RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

VIAINVEST

sisukaart

VIAINVEST on Euroopa reguleeritud investeerimisplatvorm, mis võimaldab investeerida varaga tagatud väärtpaberitesse, mis on tagatud laenudega, mida pakuvad mitte-panganduslikud laenuandjad, sealhulgas VIA SMS Group, selle tütarettevõtted ja seotud ettevõtted. Platvorm pakub eraisikutele lihtsat juurdepääsu mitte-panganduslikule laenuturule, mis erineb traditsioonilistest pangandus- või investeerimisteenuste pakkujatest.

VIAINVESTi platvormil on üle 12 600 registreeritud kasutaja, kes on investeerinud üle 7,3 miljoni euro väärtuses laenudesse. Platvormi kasutamine on tasuta ja ei lisandu lisatasusid. Minimaalne investeering on 10 eurot, keskmine intressimäär on 11% aastas.

VIAINVEST kuulub VIA SMS Groupi koosseisu, mis on üks juhtivaid kiirlaenude ja lühiajaliste laenude pakkujaid Euroopas. Grupp tegutseb Lätis, Tšehhis, Poolas, Rootsis ja Hispaanias ning on tegutsenud alates 2009. aastast.

VIAINVESTi platvorm pakub mitmeid funktsioone, mis muudavad investeerimise lihtsaks ja mugavaks. Näiteks saavad investorid valida erinevate laenutüüpide vahel, nagu lühiajalised laenud, tarbimislaenud ja kinnisvaralaenud. Platvorm pakub ka automaatset investeerimist, mis võimaldab investoritel investeerida raha automaatselt vastavalt eelnevalt määratud kriteeriumidele.

VIAINVEST on reguleeritud Euroopa Liidus ja tegutseb vastavalt Euroopa Liidu finantsteenuste direktiivile. Platvormi turvalisus on tagatud mitmete turvameetmetega, sealhulgas andmekaitse, turvalise sisselogimise ja raha väljamaksete kinnitamise protsessidega. VIAINVESTi platvormi kasutamine on turvaline ja usaldusväärne investeerimisvõimalus.

Investeerimisvõimalused

VIAINVEST pakub investeerimisvõimalusi, mis võimaldavad investeerida tagatud väärtpaberitesse, mis on tagatud laenudega, mida väljastavad mittepankade laenuandjad. See võimaldab privaatsetel investoritel hõlpsasti ligi pääseda mittepankade laenamise sektorile.

Investeerimisplatvormil on mitu võimalust, millest investorid valida saavad. Üks võimalus on investeerida tarbijalaenudesse, mis pakuvad 8% aastast tootlust. Teine võimalus on investeerida äri- ja ettevõtluslaenudesse, mis pakuvad kõrgemat tootlust.

Investeerimisprotsess on lihtne ja läbipaistev. Investori konto loomine on lihtne ja kiire. Pärast konto avamist saab investor valida, millisesse laenuportfelli ta soovib investeerida. Investeerimisprotsess on täielikult automatiseeritud, mis tähendab, et investorid saavad investeerida oma raha automaatselt igakuiselt.

Kapitaliseerimismäär on iga kuu lõpus, mis tähendab, et investorid teenivad tootlust oma investeeringutelt regulaarselt. Investeerimisplatvorm pakub ka tagasiostugarantiid, mis tähendab, et investorid saavad oma investeeringu tagasi ostuhinnaga, kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta.

Rakendus ja Registreerimisprotsess

Viainvest on investeerimisplatvorm, mis pakub võimalust investeerida alates 10 eurost. Viainvesti rakendus on saadaval nii iOS kui ka Android seadmetele ning seda saab alla laadida vastavatest rakenduste poodidest. Rakendus on kasutajasõbralik ja võimaldab investeerimisportfelli hõlpsat jälgimist.

Registreerimisprotsess Viainvestis on väga lihtne. Registreerimisvormi täitmiseks on vaja esitada isiklikud andmed ja kontaktandmed. Viainvest nõuab oma klientidelt täpset ja õiget teavet, seega on oluline, et kõik andmed oleksid täidetud korrektselt.

