RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Monestro

sisukaart

Monestro P2P OÜ on Eesti ühisrahastusplatvorm, mis võimaldab investoritel investeerida väikelaenudesse ja teenida intressitulu laenumaksete intressilt. Platvorm keskendub eelkõige väiksematele laenudele ning lubab investoritel teenida intressitulu 7-15%. Monestro usub riskide minimeerimisse ning võimaldab investoritel juurdepääsu kvaliteetsematele P2P-laenudele.

Monestro Ajalugu

Monestro P2P OÜ alustas tegevust 2014. aastal ning tegutseb Tallinnas, Eestis. Platvormi asutasid T. R. ja J. R., kes omavad ka ettevõtte juhtimisõigust. T. R. ja J. R. omavad märkimisväärset ettevõtluskogemust vastavalt 15 ja 18 aastat.

Monestro P2P OÜ on saanud Finantsinspektsioonilt tegevusloa krediidivahendamiseks ning piiriülese teenuse osutamise õiguse. Monestro P2P OÜ krediidiskoor on usaldusväärne ning prognooskäive 2022. aastaks on 10 116 eurot.

Platvormi eesmärk on pakkuda kvaliteetsemaid, turvalisemaid ja madalama riskiga investeerimisvõimalusi kõrgemal tasemel tarbimislaenudesse. Monestro P2P OÜ usub, et P2P-laenude investeerimine peaks olema lihtne, mugav ja turvaline.

Update

Monestro P2P OÜ tegevusluba tunnistati kehtetuks Finantsinspektsiooni 24.04.2023 juhatuse otsusega. Seetõttu ei ole Monestro P2P OÜ enam aktiivne ühisrahastusplatvorm.

Laenude Tüübid ja Läbipaistvus

Tarbijalaenud

Monestro P2P platvorm pakub investoritele võimalust investeerida tarbijalaenudesse. Tarbijalaenud on laenud, mida võtavad eraisikud erinevateks otstarveteks nagu näiteks kodumasinad, autoremont, reisimine või haridus. Monestro platvormil pakutavad tarbijalaenud on lühiajalised ja tagatud tagasimaksega. Laenud on saadaval erinevate intressimäärade ja tagasimakse perioodidega.

Monestro P2P platvorm töötab koos usaldusväärsete laenuandjatega, kelle hulka kuuluvad nii eraisikud kui ka ettevõtted. Laenuandjad hindavad laenutaotlejate maksevõimekust ja tagavad, et laenud oleksid tagasi makstavad. Monestro platvormil on võimalik investeerida laenudesse, mille tagasimakse periood varieerub 3 kuni 60 kuuni.

Auto Invest

Monestro P2P platvorm pakub ka automaatset investeerimisteenust, mida nimetatakse Auto Investiks. Selle teenuse abil saavad investorid valida endale sobiva investeerimisstrateegia, mille järgi platvorm automaatselt investeerib nende raha sobivatesse laenudesse. Auto Invest võimaldab investoritel hajutada oma investeeringuid erinevatesse laenudesse ja tagada seeläbi oma portfelli paremat riskijuhtimist.

Auto Invest teenuse abil saavad investorid valida erinevaid filtreid, nagu näiteks laenu tüüp, intressimäär ja tagasimakse periood. Investorid saavad valida ka minimaalse ja maksimaalse investeeringu summa, mis tagab nende investeeringute parema hajutatuse.

Läbipaistvus

Monestro P2P platvorm on avatud ja läbipaistev. Platvormil on võimalik jälgida iga laenuandja laenude tagasimakseid ja intressimakseid. Investoritel on võimalik jälgida oma investeeringute tagasimakseid ja intressimakseid ning saada platvormilt regulaarseid investeerimisraporteid.

Monestro platvorm töötab koos usaldusväärsete laenuandjatega, kes tagavad, et laenud oleksid tagasi makstavad. Platvormil on ka tagasiostugarantii, mis tagab investoritele, et nad saavad oma raha tagasi, kui laenusaaja ei suuda laenu tagasi maksta.

Investeerimisvõimalused

Monestro P2P platvorm pakub investoritele mitmeid investeerimisvõimalusi, mis hõlmavad erinevaid laenutüüpe ja intressimäärasid. Platvormi keskendumine väiksematele laenudele võimaldab investoritel hajutada riske ning teenida stabiilset intressitulu.

P2P Investeeringud

Monestro P2P platvorm pakub investoritele võimalust investeerida erinevatesse laenutüüpidesse, sealhulgas väikelaenudesse, tarbimislaenudesse ja refinantseerimislaenudesse. Investorid saavad valida oma investeeringute summa ja intressimäära, millele nad soovivad investeerida.

