeid.

Stardilaen

Stardilaen on mõeldud eelkõige uute ettevõtete jaoks, kes vajavad rahastamist oma äriidee elluviimiseks. See laenuliik on mõeldud eelkõige ettevõtetele, kellel puudub vajalik kapital oma äriidee elluviimiseks. Stardilaenu saab kasutada näiteks tootmise alustamiseks, turunduskampaania läbiviimiseks või uute töötajate palkamiseks.

Väikelaen

Väikelaen on mõeldud eelkõige väiksemate kulutuste jaoks, nagu näiteks kontoritarvete ostmine või remonditööde tegemine. See laenuliik sobib eelkõige ettevõtetele, kellel on vaja rahastada väiksemaid kulutusi. Väikelaen on tagatiseta laen, mistõttu ei ole vaja tagatist.

Krediidikonto

Krediidikonto on ärilaenu liik, mis võimaldab teil kasutada raha vastavalt vajadusele ning tasuda intressi ainult kasutatud summalt. Krediidikonto sobib eelkõige ettevõtetele, kellel on vaja rahastada erinevaid projekte ning kes soovivad paindlikku laenulahendust.

Refinantseerimislaen

Refinantseerimislaen on ärilaenu liik, mis võimaldab teil refinantseerida oma olemasolevaid laene ning maksta vähem intressi. Refinantseerimislaen sobib eelkõige ettevõtetele, kellel on olemas juba olemasolevad laenud ja kes soovivad maksta vähem intressi.

Ärilaenu Kasutusalad

Ärilaen on laenutoode, mis on spetsiaalselt ettevõtetele mõeldud. Ärilaenu võib kasutada mitmete äriliste eesmärkide ja projektide jaoks. Siin on mõned populaarsed ärilaenu kasutusalad:

Ettevõtte laiendamine

Kui soovite oma ettevõtet laiendada, võib ärilaen olla suurepärane võimalus. Ärilaenu abil saate rahastada uute toodete või teenuste arendamist, uute turgude avamist ja palju muud. Ärilaen võib aidata teil oma ettevõtet kasvatada ja arendada.

Äritegevus

Kui teil on vaja rahastada oma ettevõtte igapäevaseid tegevusi, võib ärilaen olla suurepärane võimalus. Ärilaen võib aidata teil katta oma ettevõtte käibevajadusi, nagu näiteks varude ostmine, tööjõukulude tasumine ja muud sarnased kulud.

Projekt

Kui teil on projekt, mida soovite rahastada, võib ärilaen olla suurepärane võimalus. Ärilaen võib aidata teil katta projekti algusest lõpuni kulud, nagu näiteks materjalid, tööjõukulud ja muud sarnased kulud.

Tehnika

Kui soovite osta uut tehnoloogiat või seadmeid oma ettevõtte jaoks, võib ärilaen olla suurepärane võimalus. Ärilaen võib aidata teil katta seadmete ja tehnoloogia ostmise kulusid ning võimaldada teil oma ettevõtte tehnoloogiat uuendada ja parendada.

Kokkuvõttes on ärilaen suurepärane võimalus ettevõtetele, kes soovivad oma ettevõtet kasvatada, rahastada oma igapäevaseid tegevusi, rahastada projekte ja osta uut tehnoloogiat või seadmeid.

Ärilaenu Tingimused ja Maksegraafik

Kui soovite võtta ärilaenu, peate olema kursis laenu tingimuste ja maksegraafikuga. Ärilaenu tagasimakseperiood võib olla kuni 5 aastat, mis annab teile aega laenu tagasi maksta vastavalt oma võimalustele. Enne laenu võtmist peaksite hoolikalt kaaluma oma finantsolukorda, et tagada, et saate maksta tagasi õigeaegselt vastavalt kokkulepitud maksegraafikule.

