RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Tarbimislaen

sisukaart

Kui otsite võimalust rahastada suuremaid väljaminekuid, siis võib tarbimislaen olla teie jaoks sobiv valik. Tarbimislaenud on tagatiseta väikelaenud, mida pakuvad erinevad laenuandjad Eestis.

Tarbimislaenud on mõeldud erinevate toodete ja teenuste finantseerimiseks, kui isiklikud rahalised vahendid selleks puuduvad. Laenupakkujad pakuvad tarbimislaene erinevates summade vahemikes ja erinevate tagasimakse perioodidega.

Tarbimislaenude intressimäärad on tavaliselt madalamad kui kiirlaenudel ning laenusummade vahemik on laiem. Laenuandjad pakuvad tarbimislaene tavaliselt summas kuni 25 000 eurot ja tagasimakse perioodid võivad ulatuda kuni 5 aastani.

Eestis on palju erinevaid laenuandjaid, kes pakuvad tarbimislaene. Enne laenu taotlemist on soovitatav võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi ja leida endale sobivaim lahendus. Laenuandjate hulka kuuluvad pangad ja muud finantsasutused.

Laenude Tüübid

Kui otsid laenu, siis on oluline teada, milliseid laenutüüpe on olemas. Tarbimislaen.ee pakub mitmeid laenutüüpe, mille hulgast saad valida endale sobiva. Siin on mõned laenutüübid, mida saad valida:

Väikelaen

Väikelaen on tagatiseta laen, mida võid kasutada erinevateks kulutusteks. Väikelaenu summa võib olla kuni 10 000 eurot ja tagasimakseperiood kuni 5 aastat. Väikelaenu võib taotleda nii eraisik kui ka ettevõte.

Kiirlaen

Kiirlaen on laen, mida saad taotleda kiiresti ning saad vastuse taotlusele samuti kiiresti. Kiirlaenu summa võib olla kuni 5000 eurot ning tagasimakseperiood kuni 2 aastat. Kiirlaen on mõeldud lühiajaliste kulutuste katmiseks ning seda saab taotleda nii eraisik kui ka ettevõte.

Muud Laenud

Lisaks väikelaenule ja kiirlaenule pakub Tarbimislaen.ee ka teisi laenutüüpe. Näiteks autolaen, kodulaen, ärilaen, reisilaen, remondilaen, terviselaen ja SMS-laen. Iga laenutüübi puhul on erinevad tingimused, seega enne laenu taotlemist tutvu kindlasti laenulepingu tingimustega.

Laenu Taotlemine

Kui soovid taotleda tarbimislaenu, on see võimalik teha interneti teel. Enne laenu taotlemist peaksid veenduma, et oled vähemalt 22-aastane ja omad püsivat igakuist sissetulekut palga, pensioni või mõne toetuse näol. Mõned laenuandjad väljastavad laene ka alates 25 eluaastast, kuid on ka laenufirmasid, kes pakuvad tarbimislaenu juba alates 18 eluaastast.

Laenu taotlemine on lihtne ja mugav. Selleks tuleb leida sobiv laenuandja, kes pakub tarbimislaenu. Enamik laenuandjaid võimaldab laenu taotlemist ööpäevaringselt interneti teel. Taotlemine toimub tavaliselt läbi laenuandja kodulehe, kus tuleb täita taotlusvorm.

Taotluse esitamiseks tuleb esmalt registreeruda laenuandja kodulehel ning seejärel täita taotlusvorm. Taotluse esitamisel pead esitama ka isikut tõendava dokumendi koopia.

Kui taotlus on esitatud, siis võtab laenuandja Sinuga ühendust ning annab Sulle teada, kas laenutaotlus on heaks kiidetud või mitte. Kui laenutaotlus on heaks kiidetud, siis sõlmitakse laenuleping, mille käigus tuleb tasuda ka lepingutasu.

Laenu Maksumus

Tarbimislaenude maksumus koosneb laenu põhisummast ja intressidest. Intressid on laenuandja teenitud tulu, mis arvutatakse laenu jäägilt vastavalt kokkulepitud intressimäärale. Laenu intressimäär sõltub laenuandjast, laenusummast, laenuperioodist ning laenuvõtja maksevõimekusest. Seetõttu on oluline enne laenu võtmist hoolikalt tutvuda laenu tingimustega ning võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi.

Laenude kulukust saab võrrelda krediidi kulukuse määra (KKM) abil. KKM sisaldab kõiki laenu maksmisega seotud kulusid, nagu intressid, teenustasud ja muud kulutused. KKM arvutatakse protsentides laenu jäägilt ning see võimaldab võrrelda erinevate laenupakkumiste maksumust. KKM võib erineda sõltuvalt laenuandjast ning laenu tingimustest.

