RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Järelmaks

sisukaart

Järelmaksu Mõiste

Järelmaks on teenus, mille abil saad oma ostu eest tasuda osade kaupa, mitte korraga. See tähendab, et sa ei pea kogu summat kohe välja käima, vaid saad oma kulud hajutada pikema aja peale. Järelmaksu teenus on hea võimalus, kui sul on vaja osta midagi suuremat ja kulukamat, aga sul ei ole hetkel piisavalt raha, et seda korraga välja käia.

Järelmaksu teenust pakuvad erinevad ettevõtted, sealhulgas pangad ja kauplused. Enne järelmaksu teenuse kasutamist tutvu kindlasti tingimustega ja veendu, et oled valmis vastutustundlikult kohustusi täitma. Järelmaksu teenuse kasutamine võib kaasa tuua lisakulusid, nagu intressid ja lepingutasud.

Kui soovid kasutada järelmaksu teenust, siis esita taotlus ja oota vastust. Kui sinu taotlus on heaks kiidetud, siis saad oma ostu sooritada ja hakata tasuma osade kaupa vastavalt lepingus kokkulepitud tingimustele. Järelmaksu teenuse kasutamine võib olla mugav ja paindlik lahendus, kuid ära unusta, et see on finantskohustus, mis tuleb täita.

Järelmaksu Leping

Kui soovid osta kaupa või teenust, kuid ei soovi seda kohe täies ulatuses välja maksta, võid kasutada järelmaksu võimalust. Järelmaksu lepingu sõlmimiseks pead esitama taotluse finantsteenuse pakkuja juures ning kui taotlus rahuldatakse, saad kauba või teenuse eest tasuda osade kaupa.

Lepingu Tasu ja Intress

Järelmaksu lepingu sõlmimisel tuleb arvestada lepingutasu ja intressiga. Lepingutasu suurus võib varieeruda sõltuvalt finantsteenuse pakkuja tingimustest. Intressimäär on tavaliselt fikseeritud ning krediidi kulukuse määr võib olla erinev sõltuvalt lepingu pikkusest ja intressimäärast. Tasud ja intressid tuleb arvestada kokku ning see on tagasimaksete summa.

Lepingu Pikkus

Järelmaksu lepingu pikkus võib varieeruda sõltuvalt finantsteenuse pakkuja tingimustest. Lepinguperioodi pikkus võib olla mitu kuud kuni mitu aastat. Lepingus määratakse kindlaks, kui palju pead tagasi maksma igakuiste annuiteetmaksetena ning maksete kogusumma. Laenusumma ja intressimäär on samuti lepingus fikseeritud.

Enne järelmaksu lepingu sõlmimist on oluline tutvuda lepingu tingimustega ning küsida finantsteenuse pakkuja käest kõik vajalikud küsimused. Lepingus võib olla ka täiendavaid tingimusi, nagu näiteks laenukindlustus või võimalus ennetähtaegselt tagasi maksta.

Lisaks on oluline meeles pidada, et järelmaksu lepingu sõlmimine on seotud teatud riskidega. Kui jääd töötuks või ajutiselt töövõimetuks, võib järelmaksu perioodi jooksul tekkida makseraskusi. Samuti tuleb arvestada, et puuduv töövõime või surmajuhtum võib mõjutada järelmaksu tagasimaksete arvu või summat. Seetõttu on oluline tutvuda lepingu tingimustega ning vajadusel küsida nõu finantsteenuse pakkuja klienditoelt.

Levinumad järelmaksu pakkujad Eestis on Liisi Järelmaks, LHV Järelmaks ja Holm Bank. Näiteks LHV Järelmaks pakub järelmaksu võimalust Eesti Vabariigi kodanikele ning elamisloaga inimestele. LHV Järelmaksu pakkumine sisaldab ka võimalust saada väikelaenu. Järelmaksu periood võib olla kuni 60 kuud ning igakuine haldustasu on tasuta.

Järelmaksu Taotlus

Kui soovid kasutada järelmaksu võimalust, siis pead esmalt tegema taotluse. Järelmaksu taotlemine on lihtne ja kiire protsess, mille käigus tuleb täita vajalikud dokumendid ning oodata vastust.

Enamik järelmaksu pakkujaist võimaldavad taotluse esitamist nii internetis kui ka füüsilises müügikohas. Kui soovid järelmaksu taotleda internetis, siis tuleb minna vastava firma kodulehele ning täita vajalikud andmed. Kui soovid taotlust esitada füüsilises müügikohas, siis tuleb minna kauplusesse ning täita taotlusvorm.

Taotluse esitamisel tuleb arvestada, et järelmaksu saamiseks on vajalikud teatud tingimused. Näiteks pead olema vähemalt 18-aastane ning omama stabiilset sissetulekut. Lisaks sellele kontrollitakse sinu makseajalugu ning krediidivõimekust.

Kui taotlus on edukalt esitatud ning vastus on positiivne, siis saad kasutada järelmaksu võimalust. Järelmaksu periood varieerub sõltuvalt järelmaksu pakkujaist, kuid enamasti on see 6-48 kuud. Järelmaksu perioodi pikkus võib mõjutada ka intressimäära ning kuumakse suurust.

Järelmaksu Kasutamine

Kui soovid osta midagi suuremat, kuid ei soovi ühekorraga kogu summat välja käia, siis võib järelmaks olla hea valik. Järelmaksu saad kasutada erinevate kaupade ja teenuste ostmisel.

Kodumasinad

Kodumasinad on üks populaarsemaid järelmaksuga ostetavaid kaupu. Paljud e-poed ja kauplused pakuvad järelmaksu võimalust, et saaksid osta uue külmkapi, pesumasina või muu kodumasina mugavalt ja taskukohaselt.

Elektroonika

Elektroonikaseadmed on samuti populaarsed järelmaksuga ostetavad kaubad. Televisioonid, sülearvutid, nutitelefonid ja muud elektroonikaseadmed on sageli kallid, kuid järelmaksu abil saab neid osta mugavalt ja järk-järgult maksta.

Mööbel

Uue mööbli ostmine võib olla kulukas, kuid järelmaksu abil saab seda teha mugavalt ja taskukohaselt. Mööblit on võimalik osta nii kauplustest kui ka e-poodidest, kus sageli pakutakse erinevaid järelmaksu võimalusi.

Sporditarbed

Kui soovid osta uusi sporditarbeid, nagu näiteks jooksujalatseid, spordiriietust või jalgratast, siis võib järelmaks olla hea valik. Paljud sporditarvete kauplused pakuvad järelmaksu võimalust, et saaksid osta vajalikud tarvikud ja seadmed mugavalt ja järk-järgult maksta.

Muusikariistad

Muusikariistade ostmisel võib järelmaks olla hea valik, kuna need võivad olla kulukad. Kitarrid, trummid ja muud muusikariistad on sageli saadaval järelmaksuga, et saaksid oma unistuste pilli osta mugavalt ja järk-järgult maksta.

Puhkusereisid

Kui soovid minna puhkusereisile, kuid ei soovi kogu summat korraga välja käia, siis võib järelmaks olla hea valik. Mõned reisibürood pakuvad järelmaksu võimalust, et saaksid oma reisi eest mugavalt ja järk-järgult maksta.

Järelmaksu võimalused võivad erineda sõltuvalt kauplusest või teenusepakkujast. Enne järelmaksu kasutamist tutvu kindlasti tingimustega ning veendu, et oled võimeline järelmaksu tagasi maksma.