RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Laen ilma töökohata

sisukaart

Kui oled töötu, siis võib olla keeruline saada laenu võrreldes inimestega, kellel on püsiv sissetulek. Siiski on olemas võimalus saada laen ilma töökohata või ilma ametliku sissetulekuta.

Laen Ilma Palgatõendita

Laen ilma palgatõendita võimaldab sul laenata raha ilma, et peaksid esitama pangale oma palgatõendi. Sellist tüüpi laen sobib neile, kes ei tööta ametlikult või ei saa palgatõendit mingil muul põhjusel esitada. Selle asemel, et palgatõendit esitada, võid esitada muid tõendeid oma sissetuleku kohta, näiteks pangakonto väljavõtteid või muud tõestust oma sissetuleku kohta.

Laen ilma palgatõendita on saadaval nii lühiajalise kui ka pikaajalise laenuna. Kuna see on riskantsem laen, võib intress olla kõrgem kui tavaliste laenude puhul. Kuid kui sul on vaja kiiresti raha, siis võib see olla hea valik.

Laen Ilma Ametliku Sissetulekuta

Kui sul ei ole ametlikku sissetulekut, siis võid siiski saada laenu. Laen ilma ametliku sissetulekuta on saadaval nii lühiajalise kui ka pikaajalise laenuna. Selleks, et saada laenu, pead esitama tõendeid oma sissetuleku kohta. Näiteks võid esitada pangakonto väljavõtteid, dividendide tõendeid või muid tõendeid, mis tõestavad, et sul on kindel sissetulek.

Laen ilma ametliku sissetulekuta on saadaval nii pangandusasutustes kui ka teistes laenuandjates. Kui sul on hea krediidiskoor, siis võid saada laenu madalama intressimääraga. Kuid kui sul on halb krediidiskoor, siis võib intress olla kõrgem.

Laenutingimused

Laenuperiood ja Tähtaeg

Laen ilma töökohata võib olla lühiajaline või pikaajaline. Laenuperiood sõltub laenuandjast ja laenusummast. Tavaliselt on laenuperiood vahemikus 1 kuni 36 kuud. Laenuperiood on aeg, mille jooksul peate laenu tagasi maksma. Laenuperioodi lõppemisel peate tagastama laenusumma koos intressidega. Tähtaeg on tähtaeg, millal peate laenu tagasi maksma. Tähtaeg on tavaliselt laenuperioodi lõpus.

Intressimäär ja Krediidi Kulukuse Määr

Intressimäär on protsentuaalne summa, mida peate laenuandjale tagasi maksma laenusummalt. Intressimäär sõltub laenuandjast ja laenusummast. Krediidi kulukuse määr on protsentuaalne summa, mis näitab, kui palju laen teid kokku maksma läheb. Krediidi kulukuse määr sisaldab kõiki laenuandja poolt tehtud kulusid, sealhulgas intressimäära, laenuperioodi, laenuprotsessi tasusid ja muid kulusid. Krediidi kulukuse määr on kohustuslik näitaja, mida laenuandja peab teile esitama enne laenu võtmist.

Laenuandjad

Kui otsite laenu ilma töökohata, on Eestis mitmeid laenuandjaid, kes pakuvad sellist teenust. Mõned neist on järgmised:

Bondora

Bondora on rahvusvaheline laenuandja, mis pakub laene ilma töökohata. Bondora laenud on saadaval alates 500 eurost kuni 10 000 euroni ning laenu tagasimakse periood on 3 kuni 60 kuud. Bondora laenu saamiseks peate olema vähemalt 18-aastane ja omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti.

Bigbank

Bigbank pakub laene ilma töökohata, mis on saadaval alates 500 eurost kuni 10 000 euroni. Laenu tagasimakse periood on 6 kuni 60 kuud. Bigbanki laenu saamiseks peate olema vähemalt 18-aastane ja omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti.

Credit24

Credit24 on laenuandja, mis pakub laene ilma töökohata. Laenu saate taotleda alates 50 eurost kuni 10 000 euroni ning laenu tagasimakse periood on 3 kuni 72 kuud. Credit24 laenu saamiseks peate olema vähemalt 18-aastane ja omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti.

Coop Pank

Coop Pank pakub laene ilma töökohata. Laenu saate taotleda alates 500 eurost kuni 15 000 euroni ning laenu tagasimakse periood on 6 kuni 84 kuud. Coop Panga laenu saamiseks peate olema vähemalt 18-aastane ja omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti.

Ferratum Bank

Ferratum Bank pakub laene ilma töökohata. Laenu saate taotleda alates 300 eurost kuni 10 000 euroni ning laenu tagasimakse periood on 1 kuni 60 kuud. Ferratum Banki laenu saamiseks peate olema vähemalt 18-aastane ja omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti.

Inbank

Inbank pakub laene ilma töökohata. Laenu saate taotleda alates 500 eurost kuni 15 000 euroni ning laenu tagasimakse periood on 6 kuni 72 kuud. Inbanki laenu saamiseks peate olema vähemalt 18-aastane ja omama kehtivat isikut tõendavat dokumenti.

