RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Kodukindlustus

sisukaart

Kodukindlustuse pakkujad Eestis

Kodukindlustuse pakkujaid on Eestis mitmeid ning nende hulgast leiad kindlasti sobiva just sulle. Üks suurematest pakkujatest on SEB, kes pakub koguriskikindlustust. See tähendab, et kindlustusleping kaitseb sinu kodu ootamatute ja ettenägematute kahjude eest, nagu tulekahju, murdvargus, vandalism, veeavarii ja torm. Kindlustuskaitse ulatus ja kindlustussumma sõltuvad sinu valitud kindlustuspaketist.

Kodukindlustuse pakkujad nagu ERGO ja Seesam pakuvad samuti koguriskikindlustust, kuid erinevad paketid võivad sisaldada erinevaid omavastutusi ja kindlustuskaitse ulatust. Seega on oluline enne kindlustuslepingu sõlmimist läbi mõelda, milline kindlustuskaitse sulle sobib.

Kui sul tekib kindlustuslepingu sõlmimisel küsimusi, võid pöörduda kindlustusspetsialisti poole, kes aitab sul valida sinu vajadustele sobiva kindlustuspaketi ning vastab kõigile sinu küsimustele.

Mis on Kodukindlustus

Kodukindlustus on kindlustus, mis kaitseb sinu kodu ootamatute kahjude eest. See hõlmab tavaliselt hoone, koduse vara ja vastutuse kindlustamist. Kodukindlustus on oluline, kuna see võib aidata sul ootamatute kuludega toime tulla, kui midagi sinu kodus juhtub.

Kodukindlustusega kaitseme sinu kodu erinevate õnnetusjuhtumite eest, sealhulgas tulekahju, varguse, üleujutuse, vandalismi ja torustiku lekke eest. Lisaks hüvitame kahjud, mis on tekkinud sinu koduse vara, nagu mööbli, kodutehnika, kunsti, nõude, riiete, jalanõude, sporditarvete ja nutiseadmete kahjustumisel.

Kodukindlustus võib hõlmata ka vastutuskindlustust, mis kaitseb sind juhul, kui sinu kodust põhjustatud kahju on kellegi teise vara või tervisele. Näiteks, kui sinu korteris juhtub tulekahju ja suits levib naabrite korterisse, siis vastutuskindlustus aitab katta kahju, mis on tekkinud naabrite vara või tervisele.

Kodukindlustus võib olla koguriski kindlustus, mis hõlmab kõiki võimalikke kahjusid, mis võivad sinu koduga juhtuda, või koduse vara kindlustus, mis hõlmab ainult sinu koduse vara kahjusid. Koduse vara kindlustus on tavaliselt odavam ja sobib hästi neile, kes elavad üürikorteris või kelle kodu ei ole kaitse all.

Kodukindlustuse eelduseks on tavaliselt hoone kindlustamine. Hoone kindlustamisel tuleb arvestada, et kindlustussumma peab vastama hoone tegelikule väärtusele, sealhulgas siseviimistlusele ja tehnosüsteemidele. Kui hoones on sisseehitatud mööbel, kamin, saun, boiler või muud rajatised, siis tuleb need eraldi kindlustada.