RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Remondilaen

sisukaart

Kui soovid oma kodu renoveerida või remontida, kuid sul ei ole piisavalt raha, siis võib remondilaen olla sulle sobiv lahendus. Remondilaen on laenutoode, mis on spetsiaalselt loodud kodu remondi või renoveerimise jaoks.

Remondilaenu saab taotleda mitmest laenupakkujast, näiteks Inbank ja Bigbank. Laenu summa ja tagasimakse periood sõltuvad laenuandjast ja taotleja finantsolukorrast. Enne remondilaenu taotlemist on soovitatav tutvuda erinevate laenupakkujate tingimustega ja võrrelda nende pakkumisi.

Remondilaenu saamiseks pead tavaliselt esitama laenuandjale oma sissetuleku- ja kulude tõendid ning kinnisvara tagatise. Laenuandjad hindavad taotleja finantsolukorda ja kinnisvara väärtust, et määrata laenu summa ja intressimäär.

Remondilaen võib olla tagatisega või tagatiseta. Tagatiseta remondilaen on kiirem ja lihtsam taotleda, kuid intressimäär on tavaliselt kõrgem kui tagatisega laenul. Tagatisega remondilaenul on tavaliselt madalam intressimäär, kuid taotlemine võib võtta rohkem aega ja vaeva.

Laenu Taotlemine

Laenu taotlemine on lihtne protsess, mida saad alustada oma kodust või kontorist. Enne laenutaotluse esitamist on oluline tutvuda erinevate laenuandjate tingimustega ja valida endale sobivaim pakkumine.

Laenutaotlus Protsess

Laenu taotlemine algab laenutaotluse täitmisest. Enamik laenuandjaid pakuvad võimalust täita laenutaotlus internetis, kusjuures protsess on kiire ja lihtne. Laenutaotluse esitamisel on oluline täita kõik vajalikud väljad, et laenuandja saaks teha otsuse laenu väljastamise kohta.

Laenuotsus tehakse tavaliselt kiiresti, mõne minuti kuni paari tunni jooksul. Kui laenuotsus on positiivne, saadetakse laenuleping, mida saad allkirjastada ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID abil.

Laenu taotlemine on avatud kõigile Eesti Vabariigi kodanikele, kes vastavad laenuandja tingimustele. Kui oled oma laenutaotluse esitanud ja laenuotsus on positiivne, saad laenu kasutada vastavalt oma vajadustele.

Ära unusta, et laen on finantskohustus ja enne laenulepingu allkirjastamist on oluline tutvuda kõigi tingimustega ning veenduda, et oled võimeline laenu tagasi maksma.

Laenulepingu Tingimused

Kui olete otsustanud taotleda remondilaenu, on oluline tutvuda laenulepingu tingimustega. Laenuleping on leping, mille alusel laenuandja annab laenusaajale laenu teatud tingimustel. Laenulepingu tingimused hõlmavad laenu summat, intressimäära, laenu tagasimakse tähtaega ja muid üksikasju.

Intressimäär

Intressimäär on üks olulisemaid laenulepingu tingimusi. See on protsentuaalne summa, mida laenuandja võtab laenu tagasimaksmise eest. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv. Fikseeritud intressimäär tähendab, et intressimäär jääb samaks kogu laenu tagasimaksmise perioodi jooksul. Muutuv intressimäär võib muutuda vastavalt turutingimustele.

Enne laenulepingu allkirjastamist on oluline veenduda, et intressimäär on mõistlik ja vastab teie finantsvõimekusele. Võite kaaluda erinevate laenuandjate pakkumisi ja võrrelda nende intressimäärasid.

Laenusumma Ja Tagasimakse

Kui otsustad võtta remondilaenu, on oluline teada, kui palju raha saad laenata ja kui palju pead tagasi maksma. Laenusumma sõltub enamasti sinu sissetulekust, kuid ka muudest faktoritest nagu krediidiajalugu ja laenu tagatise olemasolu.

