RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Sisustuslaen

sisukaart

Kui soovid oma kodu renoveerida, uue mööbli osta või lihtsalt sisustada oma kodu uute elementidega, siis võib sisustuslaen olla just see, mida vajad. Sisustuslaen on laen, mida saad kasutada kodu sisustamiseks või renoveerimiseks.

Sisustuslaenu võtmine on tavaliselt väga lihtne ja kiire. Laenu võid taotleda pangast või laenufirmast, nagu näiteks LHV-st. Laenu võtmisel ei ole tavaliselt vaja tagatist, kuid intressimäär võib olla kõrgem kui teiste laenude puhul.

LHV pakub sisustuslaenu, mille intressimäär on alates 9,9% aastas. Laenu saab taotleda internetipangas või LHV kontoris ning vastus taotlusele tuleb mõne minutiga. Laenu võid kasutada ka suvekodu värskendamiseks.

Sisustuslaen on hea võimalus oma kodu uuendamiseks ja hubasemaks muutmiseks. Kui oled huvitatud sisustuslaenu võtmisest, siis tasub uurida erinevaid pakkujaid ja võrrelda nende tingimusi.

Laenusumma ja Intress

Sisustuslaenu saad võtta vastavalt oma vajadustele ja soovidele, kuni 25 000 € ulatuses. Laenusumma suurus sõltub sinu sissetulekutest, kulutustest ning maksevõimest. Mida suurem on laenusumma, seda pikem on ka laenuperiood.

Intressimäär sõltub laenusummast, laenuperioodist ning sinu krediidivõimekusest. LHV pakub intressimäära alates 7,9% aastas laenujäägilt. See tähendab, et intressimaksed vähenevad iga kuu, sest sinu laenujääk väheneb. TF Bank pakub samuti intressimäära alates 7,9% aastas. Kreditum pakub aga intressimäära alates 9,9% aastas laenujäägilt.

Laenuvõtmisel tuleb arvestada ka krediidi kulukuse määraga (KKM). KKM näitab, kui palju laen tegelikult maksab, võttes arvesse nii intressi kui ka muid laenuvõtmisega seotud kulusid. KKM arvutamisel tuleb arvestada ka laenuperioodi pikkust. Näiteks, kui võtad 10 000 € laenu 5 aastaks, siis LHV krediidi kulukuse määr on 12,33% aastas.

Mõtle hoolikalt läbi, milline laenusumma ja intressimäär sobivad sulle kõige paremini ning arvuta välja ka krediidi kulukuse määr, et saaksid teha informeeritud otsuse.

Lepingutasu ja Jäägilt Aastas

Kui otsustate võtta sisustuslaenu, peate arvestama, et lisaks laenu põhisummale peate tasuma ka lepingutasu. Lepingutasu on tasu, mida laenuandja võtab laenu väljastamise eest ning see sõltub laenusummast. LHV Finance pakub sisustuslaenu lepingutasuga, mis on 1% laenusummast, kuid mitte vähem kui 29,90 €. Seega, kui võtate laenu summas 5000 €, peate tasuma lepingutasuna vähemalt 50 €.

Lisaks lepingutasule peate arvestama ka jäägilt aastas intressiga. LHV Finance arvutab intressi laenujäägilt, mitte kogu laenusummalt. See tähendab, et intressimaksed vähenevad iga kuu, sest sinu laenujääk väheneb. Intressimäär sõltub laenusummast ja võib varieeruda 9,9% kuni 19,92% aastas. Näiteks, kui võtate laenu summas 7500 €, on intressimäär 13,9% aastas jäägilt.

Laenu Tasumise Periood ja Annuiteetmaksetena

Kui otsustad võtta sisustuslaenu, on oluline teada, millise perioodi jooksul saad laenu tagasi maksta ja millised on maksete suurused. Laenu tasumise periood tähendab aega, mille jooksul saad laenu tagasi maksta. Sisustuslaenu puhul võib tasumise periood olla vahemikus 6 kuud kuni 6 aastat, olenevalt laenusummast ja laenuvõtja võimalustest.