Registreerimisvormis tuleb esitada järgmised andmed:

  • Ees- ja perekonnanimi
  • Isikukood
  • Aadress
  • E-posti aadress
  • Telefoninumber
  • Pangaandmed

Kui registreerimisvorm on täidetud, tuleb see esitada ja oodata kinnitust. Kinnituse saamise järel on võimalik teha sissemakseid oma pangakontolt, et alustada investeerimist Viainvestis.

Viainvesti registreerimisprotsess on lihtne ja kiire ning võimaldab kõigil soovijatel alustada investeerimist juba mõne minutiga.

Rahalised Tehingud

VIAINVEST pakub investeerimisplatvormi, mis võimaldab investeerida varaga tagatud väärtpaberitesse, mis omakorda on tagatud laenudega, mille on väljastanud mittepankade laenuandjad, nagu VIA SMS Group, selle tütarettevõtted ja seotud ettevõtted.

VIAINVESTi kaudu saavad eraisikud lihtsalt juurdepääsu mittepankade laenuturule, mis erineb traditsioonilistest pangandus- ja investeerimisteenuse pakkujatest. VIAINVESTi investeerimisplatvormi kasutamine on lihtne ja mugav ning võimaldab investoritel oma raha investeerida mitmesse erinevasse laenuportfelli, mis tagab nende investeeringute hajutamise ja vähendab riski.

VIAINVESTi kaudu saavad investorid teha rahalisi tehinguid, nagu pangaülekanded, sissemaksed ja väljamaksed. Platvorm toetab SEPA makseid, mis võimaldab investoritel teha lihtsaid, kiireid ja turvalisi makseid üle Euroopa.

Investoritel on võimalus lisada oma panga konto VIAINVESTi kontole, et teha sissemakseid ja väljamakseid. Sissemakseid saab teha pangalingi kaudu, kasutades oma panga ID-kaarti või mobiil-ID-d. Väljamakseid saab teha samuti pangalingi kaudu, kuid raha laekumine võib võtta aega kuni 2 tööpäeva.

VIAINVEST pakub ka võimalust investeerida automaatselt, kasutades autoinvesteerimise funktsiooni. Selle funktsiooni abil saavad investorid määrata kindla summa, mida nad soovivad investeerida ja valida sobivad laenud, millele investeeringuid teha. Autoinvesteerimine võimaldab investoritel oma investeeringuid hajutada laiema laenuportfelli vahel ja vähendada riski.

Laenuandjad ja Laenusaajad

VIAINVEST on vastastikune laenuplatvorm, mis ühendab laenuvõtjaid ja investoreid, pakkudes turvalist ja läbipaistvat investeerimisvõimalust. Laenuandjad on ettevõtted või eraisikud, kes pakuvad laenuvõtjatele rahalist tuge vastavalt kokkulepitud tingimustele. Laenusaajad on aga inimesed, kes vajavad rahalist abi erinevate kulutuste katmiseks, nagu kodu remont, auto ost või hariduskulud.

VIAINVEST pakub laenusaajatele erinevaid laenutüüpe, nagu väikelaen, kiirlaen, tarbimislaen ja autolaen. Laenulepingud sõlmitakse vastavalt kokkulepitud tingimustele ning need on seaduslikud ja siduvad. Kuna VIAINVEST on vastutustundlik laenuplatvorm, siis enne laenutaotluse heakskiitmist hinnatakse laenusaaja krediidivõimet ja maksevõimet.

VIAINVESTi laenud on pärit erinevatelt laenuandjatelt üle maailma, kes on läbinud põhjaliku taustakontrolli. Laenuandjad on vastutavad laenu tagasimaksmise eest vastavalt kokkulepitud tingimustele. VIAINVESTi investeerimisplatvorm pakub investoritele võimalust investeerida erinevatesse laenudesse, mille tagatisena on laenuandjate poolt esitatud laenulepingud.

Risk ja Tagasimakse Garantii

VIAINVEST on reguleeritud investeerimisplatvorm, mis võimaldab investeerida varaga tagatud väärtpaberitesse, mis on pärit mittepankade laenuandjatelt. Kuigi investeeringud võivad tuua kasumit, on alati ka risk, et investeering võib kaotada väärtust. Seetõttu on oluline mõista riske ja tagasimakse garantiisid, mis on seotud VIAINVEST’i investeerimisplatvormiga.