Remondilaenu summad võivad varieeruda vahemikus 1000 € kuni 25 000 €. Enamik laenuandjaid pakuvad sulle võimalust valida summa ja tagasimakseperioodi vahel vastavalt sinu vajadustele ja võimalustele.

Tagasimaksete summa arvutatakse laenusummalt ja intressilt, mida pead laenuandjale maksma. Laenu tagasimaksete summa on kogusumma, mida pead laenu tagasi makstes tasuma. See sisaldab nii laenu põhisummat kui ka intresse ja muid kulusid, nagu lepingutasu.

Maksegraafik

Maksegraafik näitab, kuidas sa pead laenu tagasi maksma. See sisaldab üksikasjalikku teavet igakuiste tagasimaksete kohta, sealhulgas maksete suuruse ja ajastuse kohta. Maksegraafik võib olla kas fikseeritud või muutuv. Fikseeritud maksegraafiku korral jäävad igakuised tagasimaksed kogu laenu tagasimaksmise perioodi jooksul samaks. Muutuva maksegraafiku korral võivad tagasimaksed muutuda vastavalt intressimäärade kõikumistele.

Enne laenu võtmist on oluline tutvuda maksegraafikuga ja veenduda, et saad igakuised tagasimaksed maksta ilma suuremate raskusteta. Samuti võid kaaluda varasema tagasimaksmise võimalust, mis võib vähendada laenu kogukulusid ja aidata sul säästa raha pikemas perspektiivis.

Laenu Periood Ja Maksepuhkus

Kui oled otsustanud võtta remondilaenu, siis on oluline teada, milline on laenu periood ja kas on võimalik taotleda maksepuhkust.

Laenu Periood

Remondilaenu periood on vahemikus 6 kuni 72 kuud. Laenu periood sõltub laenusummast ja laenusaaja igakuistest sissetulekutest. Mida suurem on laenusumma, seda pikem on ka laenu periood. Laenu perioodiga tuleb arvestada, sest see mõjutab laenu kuumakset ja kogukulu.

Maksepuhkus

Maksepuhkuse võimalus võib olla oluline, kui tekivad makseraskused. Maksepuhkust saab taotleda, kui oled laenu tagasi maksnud vähemalt 6 kuud. Maksepuhkuse periood sõltub laenuandjast ja laenulepingust ning tavaliselt saab seda taotleda mitmeks kuuks, nagu näiteks 3-6 kuud, kuid suurema laenu puhul võib maksepuhkus ulatuda kuni 12 kuuni. Suuremate laenude puhul kehtib pikem maksepuhkuse periood ja väikelaenude puhul on see lühem.

Maksepuhkuse ajal ei pea laenusaaja tasuma laenu tagasimakseid, kuid tuleb arvestada, et laenuintressid ja muud laenuga seotud kulud jätkuvalt kogunevad. Seetõttu võib maksepuhkuse periood pikendada laenu tagasimaksmise aega ning suurendada laenu kogukulu.

Enne maksepuhkuse taotlemist tuleks kindlasti üle vaadata laenulepingu tingimused ja arvutada laenu kogukulu. Maksepuhkuse taotlemiseks tuleb ühendust võtta laenuandjaga ning esitada vastav taotlus.

Laenukindlustus ja Tagatis

Kui otsustad võtta remondilaenu, siis võid kaaluda ka laenukindlustuse võimalust. Laenukindlustus aitab sul kaitsta end ootamatute sündmuste eest, mis võivad takistada laenu tagasimaksmist. Näiteks võib juhtuda, et jääte töötuks või haigestute raskelt. Sellistel juhtudel aitab laenukindlustus sul laenumakseid tasuda.

Enne laenukindlustuse valimist tutvu kindlasti erinevate pakkumistega ja tee endale selgeks, millised riskid on kindlustatud ja millised mitte. Samuti võid kaaluda tagatise seadmist laenu jaoks. Tagatise seadmine tähendab, et annad laenuandjale enda vara tagatiseks. See aitab laenuandjal vähendada riske ja seetõttu võib tagatise seadmine tuua kaasa madalama intressimäära.

