RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Reisikindlustus

sisukaart

Reisikindlustuse pakkujad Eestis

Kui otsid reisikindlustust, siis on Eestis mitmeid kindlustusettevõtteid, kes pakuvad seda teenust. Mõned populaarsemad reisikindlustuse pakkujad Eestis on SEB, IIZI, PZU ja Eesti Kindlustusseltside Liit.

Kindlustusmakse ja kindlustussummad võivad erineda sõltuvalt kindlustusettevõttest ja sinu reisi sihtkohast. Enamik kindlustusettevõtteid pakuvad erinevaid kindlustusvõimalusi, sealhulgas meditsiiniabi, pagasikindlustus ja reisitõrkekindlustus.

Kui otsid reisikindlustust COVID-19 kaitsega, siis tasub uurida kindlustusettevõtteid nagu SEB, PZU ja Eesti Kindlustusseltside Liit. Kui plaanid reisi Venemaale, Armeeniasse, Aserbaidžaani, Gruusiasse, Türgisse, Iisraeli, Tuneesiasse, Marokosse, Egiptusesse või Araabia Ühendemiraatidesse, siis võid leida kindlustusvõimalusi ka nendesse riikidesse reisimiseks.

Mis on Reisikindlustus?

Reisikindlustus on kindlustus, mis kaitseb teid ootamatute kulude eest, mis võivad tekkida reisimise ajal. See kindlustus hüvitab teie reisiga seotud kulud, kui midagi läheb valesti. Reisikindlustus võib sisaldada erinevaid kindlustuskaitseid, nagu meditsiiniabikindlustus, lisakaitse, sport, reisitõrge, korduvreisikindlustus, reisitõrke kaitse, majutus, lennupiletid ja palju muud.

Reisikindlustus on eriti oluline välisriikides reisimisel, kus ootamatud kulud võivad olla väga kõrged. Näiteks kui te haigestute või satute õnnetusse, võib arstiabi välismaal olla väga kallis. Reisikindlustus võib hõlmata ka COVID-19-ga seotud kulude katmist, nagu eneseisolatsioon ja haiglaravi.

Reisikindlustus võib katta ka pagasi varguse, reisi ärajäämise, ohtliku tegevuse ja palju muu eest. Kindlustuskaitsed võivad erineda sõltuvalt piirkonnast, kus te reisite. Näiteks kui reisite USA-sse, võib kindlustuskaitse olla erinev kui Euroopas reisides. Samuti võib kindlustuskaitsed erineda sõltuvalt reisi kuupäevadest ja kestusest.

Reisikindlustus võib sisaldada ka vastutus- ja õigusabikindlustust, mis kaitseb teid õnnetusjuhtumite korral, kus teie süü ei ole. Kui midagi juhtub, võite esitada kahjuavalduse, et saada hüvitist oma kulude katmiseks.