VIAINVEST pakub kaheosalist hüvitismudelit, mis hõlmab nii tagasimakse garantiid kui ka intressikompensatsiooni. Tagasimakse garantii tähendab, et kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta, siis VIAINVEST ostab selle tagasi ja maksab investeerijale tagasi põhiosa ja intressid. Intressikompensatsioon hüvitab investori kahjumi, kui laenuvõtja on maksejõuetuks jäänud ja VIAINVEST on võtnud kasutusele tagasimakse garantii.

Kuigi tagasimakse garantii pakub investeeringutele kindlustunnet, ei taga see siiski 100% tagasimakset. Kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta, võib tagasimakse garantii olla piiratud laenu tagasimakse summaga. Samuti ei kaitse tagasimakse garantii investeeringuid, mis on seotud laenudega, mis on juba hilinenud või mis on juba sissenõutud.

VIAINVEST teeb põhjalikku due diligence’i, et tagada, et laenud on kvaliteetsed ja vastavad nende standarditele. Kuid nagu kõigi investeeringutega, on ka siin alati risk. Seetõttu peaksid investorid alati kaaluma oma riskitaluvust ja tegema oma uurimistööd enne investeerimist.

Klienditugi ja Suhtlus

VIAINVEST pakub oma klientidele mitmeid võimalusi suhtlemiseks ja küsimuste esitamiseks. Klienditugi on saadaval nii e-posti kui ka telefoni teel. Klienditeeninduse esindajad on kättesaadavad tööpäeviti 9.00 kuni 18.00.

Lisaks sellele on VIAINVESTi veebilehel olemas kaotatud parooli taastamise funktsioon, mis võimaldab klientidel oma parooli taastada iseseisvalt. Samuti on veebilehel olemas ka korduma kippuvate küsimuste sektsioon, kus on vastused paljudele levinud küsimustele.

VIAINVESTi suhtlus klientidega käib peamiselt e-posti ja telefoni teel. Klienditeeninduse esindajad vastavad klientide küsimustele ja aitavad neid lahendada. Klienditoe esindajad on koolitatud vastama klientide küsimustele ja aitama neid igasuguste probleemide lahendamisel.

VIAINVESTil on ka kaebuste käsitlemise poliitika, mis tagab, et kõik kaebused lahendatakse õigeaegselt ja õiglaselt. Klientidel on võimalik esitada kaebusi e-posti teel või telefoni teel. VIAINVESTi klienditoe esindajad on koolitatud kaebuste käsitlemiseks ja aitavad klientidel nende kaebusi lahendada.

Juriidiline ja Reguleerimine

VIAINVEST on reguleeritud Euroopa Liidu ja Šveitsi seaduste alusel. Ettevõte on juriidiline isik, mis järgib kõiki seadusega kehtestatud nõudeid.

Ettevõte on seadnud kõrgeid standardeid oma klienditeenindusele, et tagada klientidele kõrge kvaliteediga teenused. VIAINVEST järgib oma kliendipoliitikat, mis tagab, et kõik kliendid saavad võrdselt koheldud.

Ettevõtte tellimuste täitmise poliitika tagab, et kliendid saavad parima hinnaga tehinguid, kuna VIAINVEST kasutab oma platvormil mitmeid likviidsusallikaid.

VIAINVESTi töötajad järgivad huvide konflikti ennetamise poliitikat, et tagada, et klientide huvid on alati prioriteet.

VIAINVEST on mittepankade laenuandjate sektoris, mis pakub erinevaid finantsinstrumente. Ettevõte kasutab eraldatud kontosid, et tagada klientide vahendite turvalisus.

Portfell ja Automaatne Investeerimine

VIAINVEST pakub oma klientidele võimalust investeerida tarbimislaenudesse nii käsitsi kui ka automaatselt. Käsitsi investeerimisel saab investor ise valida, millistesse laenudesse ta soovib investeerida, milline on investeeringu suurus ning milline on laenu intressimäär.

Kui aga soovite säästa aega ja investeerida korraga mitmesse laenu, siis on võimalik kasutada automaatsed investeerimise funktsiooni. Automaatne investeerimine võimaldab investoritel koostada endale sobiv portfell, määrata investeerimisperioodi ning valida sobiva intressimäära. VIAINVESTi auto-invest funktsioon on saadaval juba alates 10 eurost ning kliendid saavad valida investeerimiseks erinevaid laenukategooriaid, näiteks lühiajalised laenud, pikaajalised laenud, hüpoteegilaenud jne.

