RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Käibekapitalilaen

sisukaart

Käibekapital on ettevõtte igapäevase tegevusega seotud kulude katmiseks vajalik raha. See hõlmab näiteks palgakulusid, renti, varude ostmist ja muud sarnast. Käibekapitalilaen on laen, mida võetakse selleks, et tagada ettevõtte rahavoogude jooksvalt plusspoolel hoidmine ning likviidsuse kindlustamine.

Käibekapitalilaen võib olla sobivaks vahendiks lühiajaliseks investeeringuks põhivarasse või ühekordsete erakorraliste kulude tasumiseks. See võimaldab ettevõttel teha investeeringuid või rahastada konkreetseid projekte käibekapitalilaenu abil.

Käibekapitalilaenu taotlemine on lihtne. Selleks tuleb esitada laenutaotlus, milles tuleb märkida soovitud laenusumma ja tagasimaksetähtaeg. Laenutaotluse esitamiseks tuleb saata oma eelmise majandusaasta aruanne, bilanss ja kasumiaruanne (mitte vanemad kui 2 kuud) vastavale finantsasutusele.

Enne käibekapitalilaenu taotlemist tuleks aga hinnata oma ettevõtte vajadusi ning võimalusi laenu tagasimaksmiseks. Laenu võtmine peab olema hoolikalt kaalutud otsus ning laenulepingut tuleb lugeda hoolikalt läbi, et vältida võimalikke probleeme tulevikus.

Käibekapitalilaenu Taotlemine

Käibekapitalilaen on lühiajaline laen, mis on mõeldud ettevõtetele, et katta igapäevase äritegevusega seotud kulusid nagu palk, rent ja varude ost. Käibekapitalilaenu taotlemine on lihtne protsess, mis koosneb kahest peamisest sammust: laenutaotluse esitamisest ja tagatise esitamisest.

Laenutaotlus

Laenutaotluse esitamine on esimene samm käibekapitalilaenu taotlemisel. Selleks peate esitama taotluse oma pangale või finantsasutusele, kes pakub käibekapitalilaenu. Enne taotluse esitamist on soovitatav uurida erinevate pankade ja finantsasutuste käibekapitalilaenu pakkumisi, et leida parim lahendus oma ettevõttele.

Üks võimalus taotluse esitamiseks on internetipanga kaudu. LHV pangas saate esitada käibekapitalilaenu taotluse internetipanga kaudu. Kui te ei soovi internetipanka kasutada, saate taotluse esitada ka pangakontoris või e-posti teel.

Tagatis ja Garantii

Tagatise esitamine on teine ​​samm käibekapitalilaenu taotlemisel. Käibekapitalilaenu tagatiseks võib olla kinnisvara, hüpoteek, käendus või muu tagatis vastavalt panga või finantsasutuse tingimustele.

LHV pangas on käibekapitalilaenu tagatisena nõutav hüpoteek kinnisasjale (hoonestatud kinnistu, korteriomand, hoonestusõigus), KredEx või MES käendus, kommertspant põhivarale ja muule vallasvarale, deposiit, eraisiku või juriidilise isiku käendus.

Laenusumma ja Tagastamine

Laenu Summa

Käibekapitalilaenu saab võtta alates 25 000 € laenusummalt kuni 80% ulatuses KredExi ja MES-i käendusega. Minimaalne laenusumma Coop Pangas on 50 000 €. Laenu summa sõltub ettevõtte vajadustest ning võib varieeruda vastavalt laenusaaja taotlusele.

Laenu Tagastamine

Käibekapitalilaenu tagastamine toimub kokkulepitud tähtaja jooksul. Laenu tagastamise tähtaeg on tavaliselt kuni 3 aastat, kuid see võib varieeruda vastavalt laenusaaja taotlusele. Laenu tagastamise tähtaeg on oluline, kuna selle tähtaja ületamine võib kaasa tuua lisatasusid ja trahve.

Laenu tagastamine toimub tavaliselt võrdsete osamaksetena, kuid see võib varieeruda vastavalt laenusaaja taotlusele. Osamakse suurus sõltub laenusummast, laenu tagastamise tähtajast ja intressimäärast. Laenu tagastamise tähtaja pikendamine võib kaasa tuua lisatasusid ja trahve.

Laenu tagastamise tähtaeg on oluline, kuna selle tähtaja ületamine võib kaasa tuua lisatasusid ja trahve. Laenu tagastamise tähtaega on võimalik muuta vastavalt laenusaaja taotlusele, kuid see võib kaasa tuua täiendavaid kulusid.

