RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Tallinna Äripank

sisukaart

Tallinna Äripank on Eesti vanim kommertspank, mis asutati 1991. aastal. Pank on tuntud ka kui TBB Pank AS ning see on üks Eesti suuremaid panku. Panga peakontor asub Tallinnas, Vana-Viru tänaval ning panga filiaalid asuvad Tallinnas Estonia pst 5a ja Viru 9 ning Narvas Paul Kerese tänav 4.

Tallinna Äripank pakub erinevaid pangateenuseid, sealhulgas arvelduskontosid, pangakaarte, deebetkaarte, krediitkaarte, välisarveldusi, valuutakursse, hoiulaekaid, laene ja liisinguid, eluasemelaene, hüpoteeklaene, tähtajalisi hoiuseid, hoius plus kontot, üks säästuhoiu kontot, meenemünte ja teisi teenuseid.

Tallinna Äripank on tuntud oma tugeva finantsseisundi ja usaldusväärsuse poolest. Pank on saanud rahvusvahelise reitingu ning see on üks Eesti krediidiasutustest. Panga aktsionärideks on nii eraisikud kui ka juriidilised isikud.

TBB Pank AS on pidevalt arenenud ja täiustanud oma teenuseid, et pakkuda klientidele parimat pangandusteenust. Pank on pühendunud oma klientidele ning pakub neile kvaliteetset teenust ja toetust. TBB Pank AS-i missioon on olla usaldusväärne ja professionaalne finantsteenuste pakkuja, kes aitab oma klientidel saavutada nende eesmärke.

Panganduse Teenused

Tallinna Äripank pakub laia valikut pangandusteenuseid, mis vastavad nii eraisikute kui ka ettevõtete vajadustele.

Arveldus- ja Säästukontod

Tallinna Äripank pakub erinevaid arvelduskontosid, mis vastavad erinevate klientide vajadustele. Kliendid saavad valida nii euro- kui ka valuutakontode vahel. Säästukontod pakuvad konkurentsivõimelist intressimäära, mis võimaldab klientidel teenida passiivset tulu oma raha pealt.

Laenud ja Liisingud

Tallinna Äripank pakub laias valikus laenutooteid, sealhulgas hüpoteeklaene, autoliisinguid, töökapitalilaene ja ülejäägikrediite. Kliendid saavad valida erinevate tagasimakseperioodide ja intressimääradega, et leida sobivaim laenutoode vastavalt oma vajadustele.

Investeeringud

Tallinna Äripank pakub laia valikut investeerimisteenuseid, mis võimaldavad klientidel oma raha kasvatada. Kliendid saavad valida erinevate investeerimisvõimaluste vahel, sealhulgas termineeritud hoiuse, investeerimiskulla, kollektsionääride müntide ja investeerimislaenude vahel.

Rahvusvahelised Maksed ja Valuutakursid

Tallinna Äripank pakub rahvusvahelisi makseid ja valuutavahetust konkurentsivõimeliste hindadega. Kliendid saavad kasutada panga teenuseid, et saata ja vastu võtta makseid üle maailma ning vahetada valuutat.

Kaarditeenused

Tallinna Äripank pakub laia valikut kaarditeenuseid, sealhulgas deebetkaarte ja krediitkaarte. Kliendid saavad valida erinevate kaarditüüpide vahel, sealhulgas MasterCard Internationali liikmeks olemise tõttu on võimalik väljastada kahte tüüpi deebetkaarte Maestro ja kolme tüüpi krediitkaarte MasterCard.

Tallinna Äripank järgib pidevalt pangandusvaldkonna arenguid ja on avatud panganduse suhtes positiivselt meelestatud.

Internetipank ja Kasutajaprofiilid

Tallinna Äripank pakub oma klientidele võimalust kasutada internetipanka, mis on kättesaadav ööpäevaringselt. Internetipanka sisenemiseks on vajalik kasutajanimi ja parool või Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaart. Internetipangas saab klient teha erinevaid pangatehinguid, näiteks vaadata oma kontoseisu, teha ülekandeid, makseid ja lisada uusi saajaid.

Kasutajaprofiilid on oluline osa internetipangast. Klient saab luua endale isikliku kasutajaprofiili, mis võimaldab tal teha pangatehinguid mugavalt ja turvaliselt. Kasutajaprofiilid sisaldavad isikuandmeid, kontaktandmeid ja pangatehingute ajalugu.

Tallinna Äripank kasutab internetipangas küpsiseid (cookies), mis on väikesed tekstifailid, mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsised võimaldavad internetipangal meeles pidada kasutaja eelistusi ja seadeid ning parandada internetipanga kasutusmugavust. Klient saab ise kontrollida, milliseid küpsiseid ta lubab ja milliseid mitte.

Äritegevus ja Statistika

Tallinna Äripank, mis nüüdseks kannab nime TBB Pank, on vanim tegutsev kommertspank Eestis. Pank on suunatud peamiselt äriklientidele, pakkudes neile erinevaid teenuseid nagu arvelduskonto, deebetkaart, krediitkaart, käibekapitalilaen, investeerimislaen ja autoliising.