Kui otsustad tagatise seada, siis tuleb arvestada, et tagatiseks sobib tavaliselt kinnisvara või sõiduk. Tagatise seadmise protsess võib olla aeganõudev ja kaasata lisakulusid, nagu hindamisakti tasu ja tagatise registreerimise kulud. Seetõttu tasub tagatise seadmise võimalus hoolikalt läbi mõelda ja kaaluda ka teisi võimalusi, nagu laenukindlustus.

Laenu Kasutamine

Kui otsustad võtta remondilaenu, siis on oluline, et teaksid, kuidas saad laenu kasutada. Remondilaenu saad kasutada kodu remondiks, kuid ka muudeks vajalikeks kulutusteks.

Kodu Remont

Kodu remontimine on üks peamisi põhjuseid, miks inimesed võtavad remondilaenu. Kui soovid oma kodu värskendada, siis on remondilaen hea võimalus kulutuste katmiseks. Laenu saad kasutada erinevate tööde jaoks, näiteks:

  • Sisustus
  • Materjalid
  • Tööriistad
  • Spetsialistid

Sisustus on oluline osa kodu remondist. Remondilaenu abil saad osta uut mööblit ja kodutehnikat, mis muudavad sinu kodu mugavamaks ja kaunimaks. Materjalid ja tööriistad on samuti vajalikud, et teha remonditöid ise või palgata spetsialiste, kes teevad tööd sinu eest.

Diivan

Kui soovid vahetada välja oma vana diivani uue vastu, siis remondilaen on hea võimalus selleks. Uus diivan muudab sinu kodu mugavamaks ja kaunimaks ning saad seda nautida mitmeid aastaid.

Laenu Kulukuse Määr

Laenu kulukuse määr (KKM) on üks olulisemaid tegureid, mida tuleks arvesse võtta, kui otsustate võtta remondilaenu. KKM näitab, kui palju laenu võtmise kogukulu on aastas protsentides. See sisaldab kõiki laenu võtmisega seotud kulusid, sealhulgas intressimäära, lepingutasusid ja muid tasusid.

Enne laenu võtmist on oluline teada, milline on laenu kulukuse määr, et saaksite hinnata, kas laen on teie jaoks taskukohane. Kalkulaatorid, mis võimaldavad teil arvutada laenu kulukuse määra, on saadaval enamiku laenuandjate veebisaitidel. Kalkulaatorid annavad teile aimu sellest, kui palju teie laenu kogukulu oleks, kui võtaksite laenu teatud summa ja tagasimakseperioodi jooksul.

KKM sõltub laenuandjast, laenusummast, tagasimakseperioodist ja intressimäärast. KKM on tavaliselt kõrgem, kui laenusumma on suurem ja tagasimakseperiood pikem. Samuti võib KKM olla kõrgem, kui intressimäär on kõrge.

Kui otsustate võtta remondilaenu, siis veenduge, et olete teadlik laenu kulukuse määrast ja et olete võimeline tagasimakseid õigeaegselt tegema. Võrrelge erinevate laenuandjate pakkumisi ja kasutage kalkulaatoreid, et leida parim võimalik laenupakkumine.

Väikelaen Vs Tarbimislaen

Kui oled mõelnud laenu võtmisele, siis oled tõenäoliselt kokku puutunud terminitega “väikelaen” ja “tarbimislaen”. Need kaks laenuliiki on sarnased, kuid neil on ka erinevusi. Siin on mõned olulised erinevused, mida peaksid kaaluma, kui otsustad, millist laenu valida.

Määratlus

Väikelaen on laen, mis on mõeldud tarbimise finantseerimiseks. See tähendab, et sa võid seda laenu kasutada praktiliselt milleks tahes, alates kodu remondist kuni puhkuse planeerimiseni. Tarbimislaen on laen, mis on mõeldud spetsiaalselt tarbimiseks, nagu näiteks auto ostmiseks või reisi planeerimiseks.