Sisustuslaenu saab tagasi maksta igakuiste annuiteetmaksetena. Annuiteetmakse tähendab, et igakuine makse sisaldab nii intressi kui ka põhiosa tagasimakset. See tähendab, et makse suurus on iga kuu sama ning laenu tagasimaksmine on võrdsemaks jaotatud.

Maksete kogusumma tähendab kõigi laenu tagasimaksete summat, mis tuleb laenu tasumise perioodi jooksul tasuda. See sisaldab nii intressi kui ka põhiosa tagasimakset. Maksete kogusumma sõltub laenusummast, laenu tasumise perioodist ja intressimäärast.

Tagasimaksete summa tähendab laenu põhiosa ja intressi summat, mida tuleb igakuiste annuiteetmaksete abil tagasi maksta. Tagasimaksete summa sõltub laenusummast, laenu tasumise perioodist ja intressimäärast.

Väikelaen: Kas See On Hea Valik?

Kui oled kodu sisustamiseks või muudeks kulutusteks raha vaja, siis võib väikelaen olla hea valik. Väikelaen on laen, mille summa on tavaliselt kuni 10 000 eurot. Laenuperiood on tavaliselt kuni 5 aastat. Väikelaenu võtmine on lihtne ja kiire ning see võib olla hea lahendus, kui Sul ei ole piisavalt sääste või kui Sul ei ole võimalik kasutada oma sääste.

Väikelaenu võtmine on Eestis väga levinud ning paljud inimesed kasutavad seda võimalust oma unistuste kodu sisustamiseks. Väikelaenul on mitmeid eeliseid, nagu näiteks kiire laenuvõimalus ja paindlikud tagasimaksevõimalused. Kuid enne väikelaenu võtmist on oluline kaaluda mitmeid aspekte.

Kui võtad väikelaenu, siis pead arvestama ka laenuintressidega. Laenuintressid võivad olla üsna kõrged, eriti kui võtad laenu ilma tagatiseta. Seetõttu on oluline enne laenu võtmist hoolikalt kaaluda oma rahalisi võimalusi ja valida sobiv laenupakkumine.

Väikelaenu võtmine võib olla ka hea võimalus oma krediidiskoori parandamiseks. Kui maksad laenu õigeaegselt tagasi, siis see parandab Sinu krediidiskoori ning tulevikus on Sul lihtsam saada laenu või kindlustust.

Tagatis ja Ennetähtaegne Tagastamine

Kui otsustad taotleda sisustuslaenu, siis on üks oluline küsimus, kas laenu saamiseks on vaja tagatist. LHV sisustuslaen on ilma tagatiseta väikelaen, mis tähendab, et sul ei ole vaja tagatist esitada. See muudab taotlemise kiireks ja lihtsaks ning saad raha kasutada kodu sisustamiseks või suvila värskendamiseks.

Teine oluline küsimus on ennetähtaegne tagastamine. Kui soovid laenu enne tähtaega tagasi maksta, siis on oluline teada, kas see on võimalik ja millised on sellega kaasnevad kulud. LHV puhul on laenu ennetähtaegne tagastamine tasuta ning saad seda teha igal ajal ilma täiendavate kuludeta.

Kui soovid teada, kuidas ennetähtaegne tagastamine käib teistes pankades, siis võid uurida erinevate pankade tingimusi. Näiteks Kreditum pakub sisustuslaenu ilma tagatiseta ning ennetähtaegne tagastamine on võimalik, kuid sellega kaasnevad kulud. Samuti on oluline teada, millised on kuumaksed ja milline on intressimäär.

LHV sisustuslaenu intressimäär on konkurentsivõimeline ning sõltub laenusummast ja tagasimakse perioodist. Laenu saad taotleda mugavalt internetipangas ning vastus taotlusele tuleb mõne minutiga. Laenusumma võib olla kuni 25 000 eurot ning laenukindlustuse võimalus on saadaval.

Pangakonto ja Laenukindlustus

Kui taotled sisustuslaenu, siis pead tõenäoliselt esitama ka oma pangakonto väljavõtte. Pangakonto väljavõte on vajalik, et näidata oma sissetulekuid ja väljaminekuid viimase 6 kuu jooksul. See aitab laenuandjal hinnata, kas sa oled võimeline laenu tagasi maksma.