Maksegraafik on kokkulepe, mis sätestab, millal ja kui palju peate laenu tagasi maksma. Ärilaenu tagasimakseid saab teha kas ühekordse kogusumma maksega või siis igakuiste osamaksetega. Laenu tuleb alati tasuda õigeaegselt, pidades kinni kokkulepitud maksegraafikust. Soovi korral saab teha ka ettemakseid või muuta tagasimaksegraafikut, aga selleks tuleb laenuandjaga ühendust võtta.

Ennetähtaegne tagastamine on võimalus laenu tagasi maksta enne kokkulepitud tähtaega. Kui soovite laenu ennetähtaegselt tagasi maksta, peate sellest teavitama laenuandjat ette. Ennetähtaegsel tagastamisel võib olla mõningaid lisatasusid, mistõttu peaksite enne otsuse tegemist kontrollima laenuandja tingimusi ja nõudeid.

Ärilaenu Pakkujad

Kui otsite ärilaenu, on oluline leida sobiv laenuandja, kes pakub teile parimaid tingimusi. Eestis on palju pangad, laenupakkujad ja laenuandjad, kes pakuvad ärilaenu. Siin on mõned ärilaenu pakkujad, kellelt saate laenu taotleda:

1. Coop Pank

Coop Pank pakub ärilaenu ettevõtetele, kelle käive on vähemalt 50 000 eurot aastas. Laenusumma algab 300 eurost ja laenuperiood on kuni 10 aastat. Intressimäär sõltub laenusummast ja laenuperioodist. Coop Pank pakub ka tagatiseta ärilaenu.

2. Swedbank

Swedbank pakub ärilaenu ettevõtetele, kelle käive on vähemalt 100 000 eurot aastas. Laenusumma algab 10 000 eurost ja laenuperiood on kuni 10 aastat. Intressimäär sõltub laenusummast ja laenuperioodist. Swedbank pakub ka tagatisega ärilaenu.

3. LHV Pank

LHV Pank pakub ärilaenu ettevõtetele, kelle käive on vähemalt 100 000 eurot aastas. Laenusumma algab 10 000 eurost ja laenuperiood on kuni 10 aastat. Intressimäär sõltub laenusummast ja laenuperioodist. LHV Pank pakub ka tagatisega ärilaenu.

4. Inbank

Inbank pakub ärilaenu ettevõtetele, kelle käive on vähemalt 50 000 eurot aastas. Laenusumma algab 500 eurost ja laenuperiood on kuni 5 aastat. Intressimäär sõltub laenusummast ja laenuperioodist. Inbank pakub ka tagatisega ja tagatiseta ärilaenu.

5. Kreditex

Kreditex pakub ärilaenu ettevõtetele, kelle käive on vähemalt 50 000 eurot aastas. Laenusumma algab 1000 eurost ja laenuperiood on kuni 5 aastat. Intressimäär sõltub laenusummast ja laenuperioodist. Kreditex pakub ka tagatisega ja tagatiseta ärilaenu.

Need on vaid mõned ärilaenu pakkujad Eestis. Enne laenu taotlemist veenduge, et olete uurinud erinevaid laenuandjaid ja leidnud parima lahenduse oma ettevõtte jaoks.

Ärilaenu Kalkulaator ja Võrdlus

Kui otsustate võtta ärilaenu, on oluline leida kõige sobivam laenupakkumine. Selleks võite kasutada ärilaenu kalkulaatorit, mis aitab teil leida sobiva laenu summa ja tagasimakse perioodi. Kalkulaator võimaldab teil arvutada laenu kuumaksete suuruse, intressimäära ja kogukulu.

Enne ärilaenu võtmist on soovitatav võrrelda erinevaid laenupakkumisi. Võrrelda võite intressimäärasid, laenu tingimusi, tagasimakse perioodi ja muid olulisi parameetreid. Võrdlus aitab teil leida kõige soodsama laenupakkumise.

Kui soovite võrrelda erinevaid ärilaenude pakkujaid, võite kasutada ärilaenu võrdlusportaale. Võrdlusportaalid võimaldavad teil võrrelda erinevaid laenupakkumisi ühes kohas. Portaalid võivad pakkuda erinevaid funktsioone, nagu näiteks laenupakkumiste filtreerimine, laenupakkumiste võrdlemine, laenupakkumiste hindamine ja palju muud.