Investorid saavad platvormil investeerida alates 10 eurost kuni 10 000 euroseni. Platvorm pakub investeerimisvõimalusi nii algajatele kui ka kogenud investoritele.

Tagasiostukohustus

Monestro P2P platvormil on tagasiostukohustus, mis tähendab, et kui laenuvõtja ei suuda oma laenu tagasi maksta, siis Monestro ostab selle tagasi. See tähendab, et investorid ei pea muretsema laenuriski pärast, kuna Monestro tagab nende investeeringu tagasimaksmise.

Tagasiostukohustus tagab ka investoritele likviidsuse, kuna investorid saavad oma investeeringud tagasi osta enne laenu tähtaega.

Monestro P2P platvorm on suurepärane investeerimisvõimalus, mis pakub investoritele stabiilset intressitulu ja tagasiostukohustust. Platvorm pakub investoritele laia valikut investeerimisvõimalusi, mis hõlmavad erinevaid laenutüüpe ja intressimäärasid.

Turvalisus ja Reguleerimine

Monestro P2P OÜ on ühisrahastusplatvorm, mis on loodud selleks, et pakkuda investoritele võimalust investeerida laenudesse. Platvormi turvalisus ja reguleerimine on Monestro jaoks väga olulised teemad.

Vabatahtlik Reserv

Monestro P2P OÜ hoiab vabatahtlikku reservi, et tagada investoritele laenude tagasimaksmine. See reserv on loodud selleks, et katta võimalikke laenude tagasimaksmise probleeme. Vabatahtlik reserv tagab investeeringute turvalisuse ja annab investoritele kindlustunde.

Reguleeritud Lubamine

Monestro P2P OÜ on reguleeritud lubamisega ühisrahastusplatvorm. See tähendab, et Monestro on saanud Finantsinspektsioonilt (FSA) loa tegutseda ühisrahastusplatvormina. See luba tagab, et Monestro järgib kõiki Eesti ja Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) seadusi ja eeskirju.

Monestro P2P OÜ on reguleeritud lubamisega platvorm, mis tähendab, et Monestro järgib kõiki seadusi ja eeskirju, mis on kehtestatud Eesti ja Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) poolt. See tagab investeeringute turvalisuse ja annab investoritele kindlustunde.

Ettevõtte Mudel ja Turg

Laenusaaja

Monestro P2P OÜ pakub laenuvõimalusi eraisikutele ja ettevõtetele. Laenusaajad saavad esitada taotluse Monestro P2P platvormile ning valida sobiva laenupakkumise. Laenud on mõeldud väiksemate kulutuste katmiseks ja neid saab kasutada näiteks remondiks, reisimiseks või ootamatute kulutuste katmiseks. Laenud on tagatud eraisikute ja ettevõtete poolt ning Monestro P2P platvorm tagab laenusaajatele kõrge turvalisuse.

P2P Turg

Monestro P2P OÜ on üks Baltikumi juhtivaid ühisrahastusplatvorme. Platvormil on üle 10 000 investorit, kes saavad investeerida laenudesse ja teenida intressitulu. Platvormi eesmärk on pakkuda investoritele kõrgeid tootlusi ning laenusaajatele soodsaid laenutingimusi.

Monestro P2P platvorm on turvaline ja usaldusväärne. Platvormil on kõrge turvalisuse tase ning kõik tehingud on krüpteeritud. Monestro P2P platvormil on ka hea maine ning see on üks tuntumaid ühisrahastusplatvorme Baltikumis.

Monestro P2P platvormi otsustusprotsess on kiire ja tõhus. Laenutaotlused vaadatakse läbi automaatselt ning otsus tehakse mõne minuti jooksul. Laenutaotlused on avatud kõigile, kes vastavad Monestro P2P platvormi nõuetele.

Finantsteenused ja Garantii

Tagasiostu Garantii

Monestro P2P platvorm pakub investoritele tagasiostugarantiid, mis võimaldavad investeerijatel vähendada riske. Tagasiostugarantii tähendab, et kui laenusaaja ei suuda laenu tagasi maksta, siis pakub Monestro P2P platvorm võimalust osta laen tagasi. See tähendab, et investorid saavad oma investeeringu tagasi, kui laenusaaja ei suuda laenu tagasi maksta. Tagasiostugarantii on üks viis, kuidas Monestro P2P platvorm pakub investoritele madalama riskiga investeerimisvõimalusi.