Need on vaid mõned laenuandjad, kes pakuvad laene ilma töökohata. Enne laenu taotlemist veenduge, et olete tutvunud nende laenutingimustega ja olete kindel, et suudate laenu tagasi maksta.

Laenu Taotlemine

Laenutaotlus

Laenu taotlemine ilma töökohata on võimalik paljudes finantsasutustes. Enne laenutaotluse esitamist peaksid sa selgitama välja, millised on erinevate laenuandjate tingimused ning millist laenu soovid taotleda.

Enne laenutaotluse esitamist peaksid sa olema kindel, et suudad laenu tagasi maksta. Laenuandjad hindavad taotleja maksevõimet, et tagada, et laen saaks tagasi makstud. Seega, kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib see halvendada su krediidiskoori ning raskendada tulevikus laenude saamist.

Laenutaotluse esitamisel pead esitama isikut tõendava dokumendi ning täitma taotlusvormi. Taotlusvormis tuleb märkida laenusumma, tagasimakse periood ning krediidi kulukuse määr. Krediidi kulukuse määr näitab laenu tegelikku kogukulu aastas protsentides ning aitab sul võrrelda erinevate laenupakkujate pakkumisi.

Maksevõime Kontroll

Laenuandjad kontrollivad taotleja maksevõimet, et tagada, et laen saaks tagasi makstud. Maksevõime kontrollimine hõlmab taotleja sissetuleku, kulude ja võlgade hindamist. Kui taotleja ei suuda laenu tagasi maksta, võib see halvendada tema krediidiskoori ning raskendada tulevikus laenude saamist.

Laenuandjad võivad kontrollida taotleja maksevõimet erinevalt, kuid enamasti küsivad nad taotlejalt viimase kolme kuu pangakonto väljavõtet, et näha tema sissetulekuid ja väljaminekuid. Mõned laenuandjad võivad küsida ka muud dokumentatsiooni, nagu näiteks töötushüvitiste taotluse koopia või muud tõendid sissetuleku kohta.

Laenu Tagasimakse

Makseperiood

Laenu tagasimakseperiood sõltub laenusummast ja laenutingimustest. Enamasti on tagasimakseperiood määratud kuudes või päevades. Laenuperioodi lõpus tuleb laen tagasi maksta koos intressidega. Kui laenu tagasimakseperiood on pikem, siis on igakuised tagasimaksed väiksemad, kuid kokkuvõttes tuleb maksta rohkem intresse. Kui tagasimakseperiood on lühem, siis tuleb igakuiste tagasimaksete summa suurem, kuid kokkuvõttes tuleb maksta vähem intresse.

Tagasimaksete Summa

Laenu tagasimaksete summa sõltub laenusummast, intressimäärast ja tagasimakseperioodist. Laenu tagasimaksete summa arvutatakse järgmise valemi abil:

Tagasimaksete summa = laenusumma + intressid + teenustasud

Intressimäär on protsentuaalne summa, mida laenuandja lisab laenusummale. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv. Fikseeritud intressimääraga laenu puhul on intressimäär kogu laenuperioodi jooksul sama. Muutuva intressimääraga laenu puhul võib intressimäär muutuda vastavalt laenuturul toimuvale.

Teenustasud on laenuandja tasud laenu väljastamise ja haldamise eest. Need võivad sisaldada laenu avamise tasu, igakuist teenustasu, lepingu muutmise tasu jne.

Võimalikud Probleemid

Kui olete töökohata ja soovite laenu taotleda, võib see olla keeruline. Töökohata laenajad võivad olla krediidiasutusele suurem risk, kuna neil puudub tõendus nende maksevõime kohta. Siin on mõned võimalikud probleemid, mida võite kohata, kui taotlete laenu ilma töökohata.

Maksehäired

Kui teil on varem olnud maksehäireid, võib see mõjutada teie võimalusi laenu saamiseks. Maksehäired võivad viidata sellele, et teil on olnud raskusi laenu tagasimaksmisega minevikus. Kui krediidiasutus näeb, et teil on maksehäired, võib see tähendada, et nad peavad teid suuremaks riskiks ja võivad keelduda teie laenutaotlusest.

Finantsprobleemid

Kui teil on olnud raskusi oma finantsasjade korraldamisega minevikus, võib see mõjutada teie võimalusi laenu saamiseks. Kui krediidiasutus näeb, et olete varem olnud hädas oma rahaasjadega, võib see tähendada, et nad peavad teid suuremaks riskiks ja võivad keelduda teie laenutaotlusest.

Kui teil on juba laenukohustused, võib see mõjutada ka teie võimalusi uue laenu saamiseks. Kui krediidiasutus näeb, et teil on juba palju laenukohustusi, võib see tähendada, et nad peavad teid suuremaks riskiks ja võivad keelduda teie laenutaotlusest.