Ärilaenu Taotlemise Dokumendid

Ärilaenu taotlemiseks on vaja esitada mitmeid dokumente. Laenuandjad nõuavad tavaliselt järgmisi dokumente:

  • Laenutaotlus – esitatakse laenuandja koduleheküljel või kontorites.
  • Ettevõtte registrikood – tõendab ettevõtte olemasolu ja tegevust.
  • Ettevõtte bilanss ja kasumiaruanne – annavad ülevaate ettevõtte finantsseisundist.
  • Majandusaasta aruanne – sisaldab ettevõtte majandusaasta kohta olulist finantsinfot.
  • Isikut tõendav dokument – pass, ID-kaart või juhiluba.
  • Tööleping või palgatõend – tõendab sissetulekut.
  • Pangakonto väljavõte – sisaldab sissetulekute ja väljaminekute ülevaadet.
  • Maksu- ja tuludeklaratsioon – tõendab ettevõtte maksukohustuste täitmist.
  • Krediidireitingu raport – annab ülevaate ettevõtte krediidivõimekusest.
  • Muud äritegevusega seotud dokumendid – näiteks äriplaan, käendajate dokumendid jms.

Kui tegemist on OÜ või MTÜ-ga, siis tuleb esitada ka ettevõtte asutamisleping ja põhikiri. FIE puhul tuleb esitada FIE tegevusluba.

Enne laenu taotlemist on soovitatav kontrollida, millised dokumendid on konkreetsel laenuandjal vajalikud. Selleks võib küsida infot laenuandja kodulehelt või kontakteeruda nende klienditeenindusega.

Kokkuvõttes on ärilaenu taotlemine suuresti seotud dokumentide esitamisega. Oluline on esitada kõik nõutud dokumendid ning veenduda nende õigsuses ja täielikkuses.

Ärilaenu Probleemid ja Lahendused

Ärilaen on suurepärane lahendus, kui soovite laiendada oma ettevõtet või investeerida uutesse projektidesse. Kuid nagu igal laenul, on ka ärilaenul oma probleemid. Selles jaotises räägime ärilaenude probleemidest ja lahendustest, et aidata teil oma ärilaenu edukalt haldada.

Maksuvõlg

Maksuvõlg on üks peamisi probleeme, mis võivad tekkida ärilaenu tagasimaksetega. Kui teie ettevõttel on maksuvõlg, võib see mõjutada teie krediidi skoori ja teie võimalusi saada uusi laene. Kui teil on maksuvõlg, on oluline võtta meetmeid selle tasumiseks enne, kui taotlete uut ärilaenu. Kui teil on juba ärilaen ja teil tekib maksuvõlg, siis võite kaaluda laenu refinantseerimist, et maksta oma maksuvõlg ja vältida krediidi skoori langust.

Kiire vastus

Teine probleem, mis võib tekkida ärilaenudega, on kiire vastuse vajadus. Kui teil on vaja kiiresti raha, võib traditsiooniliste laenupakkujate taotlemine võtta kaua aega. Kuid ärilaenud pakuvad sageli kiiret vastust ja raha võib kätte saada mõne tunni jooksul. Kui teil on vaja kiiresti raha, võib ärilaen olla teie jaoks parim valik.

Ärilaenu Alternatiivid

Kui ärilaen ei ole Sinu ettevõtte jaoks sobiv lahendus, on olemas ka teisi alternatiive. Siin on mõned võimalused, mida võiksid kaaluda:

Tarbimislaen

Kui vajad rahastust väiksemateks kulutusteks nagu näiteks kontoritarvete ostmiseks või reklaami tegemiseks, võib tarbimislaen olla hea valik. Tarbimislaenud on kiired ja lihtsad ning nende taotlemiseks ei ole vaja põhjalikku äriplaani.