Finantseerimisvõimalused

Kui otsite lahendust oma ettevõtte käibekapitali rahastamiseks, siis on mitmeid erinevaid finantseerimisvõimalusi. Siin on mõned võimalused, mida võite kaaluda:

Investeerimislaen ja Faktooring

Investeerimislaen on hea võimalus, kui soovite rahastada oma ettevõtte investeeringuid. Laenu tagasimaksetähtaeg võib olla kuni 7 aastat ning laenusumma alates 3000 eurost. Laenu võtmisel on võimalik valida fikseeritud või muutuva baasintressi vahel. Tagatiseks saab olla vara, mille ostmiseks või uuendamiseks laenu taotlete. Lisaks on võimalik taotleda ka lisatagatist vallasvarast või käendusest. Kui soovite taotleda tagatist sihtasutuselt EIS, siis on võimalik taotleda kuni 80% ulatuses laenusummast. Maapiirkondades on see võimalus saadaval ka Maaelu Edendamise Sihtasutuselt (MES).

Faktooring on hea võimalus, kui soovite oma ettevõtte arved rahaks muuta. Faktooringu puhul müüte oma ettevõtte arved faktooringufirmale, kes väljastab teile raha vastavalt arve summale. Faktooringu eeliseks on see, et saate raha kätte kohe ning ei pea ootama, kuni kliendid maksavad arveid. Faktooringu puhul võib olla ka võimalik saada laenu ilma tagatiseta.

Arvelduslaen ja Pangagarantii

Arvelduslaen on hea võimalus, kui soovite oma ettevõtte käibekapitali suurendada. Arvelduslaenu saab kasutada erinevate kulude katmiseks ning laenu tagasimaksetähtaeg võib olla kuni 5 aastat. Arvelduslaenu puhul on võimalik valida fikseeritud või muutuva baasintressi vahel ning tagatiseks saab olla kinnisvara või vallasvara. Laenu taotlemine on lihtne ning saate seda teha oma internetipangas või pangakontoris.

Pangagarantii on hea võimalus, kui soovite tagada oma ettevõtte kohustuste täitmist. Pangagarantii puhul annab pank garantiikirja, mis tagab, et teie ettevõte täidab lepingus kokkulepitud kohustused. Pangagarantii võib olla kasulik, kui soovite osaleda riigihangetel või sõlmida suuremahulisi lepinguid. Pangagarantii saamiseks peate esitama pangale vastavad dokumendid ning tasuma garantiitasu.

Riskid ja Ohud

Käibekapitalilaen on finantsinstrument, mille kasutamine võib olla seotud teatud riskide ja ohtudega. Siin on mõned olulised riskid, mida peaksite enne käibekapitalilaenu võtmist kaaluma.

Oht maksejõuetusele

Käibekapitalilaen on lühiajaline laen, mis on mõeldud ettevõtte käibekapitali rahastamiseks. Kui te ei suuda laenu õigeaegselt tagasi maksta, võib see põhjustada raskusi teie ettevõtte likviidsusega. Kui teie ettevõte ei suuda laenu tagasi maksta, võib see viia maksejõuetuseni ja isegi ettevõtte pankrotini.

Intressimäärad ja lisatasud

Käibekapitalilaenude intressimäärad võivad olla kõrgemad kui traditsiooniliste laenude intressimäärad. Lisaks võivad laenuandjad nõuda erinevaid lisatasusid, mis võivad suurendada laenu kulusid. Enne käibekapitalilaenu võtmist on oluline hinnata kõiki laenuga seotud kulusid ja veenduda, et olete võimeline neid kulusid õigeaegselt tasuma.

Tagatise nõuded

Käibekapitalilaenude puhul võivad laenuandjad nõuda tagatist. Tagatiseks võib olla ettevõtte varad, nagu näiteks kinnisvara või masinad. Kui te ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja tagatise müüa, et katta laenu jääki. Seetõttu on oluline kaaluda tagatise nõudeid ja tagatise väärtust enne käibekapitalilaenu võtmist.

Klientide Tüübid

Käibekapitalilaen on ettevõtete jaoks mõeldud laen, mis aitab neil rahastada oma igapäevaseid tegevusi. Laen on saadaval nii äri- kui ka eraklientidele.

Äriklient

Kui olete ettevõtja, kes vajab rahastamist oma ettevõtte käibekapitali jaoks, siis pakub käibekapitalilaen teile sobivat lahendust. Ärikliendid võivad olla osaühingud või aktsiaseltsid, kes vajavad rahastamist oma igapäevaste kulude katmiseks. Laenu saab kasutada palga maksmiseks, rentide tasumiseks või varude ostuks.

Kontaktides laenuandjaga saate teada, millised on laenu tingimused ja millised dokumendid on vajalikud laenutaotluse esitamiseks. Laenuandjad pakuvad tavaliselt tasuta konsultatsiooni, et aidata teil valida parim laenupakkumine vastavalt teie ettevõtte vajadustele.