Panga teenused on saadaval ka välisriikides, kus klientidel on võimalik teostada välisarveldusi ning kasutada erinevaid valuutakursse. TBB Pank on ka seotud Open Bankinguga, võimaldades klientidel jagada oma finantsandmeid turvaliselt kolmandate osapooltega.

Tallinna Äripank on saavutanud mitmeid tunnustusi ning saanud erinevaid staatuseid. Näiteks sai pank EVK kontohalduri staatuse pärast vastava lepingu sõlmimist EVK-ga. Samuti on pank olnud seotud Step2 SEPA Credit Transferi ja EBA Clearinguga, mis on rahvusvahelised maksesüsteemid.

Panga statistika on kättesaadav Tallinna linna ametlikul kodulehel, kus on võimalik tutvuda Tallinna elanike arvu ja erinevate uuringutega. Lisaks ilmub igal aastal augustis Tallinna statistika aastaraamat “Tallinn arvudes”, kus on esitatud erinevad numbrid ja andmed seoses Tallinna linna ja selle elanikega.

Laenude Tingimused ja Intressimäärad

Tallinna Äripank pakub laenutooteid, mis on kohandatud vastavalt kliendi vajadustele. Laenude intressimäärad sõltuvad laenu tüübist ja laenu tagatiseks oleva vara väärtusest.

Laenude tingimused ja intressimäärad on kättesaadavad Tallinna Äripank veebilehel või panga esindustes. Laenu taotlemiseks peab klient tutvuma panga üldtingimustega ja täitma vastava taotlusvormi.

Tallinna Äripank pakub erinevaid laenutüüpe, sealhulgas eluasemelaene, tarbimislaene, äri- ja investeerimislaene. Kliendid saavad valida erinevate laenuperioodide vahel, mis varieeruvad tavaliselt 1 kuu kuni 20 aasta vahel.

Laenude intressimäärad on konkurentsivõimelised ja sõltuvad laenu tagatiseks oleva vara väärtusest. Kliendid saavad valida fikseeritud või muutuva intressimääraga laenude vahel. Fikseeritud intressimääraga laenude puhul on intressimäär fikseeritud kogu laenuperioodi vältel, samas kui muutuva intressimääraga laenude puhul võib intressimäär muutuda vastavalt turuolukorrale.

Lisaks intressimääradele on laenude tingimustes ka muid olulisi aspekte, nagu näiteks laenu tagasimakse tähtaeg, lepingutasud ja tagatised. Kliendid peaksid enne laenu taotlemist hoolikalt läbi lugema laenulepingu tingimused ning veenduma, et nad mõistavad kõiki laenuga kaasnevaid kohustusi ja riske.

Lisateenused

Tallinna Äripank pakub laia valikut lisateenuseid, mis on mõeldud nii era- kui äriklientidele. Lisateenuste hulka kuuluvad näiteks:

Seifiteenused

Tallinna Äripank pakub kliendile turvalist ja usaldusväärset seifiteenust. Seifiteenuse kasutamisel on võimalik hoida väärtuslikke esemeid ja dokumente turvalises kohas.

Garantiid

Tallinna Äripank pakub kliendile erinevaid garantiivorme, mis aitavad tagada ettevõtte kohustuste täitmist. Garantiiteenuse kasutamisel on võimalik vähendada riske ja kindlustada oma ettevõtte edukust.

Factoringu teenused

Tallinna Äripank pakub kliendile factoringu teenust, mis aitab tagada ettevõtte rahavoogu. Factoringu teenuse kasutamisel on võimalik vähendada riski ja tagada ettevõtte järjepidevuse.

Inkassoteenused

Tallinna Äripank pakub kliendile inkassoteenust, mis aitab tagada võlgade sissenõudmist. Inkassoteenuse kasutamisel on võimalik vähendada riske ja kindlustada oma ettevõtte edukust.

Akreditiivid

Tallinna Äripank pakub kliendile akreditiivi teenust, mis aitab tagada rahvusvaheliste tehingute turvalisust. Akreditiivi teenuse kasutamisel on võimalik vähendada riske ja tagada ettevõtte järjepidevus.

Kontorid ja Asukohad

Tallinna Äripank on Eesti vanim tegutsev kommertspank, mille peakontor asub Tallinnas ja lisaks on neil filiaal Narvas. Panga kontorid on kliendisõbralikud ja asuvad heas asukohas.

Tallinna Äripank pakub oma klientidele mugavat ja kiiret teenindust. Nende kontorid on varustatud kaasaegse tehnoloogiaga, mis võimaldab klientidel teha oma pangatoiminguid kiiresti ja mugavalt.

Peakontor asub Tallinnas aadressil Liivalaia 45. See asukoht on väga mugav, sest see asub kesklinnas ja on kergesti ligipääsetav nii ühistranspordi kui ka autoga. Lisaks on pangal filiaal Narvas, mis asub aadressil Tallinna mnt 19. Selle asukoha eeliseks on see, et see asub Narva kesklinnas ja on kergesti ligipääsetav.

Tallinna Äripank pakub oma klientidele ka võimalust teha pangatoiminguid internetipangas või mobiilirakenduse kaudu. See võimaldab klientidel teha oma pangatoiminguid igal ajal ja igal pool.