RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Autoliisingu kalkulaator

sisukaart

Autoliisingu Kalkulaator

Autoliisingu Põhimõisted

Enne kui hakatakse kasutama autoliisingu kalkulaatorit, on oluline mõista autoliisingu põhimõisteid. Autoliising on sõiduki omandamiseks kasutatav rahastamisvõimalus, mille puhul sõiduki ostuhind jagatakse perioodiliselt makstavateks osamakseteks. Enne lepingu sõlmimist lepitakse kokku sissemakse suurus, liisinguperiood ning jääkväärtus, mis on sõiduki väärtus lepingu lõppedes.

Liisingukalkulaator on tööriist, mis aitab kliendil arvutada autoliisingu makseid vastavalt tema poolt valitud tingimustele. Kalkulaator arvutab igakuise makse suuruse, mis sisaldab nii intressi kui ka kapitali tagasimakset.

Liisingukalkulaatori Funktsioonid

Autoliisingu kalkulaatorid võivad erineda oma funktsionaalsuse poolest, kuid tavaliselt sisaldavad nad järgmisi sisendeid:

  • Sõiduki hind
  • Sissemakse suurus
  • Liisinguperiood
  • Jääkväärtus
  • Intressimäär
  • Lepingutasu

Mõned kalkulaatorid võivad sisaldada ka Euribori määra, mis on oluline tegur intressimäära arvutamisel. Kalkulaatorid võivad olla ka erineva keerukusega, mõned sisaldavad ainult kohustuslikke sisendeid, samas kui teised võivad sisaldada täiendavaid funktsioone, nagu näiteks graafikute või tabelite kuvamine.

Finantsaspektid ja Tingimused

Liisingu Maksumuse Arvutamine

Autoliisingu kalkulaatorid võivad aidata autoostjatel arvutada oma liisingumakseid, mis võivad sisaldada mitmeid erinevaid tasusid ja kulusid. Enne liisingulepingu sõlmimist peaksid autoostjad tutvuma oma liisingulepingu tingimustega, et mõista täielikult, millised kulud on seotud liisingu maksumusega.

Liisingu maksumuse arvutamisel tuleb arvestada mitmeid tegureid, sealhulgas intressimäära, kapitalirenti või kasutusrenti, läbisõidupiirangut, vara hinda ja krediidisummat. Lisaks tuleb arvutada ka tagasimaksete summa, krediidi kogukulu ja krediidi kulukuse määr.

Intressimäär on liisingu maksumuse oluline tegur. See määrab, kui palju intressi autoostja peab oma laenu eest maksma. Kapitalirendi korral arvutatakse liisingumakseid kapitali tagasimaksetena, kasutusrendi korral aga rendimaksena. Annuiteetmaksetena tasutakse liisingumakseid võrdsete summadena, mis sisaldavad nii intressi kui ka kapitali tagasimakset.

Liisingulepingu Tingimused

Liisingulepingu tingimused võivad varieeruda, sõltuvalt liisingufirmast ja autoostja krediidivõimest. Läbisõidupiirang võib olla üks tingimus, mida autoostjad peaksid arvestama. See piirang määrab, kui palju kilomeetreid auto ostja võib sõita liisingu perioodi jooksul.

Lisaks võib liisinguleping sisaldada ka krediidi kulukuse määra, mis annab autoostjale aimu krediidi kogukulust. Vara hind ja krediidisumma on samuti olulised tegurid, mida tuleb liisingulepingu sõlmimisel arvestada.

Taotlusprotsess ja Pankade Valik

Autoliisingu taotlusprotsess on lihtne ja mugav protsess, mida saab teha internetipangas või pangakontoris. Enne taotluse esitamist on soovitatav avada arvelduskonto või pangakonto, kuna enamik panku nõuab autoliisingu võtmisel sissetuleku laekumist arvelduskontole või pangakontole.

Liisingutaotluse Esitamine

Liisingutaotluse esitamine on kiire ja lihtne protsess, mida saab teha internetipangas või pangakontoris. Enamik panku pakub autoliisingu kalkulaatorit, mis aitab arvutada krediidi kogusumma, baasintressimäära, tagasimaksete arvu ja tagasimakse perioodi. Kalkulaator annab ka ülevaate liisingusummast, mis on võimalik taotleda.

Enne liisingutaotluse esitamist tuleb tutvuda panga liisingupakkumistega ja valida sobiv pank. Eesti suuremad pangad, nagu Swedbank, SEB, Inbank, Mogo, Coop ja Citadele, pakuvad autoliisingut. Iga pank pakub erinevaid liisingutingimusi ja intressimäärasid, seega on soovitatav võrrelda erinevate pankade pakkumisi, et leida sobivaim.

Eesti Pankade Liisingupakkumised

Swedbank Liising AS pakub autoliisingut nii uutele kui ka kasutatud sõidukitele. Liisinguperiood võib olla kuni 7 aastat ja sissemakse alates 10% sõiduki maksumusest. Liisingu kuumakse suurus sõltub sõiduki maksumusest, liisinguperioodist ja sissemakse suurusest.

SEB pakub autoliisingut uutele ja kasutatud sõidukitele, mille maksumus on vähemalt 5000 eurot. Liisinguperiood võib olla kuni 7 aastat ja sissemakse alates 10% sõiduki maksumusest. Liisingu kuumakse suurus sõltub sõiduki maksumusest, liisinguperioodist ja sissemakse suurusest.

Inbank pakub autoliisingut uutele ja kasutatud sõidukitele. Liisinguperiood võib olla kuni 7 aastat ja sissemakse alates 0%. Haldustasu on 1,5% liisingusummast. Liisingu kuumakse suurus sõltub sõiduki maksumusest, liisinguperioodist ja sissemakse suurusest.

Mogo pakub autoliisingut uutele ja kasutatud sõidukitele. Liisinguperiood võib olla kuni 6 aastat ja sissemakse alates 0%. Liisingu kuumakse suurus sõltub sõiduki maksumusest, liisinguperioodist ja sissemakse suurusest.

Coop Pank pakub autoliisingut uutele ja kasutatud sõidukitele. Liisinguperiood võib olla kuni 7 aastat ja sissemakse alates 10% sõiduki maksumusest. Liisingu kuumakse suurus sõltub sõiduki maksumusest, liisinguperioodist ja sissemakse suurusest.

Citadele pakub autoliisingut uutele ja kasutatud sõidukitele. Liisinguperiood võib olla kuni 7 aastat ja sissemakse alates 10% sõiduki maksumusest. Liisingu kuumakse suurus sõltub sõiduki maksumusest, liisinguperioodist ja sissemakse suurusest.