Tarbimislaenude intressimäärad on tavaliselt kõrgemad kui hüpoteek- või kodulaenudel, kuid madalamad kui kiirlaenudel. Näiteks Credit24 pakub tarbimislaenu intressimääraga alates 18,37% ning laenusumma ulatub kuni 15 000 euroni. Kreditum pakub tarbimislaenu ilma tagatiseta kuni 25 000 euro ulatuses ning intressimäärad algavad 9,9% juurest.

Laenu Tagasimaksmine

Kui olete võtnud Tarbimislaenu, on oluline tagada, et saate laenu tagasi maksta vastavalt kokkulepitud tingimustele. Laenu tagasimaksmine toimub igakuiste maksetena kokkulepitud maksegraafiku alusel. Laenuperioodi jooksul peate tasuma laenu põhiosa ja intressi, mis on määratud laenulepingus.

Laenuperioodi pikkus ja tähtaeg sõltuvad laenuandjast ja laenu suurusest. Enamik laenuandjaid pakub laenuperioodi vahemikus 5 kuni 60 kuud. Mõned laenuandjad võimaldavad ka pikemat perioodi, näiteks kuni 120 kuud. On oluline märkida, et mida pikem on laenuperiood, seda rohkem intressi tuleb maksta. Seetõttu on soovitatav valida laenuperiood, mis sobib teie sissetulekute ja maksevõimega.

Enne laenu taotlemist on hea teada, kuidas teie igakuine sissetulek mõjutab laenu tagasimaksmist. Laenuandjad vaatavad teie sissetulekuid, et määrata teie maksevõime. Kui teie igakuine sissetulek on piisavalt suur, et katta laenukohustusi, saate laenu taotleda. Kui teie sissetulekud on ebaregulaarsed või ebapiisavad, võib laenuandja keelduda teie laenutaotlusest.

Laenu tagasimaksmise ajal on oluline jälgida oma konto väljavõtet, et veenduda, et olete tasunud kõik kuumaksed õigeaegselt. Kui teil tekib maksehäireid, võib see mõjutada teie krediidiskoori ja raskendada tulevikus laenude saamist. Kui teil tekib raskusi laenu tagasimaksmisega, võtke kohe ühendust laenuandjaga, et leida lahendus ja vältida võlgnevuste tekkimist.

Tarbija Kaitse

Kui otsustate võtta tarbimislaenu, on oluline teada, et teil on mitmeid õigusi, mis kaitsevad teid ebaausate laenuandjate eest. Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) on Eesti ametiasutus, mis vastutab tarbijakaitse eest, sealhulgas laenuvõtjate kaitsmise eest.

Kui olete klient, kes võtab tarbimislaenu, on teil õigus saada selget ja arusaadavat teavet laenu kohta enne lepingu allkirjastamist. See hõlmab laenu kogukulu, intressimäära, tagasimaksetähtaegu ja muid olulisi üksikasju.

Laenusaajana on teil õigus saada teavet oma laenu kohta kogu laenu perioodi vältel. See hõlmab teavet teie maksete kohta, laenujääki ja võimalikke tagasimaksegraafikute muudatusi.

Lisaks on teil õigus taganeda laenulepingust 14 päeva jooksul pärast selle allkirjastamist. See tähendab, et saate laenu tagasi maksta ja tühistada lepingu ilma lisatasudeta.

Kui teil on muret ebaõiglaste laenutingimuste või laenuandja tegevuse üle, võite pöörduda TTJA poole. TTJA võib uurida kaebusi ja võtta meetmeid, et kaitsta tarbijaid ebaausate laenuandjate eest.

Laenu Kasutamine

Tarbimislaen on mõeldud erinevate kulutuste katmiseks, alates reisimisest kuni remonditööde tegemiseni. Siin on mõned viisid, kuidas saad kasutada oma tarbimislaenu:

Puhkus

Kui soovid minna puhkusele, kuid sul ei ole piisavalt raha, siis võib tarbimislaen olla hea võimalus. Enne laenu võtmist veendu, et saad tagasi maksta laenusumma ja intressid vastavalt kokkulepitud tähtajale. Võid kaaluda võimalust võtta laen koos reisikindlustusega, et kaitsta ennast ootamatute kulude eest.