Kui oled mures oma laenu tagasimaksmise võime pärast, siis võid kaaluda laenukindlustuse võtmist. LHV laenukindlustus pakub kaitset ootamatute sündmuste eest, mis võivad takistada sul laenu tagasi maksmist. Näiteks võib kindlustus katta sinu laenumaksed, kui jääksid töötuks või kui sulle diagnoositakse raske haigus.

Laenukindlustus on vabatahtlik, kuid see võib olla kasulik, kui soovid enda ja oma pere rahalist turvalisust. Enne kindlustuse võtmist tutvu kindlasti tingimustega ning arvuta välja, kas kindlustuse makse on sulle taskukohane.

LHV laenukindlustus on paindlik ning saad valida, millist riski soovid katta. Näiteks võid valida töövõimetuse või raske haiguse kindlustuskaitse. Kui soovid kindlustust võtta, siis saad selle lisada oma laenutaotlusele ning kindlustusmakse lisatakse sinu igakuistele laenumaksetele.

Tagasimakse Periood ja Tagatiseta Laen

Kui otsustad võtta sisustuslaenu, siis on oluline teada, milline on tagasimakse periood. Tagasimakse periood on aeg, mille jooksul pead laenu tagasi maksma. See võib varieeruda sõltuvalt laenuandjast ja laenusummast. Enamasti on tagasimakse periood tagatiseta laenude puhul lühem kui tagatisega laenude puhul.

Tagatiseta laen on laen, mille puhul ei ole vajalik tagatis. See tähendab, et sa ei pea esitama vara, mida laenuandja saaks kasutada, kui sa ei suuda laenu tagasi maksta. Tagatiseta laenude puhul on intressimäär tavaliselt kõrgem kui tagatisega laenude puhul, kuna laenuandja võtab suurema riski.

Kui otsustad võtta tagatiseta laenu, siis on tähtis teada, et sul peab olema piisavalt sissetulekut, et saaksid laenu tagasi maksta. Enne laenu taotlemist peaksid hoolikalt läbi mõtlema, kas suudad tagasimakse perioodi jooksul laenu tagasi maksta. Kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib see mõjutada sinu krediidiskoori ja raskendada tulevikus laenude taotlemist.

Laenuandjad pakuvad erinevaid tagatiseta laene. Enne laenu taotlemist peaksid uurima erinevaid laenuandjaid ja nende tingimusi. Näiteks võib üks laenuandja pakkuda pikemat tagasimakse perioodi, kuid kõrgemat intressimäära, samas kui teine laenuandja võib pakkuda lühemat tagasimakse perioodi, kuid madalamat intressimäära.

Laenutaotlus ja Konto Väljavõte

Sisustuslaenu taotlemise protsess on lihtne ja kiire. Kõigepealt peate täitma laenutaotluse, kus tuleb esitada oma isikuandmed, sissetulekuallikad ja muu oluline info. Enne taotluse esitamist soovitame teil tutvuda laenutingimustega ja veenduda, et vastate kõigile nõuetele.

Konto väljavõtte esitamine on oluline osa laenutaotluse protsessist. See võimaldab laenuandjal hinnata teie maksevõimet ning teha otsus laenu andmise kohta. Paljud laenuandjad, nagu LHV ja TF Bank, paluvad esitada viimase 6 kuu pangakonto väljavõtte. Väljavõtte esitamine on lihtne ning saate seda teha internetipangas või pangakontoris.

Konto väljavõte peab olema filtreerimata kujul ja sisaldama kõiki tehinguid, sealhulgas sissetulekuid ja väljaminekuid. Kui teil on võlgnevusi või maksehäireid, siis tasub olla aus ning need väljavõttele lisada. Laenuandja hindab teie krediidivõimekust ning võtab arvesse teie sissetulekuid, väljaminekuid ning võlgnevusi.

Remondilaen ja Laenutingimused

Kui soovid oma kodu värskendada või renoveerida, kuid sul puudub selleks vajalik rahaline võimekus, siis remondilaen võib olla just sulle sobiv lahendus. Remondilaen võimaldab sul saada vajaliku summa, et oma kodu remontida või sisustada.

