RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Lightyear

sisukaart

Lightyear on Eestis loodud investeerimisäpp, mille eesmärk on pakkuda kasutajatele võimalust investeerida ülemaailmsetele aktsiaturgudele ilma tehingu- ja haldustasudeta. Lightyeari taga seisavad endised Wise’i töötajad Martin Sokk ja Mihkel Aamer.

Lightyeari kaudu on võimalik investeerida üle 3500 aktsiasse ja ETF-i üle kogu maailma, alustades vaid ühest eurost. Investeerimisäpp on litsentseeritud Finantsinspektsiooni poolt ning tegutseb tegevusloa 4.1-1/31 alusel, seega on tegemist usaldusväärse investeerimisettevõttega.

Lightyeari kasutamine on lihtne ja mugav. Kasutajad saavad avada oma investeerimiskonto mõne minutiga ning lisada raha mitmes valuutas, alates GBP kuni USD kuni EUR. Lightyeari konto on mitme valuutaga ning kauplemistasusid ei ole.

Lightyeari investeerimisäpp on suunatud nii era- kui ka äriklientidele, kes soovivad investeerida maailma suurimate ettevõtete aktsiatesse. Lightyeari teenuse kaudu on võimalik teha investeeringuid ka ettevõtte konto alt.

Lightyear on tõusnud Eesti startup-maastikul kiiresti populaarseks ning on saanud tunnustust ka Euroopa Liidu tasandil. Lightyeari asutajad on kinnitanud, et nende eesmärk on muuta investeerimine lihtsamaks ning taskukohasemaks kõigile.

Investeerimisvõimalused

Lightyear investeerimisäpp pakub laia valikut investeerimisvõimalusi, mis võimaldavad kasutajatel investeerida erinevatesse fondidesse ja aktsiatesse.

Fondid

Lightyear võimaldab kasutajatel investeerida erinevatesse fondidesse, mis hõlmavad erinevaid sektoreid, nagu tehnoloogia, tervishoid, finants, energia ja palju muud. Fondide valik on mitmekesine ja hõlmab nii Euroopa kui ka USA fondid.

Lightyeari fondid on kaetud investorikaitse seadustega, mis tagavad kasutajate raha turvalisuse. Fondid on reguleeritud Finantsinspektsiooni poolt ja vastavad kõigile seaduslikele nõuetele.

Kasutajad saavad valida erinevate fondide vahel, mis sobivad nende investeerimisstrateegiaga. Lightyeari fondid pakuvad kasutajatele võimalust teenida intressi ja teenida tulu.

Lightyeari investeerimisäpp on kaotanud varjatud tasud, mis tähendab, et kasutajad saavad investeerida ilma peidetud tasudeta. Kasutajad saavad investeerida erinevatesse valuutadesse, nagu EUR, USD ja GBP, ja teenida intressi oma rahalt.

Kasutajad saavad ka oma raha investeerida mitmesse fondi, mis pakuvad erinevaid tulusid ja riske. Lightyeari investeerimisäpp pakub kasutajatele laia valikut investeerimisvõimalusi, mis sobivad erinevatele investeerimisstrateegiatele.

Kasutajakogemus

Lightyeari kasutajakogemus on ülimalt kasutajasõbralik ning sobib suurepäraselt ka algajatele. Registreerumine võtab aega vaid minut või kaks ning isikutuvastuse saab teha koheselt. Investeerimisäpi kasutamine on lihtne ning aktsiate leidmine ning investeeringu tegemine on vaid paari nupuvajutuse küsimus.

Lightyeari äpp on saadaval nii iOS kui ka Android seadmetele ning pakub kasutajatele võimalust investeerida üle 3500 aktsiasse ja fondi alates vaid ühest eurost. Kasutajad saavad valida erinevate investeerimisstrateegiate vahel, sealhulgas indeksfondid, aktsiad ning ETFid.

Lightyeari äpp on saadaval mitmes erinevas keeles, sealhulgas inglise, saksa, prantsuse, hispaania ja itaalia keeles. See teeb investeerimise lihtsaks ja mugavaks ka neile, kes ei räägi eesti keelt või kes eelistavad investeerida välismaa turule.

Onboarding protsess on lihtne ning kasutajad saavad oma konto avada vaid mõne minutiga. Lisaks saavad kasutajad lisada raha mitmes valuutas, alates GBP kuni USD kuni EUR. Lightyeari äpi kasutamine on tasuta ning kasutajad ei pea maksma tehingutasusid.

Tasud ja Kulud

Lightyear investeerimisäpp on üks väheseid investeerimisplatvorme, mis pakub oma teenuseid ilma tehingu- ja haldustasudeta. See tähendab, et kasutajad saavad investeerida ülemaailmsetele aktsiaturgudele ilma, et peaksid muretsema varjatud tasude eest. Lightyear on läbipaistev oma tasude osas, mis tähendab, et kasutajad saavad täieliku ülevaate oma investeeringutega seotud kuludest.