Käendusel laen

Kui Sul ei ole piisavalt tagatist, et saada ärilaenu, võib käendusel laen olla hea alternatiiv. Käendaja annab oma nõusoleku laenu tagasimaksmiseks, mis annab laenuandjale kindlustunde. Käendusel laenu saamiseks peab Sul olema usaldusväärne käendaja.

Rahastusplatvormid

Rahastusplatvormid on alternatiivsed rahastusallikad, mis võimaldavad investoritel rahastada erinevaid projekte ja ettevõtteid. Sellisel juhul ei ole Sul vaja laenu tagasi maksta, vaid investorid saavad kasumit oma investeeringutelt. Rahastusplatvormid on saanud populaarseks viimastel aastatel ja neid on mitmeid erinevaid.

Haldus- ja arenduslaen

Kui vajad rahastust ettevõtte haldamiseks või arendamiseks, võib haldus- ja arenduslaen olla hea valik. Selline laen võimaldab Sul rahastada erinevaid projekte, mis aitavad ettevõtet kasvatada ja arendada.

Ettevõtte partnerlus

Kui Sul on hea idee, kuid puudub vajalik rahastus, võid kaaluda ettevõtte partnerlust. Partnerlus võimaldab Sul leida investoreid, kes on huvitatud Sinu ideest ja valmis seda rahastama. Partnerlus võib olla hea alternatiiv, kui Sul ei ole piisavalt tagatist või kui soovid jagada riske ja vastutust.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas taotleda ärilaenu ilma tagatiseta?

Et taotleda ärilaenu ilma tagatiseta, peate tõestama oma ettevõtte rahavoogusid ja krediidivõimekust. Laenuandjad hindavad teie ettevõtte finantsseisu, sealhulgas varasid, kohustusi ja rahavoogusid. Kui teie ettevõtte finantsseis on tugev, võite saada ärilaenu ilma tagatiseta.

Millised on Bondora ärilaenu tingimused?

Bondora ärilaenu tingimused varieeruvad sõltuvalt laenusummast ja tagatise tüübist. Bondora ärilaenu saab taotleda alates 1000 eurost kuni 100 000 euroni. Laenu tagatiseks võib olla kinnisvara või ettevõtte varad. Laenuintress sõltub laenu suurusest ja tagatise tüübist. Bondora ärilaenu taotlemiseks peate esitama oma ettevõtte finantsaruanded ja äriplaan.

Kas kiirlaen ettevõttele on mõistlik valik?

Kiirlaenud ettevõtetele on mõistlik valik ainult lühiajaliste rahavajaduste korral. Kiirlaenud on kallid ja nende intressimäärad on tavaliselt kõrgemad kui ärilaenud. Kiirlaenude tagasimaksetähtajad on tavaliselt lühikesed ja neid ei tohiks kasutada pikaajaliste projektide rahastamiseks.

Millal on mõistlik kasutada ärilaenu käendusega?

Ärilaenu käendusega tasub kasutada juhul, kui teil ei ole piisavalt tagatist või kui teie ettevõtte finantsseis ei vasta laenuandja nõuetele. Käendaja vastutab laenu tagasimaksmise eest, kui teie ettevõte ei suuda seda teha. Käendaja võib olla näiteks ettevõtte omanik, juhatuse liige või mõni teine isik, kellel on piisavalt krediiti ja finantsvõimekust.

Millised on SEB ärilaenu intressimäärad?

SEB ärilaenu intressimäärad varieeruvad sõltuvalt laenu suurusest ja tagatise tüübist. SEB pakub ärilaenu alates 5000 eurost kuni 250 000 euroni. Laenu tagatiseks võib olla kinnisvara või ettevõtte varad. Laenuintress sõltub laenu suurusest ja tagatise tüübist.

Kuidas taotleda Citadele ärilaenu?

Citadele ärilaenu taotlemiseks peate esitama oma ettevõtte finantsaruanded ja äriplaan. Laenu suurus võib ulatuda kuni 1 000 000 euroni. Laenu tagatiseks võib olla kinnisvara või ettevõtte varad. Citadele ärilaenu intressimäär sõltub laenu suurusest ja tagatise tüübist.