RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Veebimajutus Eestis: Kuidas valida parim teenus?

Näita kokkuvõtet

Veebisait on tänapäeval ettevõtte ülesehitamisel ja kasvatamisel hädavajalik ning veebimajutus on kvaliteetse veebisaidi loomise oluline osa. Kuna turul on nii palju erinevaid pakkujaid ja plaane, võib veebimajutuse valimine olla keeruline. Otsuse hõlbustamiseks kitsendasime 5 parimat veebimajutusteenust kõige olulisemate põhifunktsioonide põhjal. Valisime need teenused hinna, jõudluse, turvalisuse ja lisade, näiteks tasuta domeeninime ja tasuta emaili alusel.

Soodsaim pakett
0,99 € kuus
(kuuhind, tasudes iga kolme aasta järel)
Salvestusruum ja andmeedastusmaht
50GB ja ∞
Lisad
Tasuta domeen, tasuta SSL-sertifikaat, igapäevased varukoopiad, 15 meilikontot
Soodsaim pakett
7,50 € kuus
(75€ aastas)
Salvestusruum ja andmeedastusmaht
50GB ja 1TB
Lisad
Automaatne WordPress paigaldamine, igapäevased varukoopiad, ∞ meilikontosid

Kui soovid oma kodulehte või veebisaiti internetis avalikult kättesaadavaks teha, siis on veebimajutus teenus, mida vajad. Veebimajutus tähendab, et hoiad oma veebilehe faile serveris, mis võimaldab külastajatel sinu veebisaiti internetis vaadata.

Veebimajutuse teenus on vajalik, et sinu veebisait oleks alati kättesaadav ja kiire. Kui veebimajutuse teenus on halb, võib see põhjustada sinu veebisaidi aeglustumist või isegi katkemist. Seetõttu on veebimajutuse teenuse valik oluline otsus, mida tuleks hoolikalt kaaluda.

Veebimajutuse teenuse valimisel tuleks arvestada erinevaid tegureid, nagu näiteks veebisaidi liikluse maht, kodulehe suurus, turvalisus ja tugi. Oluline on valida teenus, mis vastab sinu vajadustele ja eelarvele ning pakub piisavalt ressursse sinu veebisaidi haldamiseks.

Veebimajutuse Tüübid

Kui otsite parimat veebimajutuse teenust, on oluline mõista erinevaid veebimajutuse tüüpe, mida pakutakse. Järgnevalt on toodud neli peamist veebimajutuse tüüpi, mida Eesti teenusepakkujad pakuvad.

Jagatud Veebimajutus

Jagatud veebimajutus on kõige levinum veebimajutuse tüüp, mida pakutakse Eestis. See tähendab, et teie veebisait jagab ühte serverit koos teiste veebisaitidega. Jagatud veebimajutus on tavaliselt kõige odavam valik, kuid see võib mõjutada teie veebisaidi jõudlust, kui teie naaber-saidid kasutavad palju ressursse.

Virtuaalserver

Virtuaalserver on veebimajutuse tüüp, kus teie veebisait asub eraldi virtuaalses keskkonnas, mis jagab samuti serverit teiste veebisaitidega. See tähendab, et teie veebisait saab kasutada rohkem ressursse kui jagatud veebimajutuse puhul ning seega on ka kallim. Virtuaalserver on hea valik, kui soovite rohkem kontrolli oma veebisaidi üle, kuid te ei soovi investeerida täielikult pühendatud serverisse.

Pühendatud Server

Pühendatud server on veebimajutuse tüüp, kus teie veebisait asub eraldi füüsilises serveris, mis on täielikult teie kontrolli all. See tähendab, et teie veebisait saab kasutada kõiki serveri ressursse ja seega on see kõige kallim valik. Pühendatud server on hea valik, kui soovite täielikku kontrolli oma veebisaidi üle ning teil on suur liiklus ja ressursinõuded.

Pilvemajutus

Pilvemajutus on uusim veebimajutuse tüüp, kus teie veebisait asub pilvepõhises serveris, mis koosneb mitmest füüsilisest serverist. Pilvemajutus pakub suuremat paindlikkust ja skaalatavust kui teised veebimajutuse tüübid. See tähendab, et teie veebisait saab kasutada rohkem ressursse vastavalt teie vajadustele ning te ei pea muretsema ühe serveri piirangute pärast. Pilvemajutus on hea valik, kui soovite paindlikkust ja skaalatavust ning teie veebisaidil on suur liiklus ja ressursinõuded.