Finantsteenused

Monestro P2P platvorm pakub erinevaid finantsteenuseid, mis võimaldavad investoritel teenida intressitulu. Platvorm keskendub eelkõige väiksematele laenudele ning lubab investoritel teenida intressitulu 7-15%. Monestro P2P platvorm pakub investoritele ka võimalust investeerida väikelaenudesse, mis on kvaliteetsemad ja turvalisemad. Platvorm usub riskide minimeerimisse ja võimaldab investoritel juurdepääsu kvaliteetsematele P2P-laenudele.

Monestro P2P platvorm pakub investoritele ka võimalust teenida intressitulu, kui nad investeerivad laenudesse. See tähendab, et investorid saavad teenida intressitulu laenumaksete intressilt. Platvorm pakub investoritele ka võimalust investeerida erinevatesse laenudesse, mis võimaldavad neil hajutada riske. Investorid saavad valida erinevate laenude vahel, mis on erineva riskitasemega, ning valida endale sobivad laenud.

Monestro P2P platvorm pakub investoritele madalama riskiga investeerimisvõimalusi, mis võimaldavad neil teenida intressitulu ja vähendada riske. Platvorm pakub investoritele tagasiostugarantiid, mis võimaldavad neil oma investeeringut tagasi saada, kui laenusaaja ei suuda laenu tagasi maksta. Platvorm pakub ka erinevaid finantsteenuseid, mis võimaldavad investoritel teenida intressitulu ja valida endale sobivad laenud.

Monestro Meeskond ja Kaubamärk

CEO

Monestro P2P OÜ tegevjuht on Kaido Saar. Ta on olnud ettevõtte juhtimisel alates selle asutamisest 2014. aastal. Enne Monestro loomist töötas ta mitmetes finantsettevõtetes, sealhulgas Swedbankis ja SEB Pangas. Kaido Saar on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna.

Kaubamärk

Monestro on P2P investeerimisplatvorm, mis võimaldab investoritel juurdepääsu kvaliteetsematele tarbimislaenudele. Monestro kaubamärk on registreeritud Eestis ja see kuulub Monestro P2P OÜ-le.

Monestro kaubamärk on tuntud oma kõrge kvaliteediga laenude ja madala riskitasemega. Ettevõte tegutseb Riga, Lätis ja pakub teenuseid üle kogu Euroopa. Monestro kaubamärgi all pakutavad teenused hõlmavad nii laenude väljastamist kui ka investeerimisvõimalusi.

Monestro P2P OÜ on asutatud 2014. aastal ja selle peakontor asub Riga, Lätis. Ettevõte on loonud tugeva meeskonna, kuhu kuulub kogenud finants- ja IT-spetsialiste. Monestro meeskond on pühendunud klientidele ning pakub neile kvaliteetseid teenuseid.

Monestro P2P OÜ-l on üle 1000 investorit, kes on investeerinud ettevõtte laenudesse. Ettevõtte töötajate arv on viimastel aastatel kasvanud ning 2022. aasta IV kvartalis kuulus meeskonda 1 töötaja, kellele maksti keskmist töötasu hinnanguliselt 7 320 € kuus.

Lisateave

Monestro P2P on Eesti ühisrahastusplatvorm, mis keskendub eelkõige väiksematele laenudele ning lubab investoritel teenida intressitulu 7-15% ulatuses. Platvormil on võimalik investeerida erinevatesse laenutüüpidesse, sealhulgas tarbimislaenudesse, väikeettevõtete laenudesse, autolaenudesse ja kinnisvaralaenudesse.

Laenud Monestro P2P platvormil on tagatud laenusaaja varaga ning platvorm tagab, et laenusaajad on krediidivõimelised ning suudavad laene tagasi maksta. Laenusaajate krediidivõimelisust kontrollitakse põhjalikult ning platvormil on kasutusel mitmed turvalisuse tagamise meetmed.

Monestro P2P platvormil on läbipaistvus üks olulisemaid põhimõtteid. Platvormil on võimalik jälgida oma investeeringute käekäiku ning saada ülevaadet oma portfelli kohta. Samuti on platvormil võimalik saada ülevaadet laenusaajate kohta ning tutvuda laenutaotluste ja laenulepingutega.

Monestro P2P platvormil on tagasiostukohustus, mis tähendab, et kui laenusaaja ei suuda laenu tagasi maksta, siis ostab platvorm laenu tagasi ning investor saab oma investeeringu tagasi. Tagasiostukohustus tagab investoritele täiendava turvalisuse ning vähendab riske.