RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Liikluskindlustus

sisukaart

Liikluskindlustuse pakkujad Eestis

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik kindlustus, mida pakuvad erinevad kindlustusseltsid. Kõik Eestis liikluskindlustust pakkuvad kindlustusandjad on Eesti Liikluskindlustuse Fondi liikmed. Liikluskindlustuse pakkujate valik on lai ning iga kindlustusselts pakub erinevaid lahendusi vastavalt kliendi vajadustele.

Kindlustusandjad pakuvad erinevaid kindlustusmakseid vastavalt kindlustuslepingu tingimustele ja kindlustusperioodile. Enne kindlustuslepingu sõlmimist on soovitatav võrrelda erinevate kindlustusseltside pakkumisi, et leida endale sobivaim lahendus.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi liikmete hulka kuuluvad suuremad kindlustusseltsid nagu If Kindlustus, ERGO Kindlustus, Swedbank Kindlustus, Gjensidige Kindlustus ja Seesam Kindlustus. Kõik need kindlustusseltsid pakuvad liikluskindlustust ning lisaks ka teisi kindlustusliike nagu näiteks autokindlustus.

Liikluskindlustuse kohustus kehtib kõigil Eestis registreeritud sõidukitel, mida kasutatakse liikluses. Kindlustuskohustus hõlmab võimalikke kahjusid, mis võivad tekkida sõiduki kasutamisel tavapäraseks liikluseks kasutatavatel teedel, parklates, hoovides ja mujal.

Mis on Liikluskindlustus?

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus, mida peab omama iga sõiduk, mis on registreeritud Eestis ja osaleb liikluses. Liikluskindlustuse eesmärk on kaitsta liikluses osalejaid ning kindlustada kahju, mida võib põhjustada sõidukijuht teistele liiklejatele. Seega, kui sa oled sõidukijuht, siis on sul kohustus osta liikluskindlustus.

Liikluskindlustuse seadus reguleerib liikluskindlustuse tingimusi ja hindu. Liikluskindlustuse hind sõltub sõiduki mootori võimsusest, registreerimismassist, istekohtade arvust ja kategooriast. Hind võib erineda ka kindlustusseltside vahel. Seetõttu on soovitatav kasutada liikluskindlustuse kalkulaatorit, et leida sobivaim kindlustus.

Liikluskindlustus on kehtiv kõigis Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriikides ning välismaal viibides on sul kohustus kaasas kanda kehtivat liikluskindlustust tõendavat dokumenti. Roheline kaart on dokument, mis tõendab, et sinu sõidukil on kehtiv liikluskindlustus ning see on vajalik välismaal liiklemisel. Kui sul on roheline kaart, siis saad kindlustusjuhtumi korral abi ka välismaal.

Kui sa ei ole ostnud liikluskindlustust ja satud liiklusõnnetusse, siis võib sulle määrata sundkindlustuse. Sundkindlustus on kallim kui tavaline liikluskindlustus ning selle hind sõltub sõiduki registreerimismassist ja istekohtade arvust. Seetõttu on soovitatav osta liikluskindlustus õigeaegselt ning vältida sundkindlustuse määramist.