Eraklient

Käibekapitalilaen on saadaval ka eraklientidele, kes vajavad ajutist rahastamist oma igapäevaste kulude katmiseks. Erakliendid saavad laenu kasutada näiteks ootamatute kulude katmiseks või võlgade tasumiseks.

Enne laenu taotlemist peate kindlasti uurima laenuandja tingimusi ja leidma parima lahenduse vastavalt teie vajadustele. Laenuandjad pakuvad tavaliselt tasuta konsultatsiooni, et aidata teil valida parim laenupakkumine vastavalt teie vajadustele.

Pangandus

Pangandus on finantseerimise ja krediteerimise tegevusharu, kus kõik rahalised, krediidi- ja arveldustegevused on koondunud ühtsese keskusse – panka. Pangandus jaguneb tavaliselt kaheks: igapäevapanganduseks ja investeerimispanganduseks. Lisaks pakuvad pangad ka laenude ja liisingute teenuseid.

Igapäevapangandus

Igapäevapangandus on pangateenuste osutamine eraisikutele ja ettevõtetele. See hõlmab arvelduskontosid, pangakaarte, deebetkaarte ja krediitkaarte. Pangad pakuvad ka valuutakursse ja välisarveldusi.

SEB pakub igapäevapanganduse teenuseid, mis sisaldavad arvelduskontot, pangakaarti, internetipanka ja mobiilirakendust. Samuti pakub SEB võimalust avada hoiulaekad ja osta meenemünte.

Investeerimine ja Kogumine

Investeerimine ja kogumine on pangateenused, mis võimaldavad teil raha koguda ja investeerida. Pangad pakuvad erinevaid investeerimisvõimalusi, sealhulgas tähtajalisi hoiuseid, hoius plussi ja üks säästuhoiust. Lisaks pakuvad pangad võimalust investeerida kullasse.

SEB pakub investeerimis- ja kogumisteenuseid, mis sisaldavad tähtajalist hoiust, hoius plussi ja üks säästuhoiust. Samuti pakub SEB võimalust investeerida kullasse.

Laenud ja Liisingud

Laenud ja liisingud on pangateenused, mis võimaldavad teil raha laenata. Pangad pakuvad erinevaid laenutüüpe, sealhulgas stardilaenu, eluasemelaenu, hüpoteeklaenu, autoliisingut ja seadmete liisingut. Lisaks pakuvad pangad ka kaubanduse finantseerimise teenuseid ja pangagarantiisid.

SEB pakub laenude ja liisinguteenuseid, mis sisaldavad stardilaenu, eluasemelaenu, hüpoteeklaenu, autoliisingut ja seadmete liisingut. Samuti pakub SEB ka kaubanduse finantseerimise teenuseid ja pangagarantiisid.

Pangad on hädavajalikud ettevõtetele, kuna need pakuvad mitmesuguseid teenuseid, mis aitavad neil oma äri juhtida ja kasvatada. Näiteks võimaldavad pangad ettevõtetel teha makseid ja saada laene ning liisinguid. Samuti pakuvad pangad avatud panganduse teenuseid, mis võimaldavad klientidel saada pangateenuseid ka teistelt teenusepakkujatelt.

Privaatsus ja Küpsised

Nõusolek ja Küpsised

Käibekapitalilaenu taotlemisel on oluline teada, kuidas teie isikuandmeid töödeldakse ja millised küpsised on seotud käibekapitalilaenu taotlemisega. Küpsised on väikesed tekstifailid, mis salvestatakse teie seadmesse, kui külastate veebisaite. Käibekapitalilaenu taotlemisel kasutatakse küpsiseid, et koguda teavet teie veebikasutuse kohta ja parandada teie kasutajakogemust.

Kui kasutate käibekapitalilaenu taotlemisel veebisaiti, peate andma nõusoleku küpsiste kasutamiseks. Enne nõusoleku andmist lugege hoolikalt läbi küpsiste poliitika ja teave selle kohta, kuidas teie isikuandmeid töödeldakse. Kui te ei soovi küpsiseid lubada, saate need brauseri seadete kaudu keelata.

Kasutajakogemus ja Tekstifailid

Käibekapitalilaenu taotlemisel kasutatakse tekstifaile, et parandada teie kasutajakogemust. Näiteks võivad tekstifailid salvestada teie eelistused ja seaded, et saaksite veebisaidil lihtsamalt navigeerida. Tekstifailid võivad ka aidata meil paremini mõista, kuidas teie veebikasutust saab parandada.

Käibekapitalilaenu taotlemisel kasutatakse ka turundusküpsiseid, et kuvada teile asjakohasemaid reklaame. Turundusküpsised koguvad teavet teie veebikasutuse kohta ja võivad jagada seda teiste ettevõtetega, et kuvada teile asjakohasemaid reklaame.