Kuigi Lightyear ei võta tasusid tehingute ja halduse eest, tuleb siiski arvestada teatud kuludega, mis on seotud investeerimisäpiga. Näiteks võib kasutajatel olla vaja maksta valuutavahetuse tasusid, kui nad soovivad investeerida välismaa aktsiatesse. Samuti tuleb arvestada, et Lightyear võib võtta tasu teatud teenuste eest, näiteks väljavõtete või aruannete eest.

Regulatsioonid ja Turvalisus

Lightyear Europe AS on investeerimisühing, mis tegutseb Eesti Finantsinspektsiooni järelevalve all. See tähendab, et ettevõte peab järgima rangeid regulatsioone ja tagama kõigi klientide raha turvalisuse.

Lightyear Europe AS on registreeritud Eesti Finantsinspektsiooni poolt ja omab investeerimisühingu tegevusluba. See tähendab, et ettevõte järgib Eesti seadusi ja regulatsioone, mis on loodud selleks, et kaitsta klientide raha ja tagada nende turvalisus.

Lisaks sellele on Lightyear Europe AS liitunud ka Eesti väärtpaberite keskdepositooriumi (Väärtpaberikeskus) liikmete hulka. See tagab, et kõik kliendi aktsiad ja muud väärtpaberid on turvaliselt hoitud.

Lightyear Europe AS järgib ka rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusi ning kasutab kõige kaasaegsemat tehnoloogiat, et tagada kõigi klientide raha turvalisus.

Lisaks sellele on Lightyear Europe AS liitunud ka Investor Compensation Scheme’iga (ICS). See tähendab, et kui ettevõte peaks mingil põhjusel pankrotti minema, on kõik kliendid kaitstud ja neil on õigus saada tagasi kuni 20 000 eurot.

Klienditugi ja Haridus

Lightyear investeerimisäpp pakub oma kasutajatele kliendituge e-posti ja telefoni teel. Klienditugi on avatud tööpäeviti ja vastab küsimustele eesti keeles. Lightyeari kodulehel on ka FAQ sektsioon, kus on vastused levinumatele küsimustele.

Lisaks klienditoele pakub Lightyear ka hariduslikke materjale, et aidata oma kasutajatel paremini aru saada investeerimisest ja finantsturgudest. Lightyeari blogis on palju artikleid, mis käsitlevad erinevaid investeerimisteemasid, nagu näiteks aktsiad, fondid, valuutad ja kinnisvara. Lightyeari kodulehel on ka mitmeid õppevideoid, mis selgitavad, kuidas investeerimisäppi kasutada ja kuidas investeerimisotsuseid teha.

Kasutajad saavad Lightyearis ka jälgida oma investeeringute arengut ja saada ülevaateid oma portfelli kohta. Lightyeari investeerimisäpp on lihtne ja intuitiivne, mis teeb investeerimise algajatele lihtsamaks. Samuti on Lightyeari investeerimisäpp turvaline ja kasutab kõrgetasemelist krüptimist, et kaitsta kasutajate andmeid ja raha.

Ettevõtte Taust ja Partnerid

Lightyear on Eesti päritolu investeerimisäpp, mis loodi 2021. aastal. Ettevõtte asutajateks on Taavet Hinrikus ja Sten Tamkivi, kes on mõlemad kogenud ettevõtjad. Hinrikus oli Transferwise’i kaasasutaja, Tamkivi aga on olnud mitme idufirma juht, sealhulgas Skype’i endine tegevjuht.

Lightyeari partnerite hulka kuuluvad mitmed tuntud riskikapitalifirmad nagu Lightspeed Venture Partners ja Mosaic Ventures. Lightspeed Venture Partners on investeerinud ka sellistesse edukatesse idufirmadesse nagu Snapchat, Affirm ja OYO Rooms. Mosaic Ventures on aga investeerinud sellistesse ettevõtetesse nagu TransferWise, Blockchain.com ja Klarna.

Lisaks riskikapitalifirmadele on Lightyeari partnerite hulgas ka Metaplanet, mis on Richard Bransoni investeerimisfirma. Richard Branson on tuntud ärimees ja Virgin Groupi asutaja. Virgin Group on mitmeid ettevõtteid üle maailma, sealhulgas lennufirma Virgin Atlantic ja mobiiltelefonide müüja Virgin Mobile.

Lightyeari eesmärk on muuta investeerimine lihtsaks ja mugavaks kõigile. Ettevõte pakub võimalust investeerida aktsiatesse ja indeksfondidesse ilma tehingutasudeta ning pakub ka võimalust avada ettevõtte konto. Lightyeari rakendus on saadaval nii iOS kui ka Android seadmetele ning see on saanud positiivset tagasisidet kasutajatelt.