Veebimajutuse Valimine

Kui otsite parimat veebimajutust oma veebisaidi jaoks, on mitmeid tegureid, mida peaksite arvestama. Siin on mõned peamised tegurid, mida peaksite kaaluma:

Hind

Hind on üks peamisi tegureid, mida peaksite kaaluma, kui valite veebimajutust. Kuid ärge valige lihtsalt kõige odavamat võimalust, sest see ei pruugi olla kõige parem valik. Vaadake hinna ja kvaliteedi suhet ning leidke parim valik vastavalt oma vajadustele.

Kiirus ja Jõudlus

Kiirus ja jõudlus on samuti olulised tegurid, mida peaksite arvestama. Kiire ja usaldusväärne veebimajutus võib parandada teie veebisaidi kasutajakogemust ja aidata teil saavutada paremaid tulemusi otsingumootorites.

Klienditugi

Klienditugi on samuti oluline tegur, mida peaksite kaaluma. Kui teil tekib probleeme oma veebisaidi või veebimajutusega, on oluline, et saaksite kiiresti ja lihtsalt abi. Veenduge, et valite veebimajutuse, mis pakub kvaliteetset kliendituge.

Turvalisus

Turvalisus on tänapäeval üha olulisemaks muutumas. Veenduge, et valite veebimajutuse, mis pakub tugevat turvalisust, et kaitsta oma veebisaiti häkkerite ja muude ohtude eest.

Skaleeritavus

Kui plaanite oma veebisaiti tulevikus laiendada, on oluline, et valite veebimajutuse, mis võimaldab teil oma veebisaiti lihtsalt ja kiiresti skaleerida vastavalt oma vajadustele.

Prooviperiood

Enne veebimajutuse valimist on soovitatav proovida teenust. Paljud veebimajutused pakuvad prooviperioodi, mis võimaldab teil teenust enne ostu katsetada. See võib aidata teil leida parima veebimajutuse oma veebisaidi jaoks.

Domeenide Registreerimine

Kui soovid oma veebilehte avalikult kättesaadavaks teha, on esimene samm domeeni registreerimine. Domeen on sinu veebilehe aadress, mida kasutajad oma veebibrauseris sisestavad, et sinu lehte külastada.

Veebimajutus pakub Eesti suurimat domeenivalikut, kus on võimalik registreerida erinevaid domeenilaiendeid, sealhulgas .ee domeen. Domeeni registreerimine on lihtne ja kiire protsess ning seda saab teha otse Veebimajutuse kodulehelt.

Kui soovid oma ettevõtte nimele registreerida .ee domeeni, on vajalik esitada vastavad dokumendid, mis tõendavad ettevõtte olemasolu. Veebimajutus aitab sul läbi viia ka domeeni ületoomise konkureerivast teenusepakkujast.

Domeenide registreerimisel on oluline meeles pidada, et domeenilaiendi valikul tuleks lähtuda sellest, millises piirkonnas või valdkonnas su veebileht tegutseb. Näiteks, kui su ettevõte tegutseb Eestis, siis on mõistlik valida .ee domeenilaiend, kuna see annab kohalikele klientidele märku, et tegemist on Eesti ettevõttega.

SSL-Sertifikaadid ja Turvalisus

Kui otsite parimat veebimajutusteenust Eestis, siis SSL-sertifikaatide ja turvalisuse kontrollimine peaks olema teie prioriteetide nimekirjas kõrgel kohal. SSL-sertifikaat tagab teie veebisaidi turvalisuse ja privaatsuse, kaitstes teie ja teie külastajate andmeid.

SSL-sertifikaadi olemasolu on oluline, kuna see loob krüpteeritud ühenduse teie veebisaidi ja külastaja vahel. See tähendab, et kõik teie veebisaidi ja külastaja vahel saadetud andmed on krüpteeritud ja turvalised. SSL-sertifikaadi olemasolu tõendab ka teie veebisaidi usaldusväärsust ja usaldusväärsust, mis on eriti oluline e-äri jaoks.

Lisaks SSL-sertifikaadi olemasolule on oluline ka tulemüüride ja DDOS-kaitse olemasolu. Tulemüür on tarkvara, mis kaitseb teie veebisaiti pahavara ja häkkerite eest. DDOS-kaitse on aga oluline, kuna see kaitseb teie veebisaiti rünnakute eest, mis võivad põhjustada teie veebisaidi töö katkemist.

