RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Omaraha

sisukaart

Omaraha on Eesti ühisrahastusplatvorm, mille eesmärk on ühendada laenajad ja investorid. Platvorm pakub kiiret, paindlikku ja vastutulelikku teenust, mis võimaldab laenajatel saada laenu ning investoritel teenida kasumit.

Omaraha OÜ asub Haapsalus ning on tegutsenud juba mitu aastat. Platvormi kaudu on võimalik laenata summasid vahemikus 50 € kuni 1500 € ning laenuperioodid kestavad 3 kuud kuni 5 aastat. Omaraha pakub ka võimalust investeerida teiste laenajate laenudesse ning teenida sellelt intressi.

Omaraha platvormil on üle 10 000 registreeritud kasutaja ning platvormi kaudu on väljastatud juba üle 10 miljoni euro laene. Platvormi kasutamine on lihtne ning kõik vajalikud toimingud on võimalikud läbi veebilehe.

Omaraha on usaldusväärne platvorm ning on saanud positiivset tagasisidet nii laenajatelt kui ka investoritelt. Platvormi kasutajad hindavad eelkõige kiiret teenust ning paindlikke tingimusi.

Laenamine Omaraha Kaudu

Laenutingimused

Omaraha pakub laenamise võimalust inimeselt inimesele, mis tähendab, et laenud tulevad otse investoritelt, mitte pankadest. Laenu saamiseks peab laenaja esmalt registreerima konto Omaraha veebilehel ja seejärel esitama laenutaotluse. Laenud on tagatiseta ja tagatisega ning laenusumma võib olla vahemikus 50 € kuni 1500 €. Laenuperiood võib olla 3 kuud kuni 5 aastat.

Laenajate maksevõime hindamisel võetakse arvesse nende sissetulekut ja kulutusi. Omaraha hindab laenajate maksevõimet individuaalselt, et tagada laenude tagasimaksmine. Intressimäär sõltub laenaja maksevõimest ja võib olla vahemikus 23% kuni 70% aastas.

Laenajate Teenindus

Omaraha pakub kiiret, paindlikku ja vastutulelikku teenust. Laenutaotluse esitamine on lihtne ja kiire ning laenu saab taotleda ka telefoni või e-maili teel. Omaraha pakub ka laenajatele tagasimaksete automatiseerimist, mis tähendab, et laenaja ei pea ise tagasimakseid tegema. Selleks peab laenaja kandma raha Omaraha OÜ arvelduskontole (EE621010220191541222) ning Omaraha teeb tagasimaksed automaatselt laenaja virtuaalkontolt.

Omaraha teenindus on kättesaadav ka laenuperioodi jooksul. Kui laenaja vajab abi või on tekkinud küsimusi, saab ta pöörduda Omaraha klienditeeninduse poole. Omaraha pakub ka võimalust pikendada laenuperioodi, kui laenaja ei suuda laenu tagasi maksta kokkulepitud ajaks.

Investeerimine Omaraha Kaudu

Investeerimiskonto

Omaraha pakub võimalust investeerida oma raha tagatud laenudesse. Selleks tuleb luua investeerimiskonto, millele saab raha kanda pangakontolt või virtuaalkontolt. Investeerimiskonto loomine on lihtne ja kiire ning selleks ei ole vaja eraldi notaritunnistust.

Investeerimiskonto seadistamisel tuleb valida sobivad investeerimistingimused. Omaraha süsteem hakkab automaatselt Sinu raha välja laenama vastavalt valitud tingimustele. Investeerimiskontol saab olla kuni viisteist seadistust ehk investeerimisprofiili erinevatele või sarnastele laenutüüpidele.

Investeerimiskonto kasutamine on paindlik ning investeerimissummat saab suurendada ja vähendada piiramatult. Nii lisamise kui vähendamise puhul tuleb investeeringu lahtrisse kirjutada lõplik, mitte lisatav või vähendatav summa.

Investeerimisstatistika

Omaraha pakub investoritele ka põhjalikku investeerimisstatistikat. Investeerimisstatistikat saab vaadata nii üldiselt kui ka konkreetsete laenude kohta. Statistikat saab filtreerida erinevate kriteeriumide järgi, nagu näiteks tagasimaksegraafik, intressimäär, laenusumma jne.

Investeerimisstatistikast saab näha oma investeeringute seisundit ja tagasimaksete ajakava. Samuti saab jälgida oma investeeringute tootlust ja arvutada enda jaoks sobivat investeerimisstrateegiat.

Ühisrahastus Omaraha Kaudu

Omaraha pakub ühisrahastusplatvormi, kus laenajad ja laenuandjad saavad kokku tulla. Laenajad saavad taotleda laenu summas 50 € kuni 1500 € ning laenuperiood võib olla 3 kuud kuni 5 aastat. Tagasimakse toimub igakuiselt, summas alates 141,22 € kuus. Intressimäär on alates 12% aastas ning esialgne pakkumus on näitlik.

Omaraha ühisrahastusplatvormil on üle 200 000 kasutaja ning laene on väljastatud kokku üle 90 miljoni euro väärtuses. Platvormil on kasutajaid 47 erinevast riigist ning keskmine tootlus (XIRR) on 19,7%.

Ühisrahastus on suurepärane võimalus investeerida koos teiste investorite abiga. Omaraha pakub võimalust investeerida alates 10 € ning tagasiostugarantii aitab riski maandada. Omaraha tagasiostugarantii tähendab, et kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta, siis maksab Omaraha laenuandjale laenu tagasi.

Omaraha ühisrahastusplatvormil on mitmeid eeliseid. Näiteks on investeerimine lihtne ning saab toimuda mugavalt internetipangas. Samuti on võimalik investeerida paljudesse erinevatesse laenudesse, mis aitab riski hajutada. Omaraha pakub ka võimalust jälgida oma investeeringuid reaalajas ning saada ülevaadet oma portfelli kohta.