RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Luminor

sisukaart

Luminor Pank on Eesti kolmas suurim pank, mis loodi 2017. aastal Nordea ja DNB ühinemisel. Alates sellest ajast on Luminor pakkunud täisteenuspankade teenuseid nii era- kui ka äriklientidele.

Luminor pakub laia valikut teenuseid, sealhulgas makseid, autopilooti, kaarte, laene ja liisingut, säästmist, pensioni ja investeerimist. Lisaks on Luminoril ka internetipank ja mobiilirakendus, mis võimaldavad klientidel oma pangakontot hõlpsalt hallata.

Luminor Pank on tuntud oma usaldusväärsuse ja kliendikeskse lähenemise poolest. Pank on võtnud endale kohustuse pakkuda oma klientidele kõrgeimat teeninduskvaliteeti ja tagada nende finantsvajaduste täielik rahuldamine.

Luminor Pank on ka suurepärane valik ettevõtetele, kes otsivad usaldusväärset finantspartnerit. Pank pakub laia valikut teenuseid, sealhulgas pangakontosid, laene, liisinguid ja investeerimisteenuseid, mis on kohandatud vastavalt ettevõtte vajadustele.

Luminor Panki Ajalugu

Luminor Pank on Baltimaade üks suurimaid panku, mis loodi 2017. aastal Nordea ja DNB Panga ühinemise tulemusena. Enne ühinemist tegutsesid Nordea ja DNB Pank Baltimaades juba pikka aega.

Nordea Pank alustas oma tegevust Eestis 1992. aastal, kui avas esimese filiaali Tallinnas. Järgnevatel aastatel laiendas Nordea oma tegevust kogu Baltikumis. DNB Pank alustas oma tegevust Eestis 2006. aastal, kui omandas Sampo Panga.

  1. aastal teatasid Nordea ja DNB Pank oma kavatsusest ühineda, et moodustada Baltikumi suuruselt teine pank. Ühinemine sai ametlikuks 2018. aasta märtsis ning uueks pangaks sai Luminor Pank.

Luminor Pank on tänaseks päevaks kasvanud üheks suuremaks pangaks Baltikumis, pakkudes laia valikut finantsteenuseid nii era- kui äriklientidele. Panga eesmärk on olla usaldusväärne partner oma klientidele ning aidata neil saavutada nende finantsilised eesmärgid.

Ühinemine Nordea ja DNB Pangaga andis Luminor Pangale võimaluse ühendada oma jõud kahe tugeva panga oskusteabe ja kogemustega. Lisaks võimaldas ühinemine panga kliendibaasi laiendamist ning uute toodete ja teenuste pakkumist.

Luminor Panki Struktuur

Luminor Pank on Luminor Groupi tütarettevõte, mis tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus. Panga struktuur koosneb juhtkonnast ja järelevalvenõukogust.

Juhtkond

Luminor Panga juhtkond vastutab panga igapäevase tegevuse eest ning tagab panga jätkusuutliku arengu. Juhtkonna koosseisu kuuluvad järgmised isikud:

AmetikohtNimi
TegevjuhtPeter Bosek
FinantsjuhtKristel Kivinurm
ÄrijuhtErki Kilu
RiskijuhtRisto Eimre
IT-juhtAndris K. Berzins

Peter Bosek on Luminor Panga tegevjuht alates 2019. aasta juulist. Enne Luminor Panga juhtimist töötas ta Austria pangandusettevõttes Erste Group Bank AG, kus ta oli vastutav jaemüügi ja digitaalse panganduse eest.

Järelevalvenõukogu

Luminor Panga järelevalvenõukogu kontrollib juhtkonna tegevust ja tagab panga vastavuse seadustele ja määrustele. Nõukogu koosseisu kuuluvad järgmised isikud:

AmetikohtNimi
EsimeesNils Melngailis
LiigeKārlis Danēvičs
LiigeArūnas Laurinaitis
LiigeKaido Saar
LiigeKaspars Zalitis

Nils Melngailis on Luminor Panga järelevalvenõukogu esimees alates 2021. aasta märtsist. Enne Luminor Panga järelevalvenõukogu liikmeks saamist töötas ta Swedbank AB-s, kus ta oli vastutav riskijuhtimise ja rahvusvaheliste finantsturgude eest.

Luminor Panki Teenused

Luminor Pank pakub laia valikut teenuseid ja tooteid nii era- kui ka äriklientidele. Siin on lühike ülevaade kahest teenusest, mida Luminor pakub.

Jaemüügipangandus

Luminor pakub jaemüügipanganduse teenuseid, mis hõlmavad laene, hoiuseid, maksekaarte ja muid finantstooteid. Luminor pakub laias valikus hoiuseid, mis sobivad erinevatele vajadustele. Näiteks pakub Luminor võimalust avada hoius, mille intressimäär on kõrgem kui tavalisel hoiusel. Lisaks pakub Luminor erinevaid laenutooteid, nagu kodulaen, auto- ja tarbimislaenud.

Luminor pakub ka maksekaarte, mis võimaldavad klientidel teha ostusid nii Eestis kui ka välismaal. Kliendid saavad valida erinevate kaartide vahel, sealhulgas deebetkaartide, krediitkaartide ja virtuaalsete kaartide vahel.

SEPA Maksed

Luminor pakub ka SEPA maksete teenust, mis võimaldab klientidel teha kiireid ja turvalisi makseid Euroopa Liidus. SEPA maksete teenuse kasutamiseks peab klient olema registreeritud Luminor internetipangas. Kliendid saavad teha SEPA makseid nii siseriiklikult kui ka rahvusvaheliselt.