Kui otsite parimat veebimajutusteenust Eestis, siis soovitame valida teenusepakkuja, kes pakub SSL-sertifikaate, tulemüüre ja DDOS-kaitset. See tagab teie veebisaidi turvalisuse ja privaatsuse ning aitab teil vältida tulevikus tekkida võivaid probleeme.

Veebimajutuse Teenusepakkujad Eestis

Kui otsite veebimajutuse teenust Eestis, siis on teil palju valikuid. Paljud teenusepakkujad pakuvad erinevaid teenuseid ja pakette, mis võivad olla teie vajadustele sobivad. Siin on mõned teenusepakkujad, kes pakuvad veebimajutuse teenust Eestis:

TeenusepakkujaPaketidKvaliteetHind
ZoneZone Basic, Zone Plus, Zone ProStabiilne, kiire1.99€ – 9.99€/kuus
TeliaVeebimajutus, Veebimajutus PlusTöökindel, kiire2.99€ – 9.99€/kuus
ElkdataStarter, Business, EnterpriseKiire, turvaline3.99€ – 19.99€/kuus
Veebimajutus.eeBasic, Pro, PremiumStabiilne, kiire7.42€ – 23.92€/kuus

Kõik teenusepakkujad pakuvad erinevaid funktsioone ja teenuseid, mis võivad olla teie vajadustele sobivad. Enne teenusepakkujaga liitumist on oluline uurida nende pakette ja hinnakirju, et leida endale sobivaim valik. Samuti on oluline arvestada teenusepakkuja kvaliteeti ja töökindlust, et tagada oma veebisaidi stabiilsus ja kiirus.

Üks oluline tegur, mida tuleks kaaluda, on teenusepakkuja asukoht. Kui teie sihtrühm on peamiselt Eestis, siis on mõistlik valida teenusepakkuja, kelle serverid asuvad Eestis. See võib tagada kiirema laadimisaja ja parema kasutajakogemuse.

Lisaks on oluline kaaluda teenusepakkuja turvalisust. Kuna veebisaitide ründed on muutunud üha tavalisemaks, on oluline valida teenusepakkuja, kes pakub piisavalt turvalisust ja kaitset oma klientidele.

Veebilehe Kujundus ja Funktsionaalsus

Veebimajutus teenus on oluline, kuid see ei taga veel veebilehe kujunduse ja funktsionaalsuse kvaliteeti. Kujundus ja funktsionaalsus on olulised, kuna need mõjutavad teie veebilehe kasutajakogemust ja teie ettevõtte mainet.

Kui teil pole disainioskusi, siis võite kasutada kodulehe tegija teenust, mis pakub erinevaid kujundusmalle, mida saate oma vajadustele vastavalt kohandada. Kodulehe tegija teenus võib olla kasulik ka siis, kui teil on piiratud eelarve, kuna see on odavam kui professionaalse disaineri palgamine.

Kui soovite professionaalset kujundust, siis võite palgata disaineri või valida kujundusmalli, mis vastab teie brändi identiteedile ja vajadustele. Kujundusmallide valik võib olla piiratud, kuid need on tavaliselt hästi optimeeritud ja sobivad erinevatele seadmetele.

Funktsionaalsus on samuti oluline, kuna see mõjutab teie veebilehe kasutamist ja navigeerimist. Veenduge, et teie veebileht oleks lihtne ja intuitiivne kasutada ning et kõik vajalikud funktsioonid oleksid kergesti leitavad.

WordPress ja WooCommerce

Kui soovid luua oma veebipoe, siis on kodulehe tegemine WordPressiga kasutades WooCommerce pluginat suurepärane valik. WordPress on maailma populaarseim sisuhaldussüsteem, mida kasutab rohkem kui kolmandik kõigist veebisaitidest. WooCommerce on WordPressi plugin, mis muudab selle veebipoe loomise lihtsaks ja kiireks.

WordPressi platvormi kasutamine võimaldab teil oma veebipoe kujundamisel täielikku vabadust. Saate valida erinevate kujunduste, teemade ja pistikprogrammide vahel, et oma veebipoodi täpselt kujundada nii, nagu soovite. WordPress on ka väga paindlik ja laiendatav platvorm, mis võimaldab teil oma veebipoe funktsionaalsust laiendada vastavalt vajadusele.