Reisilaen

Reisilaen on spetsiaalselt mõeldud reisimiseks. See võib hõlmata kõike alates lennupiletite ja majutuse maksmisest kuni söögikordade ja ekskursioonide tegemiseni. Reisilaenu saamine võib olla kiire ja lihtne, kuid veendu, et saad laenusumma tagasi maksta enne tähtaja lõppu.

Remondilaen

Kui sul on vaja teha kodu remonditöid, võib tarbimislaen olla hea võimalus. See võib hõlmata kõike alates värvimisest ja tapeetimisest kuni uute mööbli ostuni. Enne laenu võtmist veendu, et oled koostanud eelarve ja tead täpselt, kui palju raha sul vaja läheb.

Tarbimine

Tarbimislaen võib olla kasulik ka siis, kui sul on vaja raha igapäevaste kulutuste katmiseks. See võib hõlmata kõike alates toidu ja riiete ostmisest kuni arvete maksmiseni. Enne laenu võtmist veendu, et oled koostanud eelarve ja tead täpselt, kui palju raha sul vaja läheb.

Laenude Võrdlus

Kui otsid tarbimislaenu, on oluline võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi ja valida endale sobivaim. Laenude võrdlus aitab sul leida soodsaima intressimääraga laenu ning säästa raha.

Üks võimalus laenude võrdlemiseks on kasutada laenukalkulaatorit. Laenukalkulaator võimaldab sul sisestada laenusumma ja tagasimakseperioodi ning näha erinevate laenuandjate pakkumisi. Näiteks võid kasutada laen.ee laenukalkulaatorit, mis võimaldab võrrelda laenupakkumisi mitmetelt Eesti laenuandjatelt.

Credit24 ja Moneyzen on kaks populaarset laenuandjat, kelle pakkumisi tasub kindlasti võrrelda. Credit24 pakub laene summas kuni 10 000 eurot ning tagasimakseperioodi kuni 60 kuud. Moneyzen pakub laene summas kuni 5000 eurot ning tagasimakseperioodi kuni 36 kuud.

Kui soovid tarbimislaenu võtta, siis tasub kaaluda ka teiste tarbimislaenude võrdlust ning võtta arvesse erinevaid soovitusi. Näiteks võid uurida Tarbimislaen.ee lehte, kus on võimalik võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi ning leida endale sobivaim laen.

Laenude Riskid

Kui otsustad võtta tarbimislaenu, siis tuleb sul arvestada ka sellega, et laenu võtmine on finantskohustus, mis võib kaasa tuua erinevaid riske. Siin on mõned riskid, millele peaksid tähelepanu pöörama.

Tagatis

Tarbimislaenud on tavaliselt tagatiseta laenud, mis tähendab, et laenuandja ei nõua tagatist laenu väljastamiseks. See tähendab aga ka seda, et laenuandjal puudub kindlustunne, et laen tagasi makstakse. Kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja võtta kasutusele õiguslikud meetmed, et tagada oma raha tagasimaksmine.

Käendaja

Mõnikord võib laenuandja nõuda käendajat, kes vastutab laenu tagasimaksmise eest, kui sina ei suuda seda teha. Käendaja vastutus on sama suur kui laenuvõtja oma ning käendaja peab olema valmis laenu tagasi maksma, kui laenuvõtja seda ei tee.

Finantskohustus

Tarbimislaen on finantskohustus, mis tähendab, et sa pead tagama, et sa suudad laenu tagasi maksta. Kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib see kaasa tuua negatiivse mõju sinu krediidiskoorile ning võib raskendada tulevikus uute laenude saamist.

Väljaminekud

Kui sa otsustad võtta tarbimislaenu, siis pead arvestama ka sellega, et sul tuleb maksta laenu tagasimakseid koos intressidega. See võib tähendada, et sul jääb vähem raha igapäevaste väljaminekute jaoks.

Maksehäired

Kui sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib see kaasa tuua maksehäirete tekkimise. Maksehäired võivad omakorda kaasa tuua negatiivse mõju sinu krediidiskoorile ning võivad raskendada tulevikus uute laenude saamist.

Õnnetus

Kui sul tekib ootamatu õnnetus või terviseprobleem ning sa ei suuda laenu tagasi maksta, võib see kaasa tuua negatiivse mõju sinu krediidiskoorile ning võib raskendada tulevikus uute laenude saamist.

Lisaraha

Tarbimislaenu võtmine võib tunduda ahvatlev, kuna see annab sulle võimaluse saada lisaraha. Siiski tuleks alati hoolikalt kaaluda, kas sa suudad laenu tagasi maksta ning kas sa vajad seda lisaraha tõepoolest.