Luminor SEPA maksete teenus on kiire ja turvaline viis raha saatmiseks või vastuvõtmiseks. Kliendid saavad jälgida oma tehinguid ja kontrollida oma kontot internetipangas või mobiilirakenduses.

Üldiselt pakub Luminor Pank laia valikut teenuseid ja tooteid, mis on kohandatud nii era- kui ka äriklientidele. Luminor pakub kiireid ja turvalisi makseviise, laene ja hoiuseid, mis sobivad erinevatele vajadustele.

Luminor Panki Finantsnäitajad

Luminor Pank on Eestis tegutsev pangandusettevõte, mis pakub erinevaid finantsteenuseid nii era- kui ka äriklientidele. Ettevõtte finantsnäitajad näitavad, et Luminor Pank on stabiilne ja usaldusväärne finantsasutus.

Üks olulisemaid finantsnäitajaid on ettevõtte koguvarade maht. 2022. aasta lõpu seisuga ulatus Luminor Panga koguvarade maht 15,4 miljardi euroni. See teeb Luminor Pangast ühe suurema finantsasutuse Eestis.

Lisaks koguvarade mahule on oluline finantsnäitaja ka ettevõtte netotulu. 2022. aasta lõpu seisuga oli Luminor Panga netotulu 149 miljonit eurot. See näitab, et ettevõte teenib stabiilset kasumit ning on finantsiliselt tugev.

Luminor Pank pakub ka erinevaid finantstooteid, nagu näiteks hoiused, laenud, investeerimistooted ja kindlustus. Ettevõtte finantsnäitajad näitavad, et Luminor Pank on suutnud oma finantstooteid edukalt turustada ning teenida nendega kasumit.

Luminor Panki Töötajad

Luminor Pank on üks suurimaid pangandusettevõtteid Eestis, Lätis ja Leedus. Ettevõte pakub laia valikut pangandusteenuseid nii era- kui ka äriklientidele. Luminor Panki edu taga on nende pühendunud ja professionaalne personal.

Luminor Panki töötajad on kõrgelt kvalifitseeritud ja omavad laialdast kogemust pangandusvaldkonnas. Ettevõte hindab oma töötajaid väga kõrgelt ning pakub neile mitmeid hüvesid ja võimalusi enesearendamiseks.

Luminor Panki töötajate arv ületab 1700 inimest. Ettevõte annab oma töötajatele võimaluse töötada erinevates valdkondades, sealhulgas panganduse, IT, turunduse, personali ja muudes valdkondades.

Luminor Panki töötajad on oma töös väga professionaalsed ja tähelepanelikud. Nad on alati valmis aitama kliente ja pakkuma neile parimaid lahendusi. Ettevõte korraldab regulaarselt koolitusi ja seminare, et tagada oma töötajate pidev enesearendus ning teadmiste täiendamine.

Luminor Panki Liikmelisus

Luminor Pank on avatud kõigile, kes soovivad saada liikmeks. Liikmelisus annab võimaluse kasutada panga tooteid ja teenuseid, samuti osaleda panga otsustusprotsessides.

Liikmeks saamiseks tuleb täita avaldus, mille saab leida panga veebilehelt. Avalduse täitmiseks on vaja isikut tõendavat dokumenti ja kehtivat elukohatõendit.

Liikmelisuse taotlemiseks ei ole vaja olla panga klient. Avalduse saab esitada ka siis, kui isik ei kavatse kasutada panga teenuseid, kuid soovib siiski olla kursis panga tegevusega ja osaleda otsustusprotsessides.

Luminor Panki liikmelisus võimaldab osaleda panga üldkoosolekutel, kus arutatakse panga tegevust ja tulevikuplaane. Lisaks on liikmetel võimalus valida panga nõukogu liikmeid ja esitada ettepanekuid panga tegevuse kohta.

Luminor Panki liikmelisus on tasuta ning kehtib eluks ajaks. Liikmelisusest loobumiseks tuleb esitada vastav avaldus panga kodulehel.

Luminor Panki liikmelisus on avatud kõigile, kes soovivad olla kursis panga tegevusega ja osaleda otsustusprotsessides. Liikmelisus annab võimaluse osaleda panga üldkoosolekutel, valida panga nõukogu liikmeid ja esitada ettepanekuid panga tegevuse kohta.

Luminor Panki Teated

Luminor Panki teated on klientidele mõeldud teavitused, mis hõlmavad erinevaid pangateenuseid ja -tooteid. Kliendid saavad neid teateid kätte erinevate kanalite kaudu, näiteks internetipangast, mobiiliäpist, e-postiga või SMS-i teel. Teated sisaldavad olulist infot, mis aitab klientidel oma pangateenuseid paremini hallata.

Üks olulisemaid teateid, mida Luminor Pank klientidele edastab, on teave nende pangakaartide kohta. Kliendid saavad teavet kaardide kehtivusaja, PIN-koodi, krediitlimiidi ning muude kaardiga seotud küsimuste kohta. Lisaks saavad kliendid teateid seoses oma pangakontodega, näiteks kontojäägi muutuste, maksete kinnituste ja tehingute kohta.

Luminor Panki teated hõlmavad ka laenude ja liisingute kohta käivat teavet. Kliendid saavad teavet laenujäägi, maksete ja intressimäärade kohta. Lisaks saavad nad teateid seoses liisingulepingute lõppemise, tagasimaksete ja muude liisinguga seotud küsimuste kohta.