WooCommerce on WordPressi plugin, mis muudab veebipoe loomise lihtsaks ja kiireks. See pakub mitmeid funktsioone, mis võimaldavad teil oma veebipoodi täielikult kohandada. Näiteks saate lisada erinevaid makseviise, tootevariante, laoseisusüsteeme ja palju muud.

Kui soovite oma veebipoe loomist veelgi lihtsustada, siis soovitame valida veebimajutuse pakkuja, mis pakub hallatud WordPressi ja WooCommerce’i majutust. Selline majutus võimaldab teil keskenduda oma veebipoe loomisele ja haldamisele ning jätta tehnilised küsimused veebimajutuse pakkuja hooleks.

Kliendi Tagasiside ja Probleemide Lahendus

Kliendi tagasiside on üks olulisemaid aspekte veebimajutuse teenuse valimisel. Kui klientidel on probleeme, tahavad nad kindlust, et nende probleemid lahendatakse kiiresti ja tõhusalt. Seetõttu on oluline valida teenusepakkuja, kes pakub tõhusat klienditeenindust ja kiiret probleemide lahendamist.

Kliendi tagasiside võib olla kasulik ka teenusepakkuja jaoks, kuna see võimaldab neil oma teenuseid paremini kohandada vastavalt klientide vajadustele. Seega, kui otsite parimat veebimajutuse teenust, otsige teenusepakkujaid, kes pakuvad tõhusat klienditeenindust ja võimaldavad klientidel anda tagasisidet.

Kui teil tekib probleeme, on oluline, et teenusepakkuja pakub kiiret ja tõhusat probleemide lahendamist. Kui teenusepakkuja ei suuda teie probleeme lahendada, võib see põhjustada teie veebisaidi pikema allikaotuse ja kahjustada teie mainet. Seetõttu on oluline valida teenusepakkuja, kes pakub kiiret ja tõhusat probleemide lahendamist.

Kliendi tagasiside ja probleemide lahendamise kvaliteet on olulised tegurid, mida tuleks arvestada, kui otsite parimat veebimajutuse teenust. Valige teenusepakkuja, kes pakub tõhusat klienditeenindust ja kiiret probleemide lahendamist.

Veebimajutuse Üleminek ja Omanikuvahetus

Kui olete oma veebisaidi loomiseks juba veebimajutusteenust kasutanud, kuid soovite nüüd üle minna teise teenusepakkuja juurde, on teil kaks võimalust. Esimene võimalus on teha üleminek ilma omanikuvahetuseta, teine võimalus on teha omanikuvahetus.

Üleminek ilma omanikuvahetuseta tähendab, et teie veebisaidi sisu jääb samaks, kuid teenusepakkuja muutub. Selleks peate oma uue teenusepakkuja juures registreerima uue domeeni ja suunama selle oma vana domeeni juurde. Seejärel peate oma uue teenusepakkuja juures looma uue konto ja laadima üles oma veebisaidi sisu.

Kui soovite teha omanikuvahetuse, tuleb teil kõigepealt registreerida uus domeen oma uue teenusepakkuja juures. Seejärel peate taotlema omanikuvahetust oma vana teenusepakkuja juures ja uue teenusepakkuja juures. Omanikuvahetuse taotlemine võib võtta aega ja nõuda mõningaid dokumente, nagu näiteks domeeni omaniku tõendav dokument.

Kui olete omanikuvahetuse taotluse esitanud ja see on kinnitatud, peate oma uue teenusepakkuja juures looma uue konto ja laadima üles oma veebisaidi sisu. Seejärel peate suunama oma uue domeeni oma uue teenusepakkuja juurde.

Oluline on märkida, et omanikuvahetus võib mõjutada teie veebisaidi SEO-d ja otsingumootorite positsiooni. Seetõttu on oluline hoolikalt kaaluda omanikuvahetuse vajadust ja teha see alles siis, kui see on hädavajalik.

Kokkuvõttes, üleminek ilma omanikuvahetuseta on lihtsam ja kiirem, kuid võib mõjutada teie veebisaidi SEO-d. Omanikuvahetus on keerulisem ja võtab rohkem aega, kuid võib olla vajalik, kui soovite oma veebisaidi täielikult uuele teenusepakkuja juurde viia.