Portfell ja automaatne investeerimine on mõlemad head võimalused investeerimiseks VIAINVESTis. Käsitsi investeerimine sobib investoritele, kes soovivad ise valida, millistesse laenudesse nad soovivad investeerida. Automaatne investeerimine aga sobib investoritele, kes soovivad säästa aega ja investeerida mitmesse laenu korraga. VIAINVESTi auto-invest funktsioon on lihtne ja mugav viis investeerimiseks, mis võimaldab investoritel koostada endale sobiva portfelli ning investeerida juba alates 10 eurost.

Turg ja Konkurents

VIAINVEST on üks mitmest ettevõttest, mis pakub investoritele võimalust investeerida lühiajalistesse laenudesse. Ettevõte tegutseb Euroopa Liidus ja on seaduslikult reguleeritud vastavalt Euroopa Liidu õigusaktidele. VIAINVEST on üks vähestest ettevõtetest, mis on suutnud säilitada stabiilse kasvu ja konkurentsivõime, eriti viimase aasta jooksul, mil COVID-19 pandeemia on mõjutanud finantsturge tervikuna.

VIAINVESTi emaettevõte VIA SMS Group on üks juhtivaid finantstehnoloogia ettevõtteid Baltimaades, mis pakub laia valikut finantsteenuseid, sealhulgas laenu- ja investeerimisplatvorme. VIAINVEST on üks VIA SMS Groupi tütarettevõtetest, mis keskendub lühiajaliste laenude pakkumisele. Sellel platvormil on üle 50 000 registreeritud kasutaja, kes on investeerinud enam kui 400 miljonit eurot.

VIAINVESTi peamised konkurendid on teised lühiajaliste laenude platvormid nagu Peerberry ja Mintos. Kuid VIAINVEST eristub teistest platvormidest oma läbipaistvuse, lihtsuse ja kasutajasõbralikkuse poolest. Platvorm pakub investoritele võimalust investeerida erineva riskitasemega laenudesse, mis võimaldab neil oma portfelli hajutada ja riski vähendada.

COVID-19 pandeemia on mõjutanud kogu finantsturgu, sealhulgas lühiajaliste laenude platvorme. Kuid VIAINVEST on suutnud säilitada oma stabiilsuse ja kasvu ka pandeemia ajal. Ettevõte on võtnud kasutusele mitmeid meetmeid, et tagada nii investorite kui ka laenuvõtjate turvalisus ja usaldusväärsus. Näiteks on VIAINVEST suurendanud oma laenuvõtjate krediidiskoori nõudeid ja kehtestanud täiendavad kontrollimeetmed, et tagada laenude kvaliteet ja vähendada võimalikke riske.

Disain ja Kasutajakogemus

VIAINVEST on platvorm, mis on loodud kasutajatele mugavaks ja lihtsaks kasutamiseks. Platvormi disain on kaasaegne ja kasutajasõbralik ning võimaldab kergesti navigeerida ja leida vajalikku informatsiooni.

VIAINVESTi disaini eesmärk on pakkuda kasutajatele parimat võimalikku kogemust. Platvormi kasutajaliides on intuitiivne ja lihtne, mis muudab investeerimise hõlpsamaks ja mugavamaks. Kasutajad saavad kiiresti leida vajalikku informatsiooni ja teha oma investeerimisotsuseid.

Kasutajakogemus on VIAINVESTi jaoks väga oluline. Platvormi kasutajakogemuse disain on loodud selleks, et tagada kasutajatele lihtne ja mugav juurdepääs investeerimisvõimalustele. Platvormi disain on loodud nii, et kasutajad saavad hõlpsalt navigeerida ja leida vajalikku informatsiooni.

VIAINVESTi disaini ja kasutajakogemuse eesmärk on pakkuda kasutajatele parimat võimalikku kogemust. Platvormi disain on kaasaegne ja kasutajasõbralik ning võimaldab hõlpsat navigeerimist ja investeerimisvõimaluste leidmist. Platvormi kasutajakogemuse disain on loodud selleks, et tagada kasutajatele lihtne ja mugav juurdepääs investeerimisvõimalustele.