Laenutingimused sõltuvad laenuandjast, kuid tavaliselt on remondilaenu intressimäär veidi kõrgem kui tavalisel väikelaenul. Laenuperiood võib olla kuni 10 aastat ja laenusumma kuni 25 000 eurot. Enne laenu taotlemist on oluline tutvuda laenutingimustega ning veenduda, et sul on võimalik laenu tagasi maksta vastavalt kehtestatud tingimustele.

Remondilaenu taotlemine on lihtne ja mugav. Tavaliselt saad sa taotluse esitada internetipangas või laenuandja kontoris. Taotlemiseks on vaja esitada isikut tõendav dokument ja tõend sissetulekute kohta. Mõned laenuandjad võivad nõuda ka tagatist või käendajat, kuid enamasti on remondilaen tagatiseta laen.

Enne remondilaenu taotlemist on oluline teha põhjalik eelarve, et veenduda, et sul on piisavalt raha laenu tagasi maksmiseks. Samuti on oluline võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi, et leida endale sobivaim lahendus.

Bigbank, Kreditum ja Laenu Võtmine

Kui soovid sisustada oma kodu või teha remonti, kuid sul ei ole selleks piisavalt raha, siis võid kaaluda sisustuslaenu võtmist. Eestis pakuvad sisustuslaenu mitmed pangad ja laenuandjad, sealhulgas Bigbank ja Kreditum.

Bigbank on laenudele spetsialiseerunud pank, mis pakub erinevaid laenutooteid, sealhulgas sisustuslaenu. Bigbanki sisustuslaen on mõeldud kodu sisustamiseks ja remondiks ning saad laenu taotleda summas kuni 25 000 eurot. Laenu tagasimakseperiood on kuni 10 aastat ning intressimäär sõltub laenu suurusest ja tagasimakseperioodist. Bigbanki sisustuslaenu saad taotleda nii internetis kui ka Bigbanki esindustes üle Eesti.

Kreditum on samuti üks laenuandjatest, kes pakub sisustuslaenu. Kreditumi sisustuslaen on mõeldud kodu sisustamiseks ja remondiks ning laenu saad taotleda summas kuni 15 000 eurot. Laenu tagasimakseperiood on kuni 7 aastat ning intressimäär sõltub laenu suurusest ja tagasimakseperioodist. Kreditumi sisustuslaenu saad taotleda internetis ning laenu otsuse saad kätte vaid mõne minutiga.

Enne sisustuslaenu võtmist on oluline hoolikalt läbi mõelda, kas sul on võimalik laenu tagasi maksta. Laenu võtmine on suur finantskohustus ning seetõttu tuleks enne laenu taotlemist hinnata oma rahalisi võimalusi ning kaaluda ka teisi võimalusi, nagu näiteks säästmist või odavamate lahenduste leidmist.

Sissetulek, Laenuleping ja Tagasimakse Tähtaeg

Sisustuslaenu taotlemisel on oluline arvestada oma sissetulekuga. Laenuandja hindab sinu sissetulekut ja kulutusi, et tagada laenu tagasimaksevõimekus. Sissetulekuna arvestatakse näiteks palka, pensioni, toetusi, dividende jne.

Laenuleping on dokument, mis reguleerib laenuandja ja laenusaaja vahelisi õigussuhteid. Laenulepingus määratakse kindlaks laenulepingu tingimused, laenusumma, tagasimakse tähtaeg, intressimäär jne. Enne laenulepingu allkirjastamist tutvu kindlasti kõigi lepingutingimustega ning veendu, et oled need mõistnud.

Tagasimakse tähtaeg on aeg, millal tuleb laen tagasi maksta. Tagasimakse tähtaeg sõltub laenulepingus kokkulepitud tingimustest. Sisustuslaenu tagasimakse tähtaeg võib varieeruda laenuandjate vahel ning see võib olla näiteks 6 kuud kuni 5 aastat. Enne laenu taotlemist veendu, et suudad laenu tagasi maksta õigeaegselt ning et tagasimakse tähtaeg sobib sinu finantsplaaniga.