Makseintervalli ja Käibemaksu Arvestus

Kui olete otsustanud veebimajutusteenuse kasuks, on oluline teada, milline on teenuse makseintervall ja kuidas käibemaks arvestatakse.

Makseintervall määrab, kui sageli peate teenuse eest maksma. Enamik teenusepakkujaid pakub igakuist makseintervalli, kuid mõned võimaldavad ka kvartali- või aastamakseid. Oluline on valida makseintervall, mis sobib teie eelarvega ja tagab teenuse säilimise pikemaks ajaks.

Käibemaks on lisatasu, mida peate maksma teenuse eest, kui teenusepakkuja on käibemaksukohustuslane. Käibemaksu arvutamisel on oluline teada teenuse hinna ja käibemaksumäära suhet. Eestis on käibemaksumäär 20%, kuid mõned teenusepakkujad võivad pakkuda ka madalamat määra.

Enne teenuse valimist on soovitatav uurida teenusepakkuja makseintervalli ja käibemaksu arvestust. See aitab teil valida teenuse, mis sobib teie vajadustega ja on taskukohane.

Veebimajutuse Varundus ja Varukoopiad

Kui oled oma veebisaidi loonud ja selle majutanud veebimajutuse teenusepakkuja juures, on oluline mõelda ka sellele, kuidas tagada oma veebisaidi andmete turvalisus. Üks oluline aspekt on varundus ja varukoopiad.

Varundus on protsess, mille käigus luuakse koopiaid veebisaidi andmetest ja neid hoitakse erinevates kohtades. Varundamine on oluline, kuna see tagab, et kui midagi läheb viltu (nt serveri rike), on sul võimalus taastada oma veebisait kiiresti ja lihtsalt.

Varukoopiad on omakorda varukoopia varukoopiale ehk teine koopia varundusest. See tagab, et kui esimene koopia läheb kaduma või rikutakse, on sul ikka veel võimalus taastada oma veebisait.

Enne veebimajutuse teenusepakkuja valimist on oluline uurida, millised varundamise ja varukoopia loomise võimalused neil on. Ideaalis peaks teenusepakkuja pakkuma automaatset varundamist ja varukoopia loomist, et saaksid olla kindel, et sinu veebisaidi andmed on alati turvalised.

Lisaks on oluline teada, kuidas varundamise ja varukoopia loomise protsess toimub ning kui sageli seda tehakse. Mõned teenusepakkujad pakuvad näiteks igapäevast varundamist, samas kui teised teevad seda nädalas või isegi harvem.

Alustaja Sõbralikumad Veebimajutuse Teenused

Kui otsite parimat veebimajutuse teenust Eestis, on oluline leida teenus, mis sobib teie vajadustega. Kui olete alles alustaja, on eriti oluline leida teenus, mis on alustajasõbralik ja lihtsasti kasutatav. Siin on mõned alustajasõbralikumad veebimajutuse teenused, mida võite kaaluda:

Veebimajutus.ee

Veebimajutus.ee on veel üks suurepärane valik alustajatele, kes otsivad taskukohast ja lihtsalt kasutatavat veebimajutuse teenust. Veebimajutus.ee pakub mitmeid erinevaid plaane, sealhulgas Kodulehe Majutus ja E-post, mis sobivad erinevatele vajadustele. Kodulehe Majutus pakett on eriti hea valik alustajatele, kuna see pakub piisavalt ressursse, et käivitada lihtne veebisait, ilma et peaksite liiga palju maksma.

Host.ee

Host.ee on veel üks suurepärane valik alustajatele, kes otsivad taskukohast ja lihtsalt kasutatavat veebimajutuse teenust. Host.ee pakub mitmeid erinevaid plaane, sealhulgas Veebimajutus, mis sobivad erinevatele vajadustele. Veebimajutus pakett on eriti hea valik alustajatele, kuna see pakub piisavalt ressursse, et käivitada lihtne veebisait, ilma et peaksite liiga palju maksma.

Spetsialisti Juhendid ja Iseteenindus

Kui soovite valida parimat veebimajutusteenust Eestis, on oluline kaaluda spetsialisti juhendite ja iseteeninduse kättesaadavust. Hea veebimajutusteenuse pakkuja peaks pakkuma oma klientidele juhendite ja dokumentatsiooni kättesaadavust, et aidata neil oma veebisaiti paremini hallata ja optimeerida.