Laenusumma

Väikelaenu maksimaalne summa on tavaliselt kuni 30 000 eurot, samas kui tarbimislaenu puhul on see piiratud 10 000 euroga. Kui sul on vaja rohkem raha, siis võib väikelaen olla parem valik.

Tagatis

Väikelaenu ja tarbimislaenu puhul ei ole tagatist tavaliselt nõutud. See tähendab, et sa ei pea oma vara laenu tagatiseks panema. Kui sul ei ole tagatist või sa ei taha oma vara riskida, siis on see hea uudis.

Intressimäär

Väikelaenude intressimäärad on tavaliselt madalamad kui tarbimislaenude omad. See tähendab, et sa võid säästa raha, kui valitud laen on väikelaen.

Laenu taotlemine

Nii väikelaenu kui ka tarbimislaenu saab taotleda lihtsalt ja kiiresti internetis. Kui sa oled otsustanud, millist laenu soovid, siis saad taotluse esitada vaid mõne minutiga. Enne taotluse esitamist tasub kindlasti uurida erinevate laenuandjate tingimusi, et leida endale sobivaim variant.

Ennetähtaegne Tagastamine

Remondilaenu võttes on oluline mõelda ka selle tagasimaksmisele. Üks võimalus, kuidas tagasimaksmine saab olla mugavam, on ennetähtaegne tagastamine.

Ennetähtaegne tagastamine tähendab seda, et saad laenu tagasi maksta enne kokkulepitud tähtaega. See on mugav võimalus, kui sul tekib ootamatult rohkem raha ning soovid laenu varem tagasi maksta.

LHV pakub ennetähtaegse tagastamise võimalust tasuta. See tähendab, et sa ei pea maksma lisatasusid ega intressi. Samuti ei ole ennetähtaegne tagastamine seotud mingite piirangutega – sa võid laenu tagasi maksta millal iganes soovid.

Ennetähtaegse tagastamise võimalus on hea ka seetõttu, et see aitab sul kokku hoida intressikuludelt. Mida varem sa laenu tagasi maksad, seda vähem intressi sa maksma pead.

Rahulolugarantii

Kui oled mures, et Remondilaen ei pruugi olla sinu jaoks sobiv valik, siis ära muretse! Enamik laenuandjaid pakuvad rahulolugarantiid, mis võimaldab sul laenulepingust taganeda ilma intressikuludeta.

Näiteks, Credit24 pakub 30-päevast rahulolugarantiid, mis tähendab, et kui sa ei ole pärast laenu taotlemist nende teenusega rahul, võid lepingust taganeda ilma intressikuludeta. Samuti pakuvad nad maksepuhkust, mis aitab sul ootamatu töökaotuse või sissetulekute vähenemise korral makseid edasi lükata.

Bigbank pakub samuti 60-päevast rahulolugarantiid. Kui sa ei ole mingil põhjusel nende pakutavate tingimuste või teenusega rahul, võid krediidisumma neile tagastada, ilma et peaksid tasuma selle eest intresse või kandma muid kulusid, sh maksma lepingutasu.

LHV remondilaenul on samuti tasuta ennetähtaegne tagastamine, mis tähendab, et saad laenu tagasi maksta ilma täiendavate kuludeta.

Laenu Taotlemise Eeldused

Remondilaenu taotlemiseks on mõned eeldused, mida tuleb täita. Esiteks peate olema vähemalt 18-aastane. Teiseks peate olema Eesti Vabariigi kodanik või omama Eestis alalist elamisluba. Kolmandaks peate omama stabiilset sissetulekut.

Sissetuleku osas peate tõendama, et teil on piisavalt raha, et laenu tagasi maksta. Selleks võidakse nõuda pangakonto väljavõtet või töötasu tõendavat dokumenti. Mõned laenuandjad võivad nõuda ka töölepingut või muud dokumenti, mis tõendab teie sissetulekut.

Pangakonto on samuti oluline eeldus laenu taotlemisel. Enamik laenuandjaid nõuab, et teil oleks Eesti pangakonto. See on vajalik selleks, et saaksite laenu tagasi maksta ja laenuraha vastu võtta.