Spetsialisti juhendid on eriti kasulikud siis, kui teil on keerukamaid tehnilisi küsimusi või kui soovite oma veebisaiti täiustada. Näiteks võivad spetsialisti juhendid sisaldada teavet tulemüüride, SSL-sertifikaatide või andmebaaside seadistamise kohta. Kui teil on küsimusi, võite alati pöörduda ka veebimajutusteenuse pakkuja klienditoe poole.

Lisaks spetsialisti juhenditele on oluline ka iseteeninduse kättesaadavus. Iseteenindus võimaldab teil hõlpsalt hallata oma veebisaiti, ilma et peaksite pidevalt pöörduma klienditoe poole. Iseteenindus peaks olema lihtne ja intuitiivne ning võimaldama teil hallata oma veebisaiti mitmel erineval viisil. Näiteks võite soovida muuta oma veebisaidi disaini, lisada uusi lehti või hallata oma e-posti kontot.

Kui soovite valida parima veebimajutusteenuse Eestis, on oluline kaaluda nii spetsialisti juhendite kui ka iseteeninduse kättesaadavust. Hea veebimajutusteenuse pakkuja peaks pakkuma oma klientidele selgeid ja lihtsaid juhendeid ning intuitiivset iseteeninduse võimalust. See aitab teil oma veebisaiti paremini hallata ning tagada selle turvalisuse ja jõudluse.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas leida parim veebimajutuse Eestis?

Parima veebimajutuse leidmine Eestis võib olla keeruline, kuid selleks on mitmeid viise. Esiteks, uurige erinevaid veebimajutuse pakkujaid, mis on Eestis saadaval. Vaadake nende teenuste hindu, funktsioone ja tagasisidet klientidelt. Teiseks, mõelge oma vajadustele. Kui teil on vaja kiiret veebimajutust, siis valige teenusepakkuja, mis pakub kiireid servereid. Kui otsite turvalist veebimajutust, siis valige teenusepakkuja, mis pakub turvalist serverit.

Millised on parimad veebimajutused Eestis?

Parimad veebimajutused Eestis on need, mis vastavad teie vajadustele. Mõned populaarsed teenusepakkujad Eestis on Veebimajutus, Zone.ee, Telia ja WebHosting. Need teenusepakkujad pakuvad erinevaid funktsioone, nagu kiire server, turvaline server, domeeni registreerimine ja palju muud. Uurige erinevaid teenusepakkujaid ja nende funktsioone, et leida parim veebimajutus just teie jaoks.

Kuidas valida parim veebimajutus WordPressi jaoks?

Kui soovite oma WordPressi lehte majutada, siis valige teenusepakkuja, mis pakub WordPressi spetsiifilisi funktsioone. Näiteks kiiret serverit, mis toetab WordPressi, turvalist serverit, mis kaitseb teie veebilehte häkkerite eest, ja automaatseid WordPressi värskendusi. Mõned populaarsed teenusepakkujad WordPressi jaoks on SiteGround, Bluehost ja HostGator.

Kas kodulehe tegemine on raske?

Kodulehe tegemine võib olla keeruline, kui teil pole selleks vajalikke oskusi. Kuid tänapäeval on olemas palju veebilehe loomise platvorme, nagu WordPress, Wix ja Squarespace, mis võimaldavad teil ilma programmeerimisoskusteta kodulehte luua. Kui teil pole aega ega soovi ise kodulehte teha, siis võite palgata veebidisaineri, kes aitab teil kodulehe luua vastavalt teie vajadustele.

Kas domeeni nime on võimalik tasuta registreerida?

Domeeni nime registreerimine pole tavaliselt tasuta, kuid mõned teenusepakkujad võivad pakkuda tasuta domeeni registreerimist koos veebimajutusega. Enamasti peate domeeni registreerimise eest maksma aastatasu, mis võib erinevate teenusepakkujate puhul erineda. Uurige erinevaid teenusepakkujaid, et leida parim pakkumine.

Kuidas kontrollida domeeni saadavust?

Domeeni saadavuse kontrollimiseks võite kasutada domeeni otsingumootorit, mis on saadaval enamikul veebimajutuse teenusepakkujatel. Sisestage soovitud domeeninimi ja otsingumootor näitab teile, kas see on saadaval või mitte. Kui domeeninimi on juba võetud, siis otsige alternatiivseid nimesid või lisage mõni täiend, et leida saadaval olev nimi.