RahaGuru.ee

RahaGuru.ee

Mis on VPN ning kuidas valida parim

sisukaart

VPN ehk virtuaalne privaatvõrk on turvaline viis internetiühenduse loomiseks. Kasutades VPN-i, loote krüpteeritud ühenduse teie seadme ja VPN-i serveri vahel. Kui teie andmed läbivad VPN-i serveri, krüpteeritakse need ja teie tegelik IP-aadress asendatakse VPN-i serveri aadressiga. See muudab teie internetiühenduse anonüümseks ja turvaliseks.

VPN-i kasutamine on eriti oluline, kui kasutate avalikke WiFi-võrke, kuna need võivad olla turvalisuse seisukohalt ohtlikud. VPN-i abil saate oma internetiühenduse turvalisemaks muuta ja vältida oma andmete lekkimist.

Lisaks turvalisusele võib VPN-i kasutada ka teatud piirangutega sisule juurdepääsuks. Näiteks võib teatud riikides olla sisule juurdepääs piiratud, kuid VPN-i abil saate selle piirangust mööda minna ja kasutada veebilehti nagu oleksite väljaspool seda riiki.

VPN-i kasutamine on lihtne ja enamik VPN-i teenuseid pakuvad tarkvara, mis võimaldab teil ühendust luua vaid mõne klõpsuga. Samuti on enamik VPN-i teenuseid saadaval erinevatele seadmetele, sealhulgas arvutitele, nutitelefonidele ja tahvelarvutitele.

Miks Kasutada VPN-i

Kui soovid tagada oma privaatsuse ja turvalisuse internetis, siis on VPN (virtuaalne privaatvõrk) suurepärane valik. VPN-i kasutamise eelised on mitmekülgsed ning allpool on toodud mõned peamised põhjused, miks peaksid VPN-i kasutama.

Privaatsus

VPN-i kasutamine aitab tagada sinu privaatsuse internetis. Kui sa kasutad VPN-i, siis sinu internetiühendus on krüpteeritud ning keegi ei saa sinu internetiliiklust jälgida. See tähendab, et sa saad internetis surfata ilma, et keegi teaks, mida sa teed või milliseid veebisaite külastad. Lisaks sellele, kui sa kasutad avalikku WiFi-võrku, siis on VPN-i kasutamine eriti oluline, kuna avalikus võrgus on suurem tõenäosus, et keegi püüab sinu internetiliiklust jälgida.

Turvalisus

VPN-i kasutamine aitab tagada sinu internetiühenduse turvalisuse. Kui sa kasutad VPN-i, siis sinu internetiliiklus on krüpteeritud ning keegi ei saa sinu andmeid varastada ega muuta. See tähendab, et sa saad internetis surfata turvaliselt ning sa ei pea muretsema, et keegi püüab sinu andmeid varastada.

Tsensuur

VPN-i kasutamine võimaldab sul ületada tsensuuri. Kui sa kasutad VPN-i, siis sa saad internetis surfata nii, nagu sa tahad, ilma et keegi saaks sinu veebiliiklust piirata või blokeerida. See tähendab, et sa saad ligi veebisaitidele, mida muidu ei saaks, ning sa saad jagada informatsiooni ilma, et keegi seda takistaks.

Anonüümsus

VPN-i kasutamine aitab tagada sinu anonüümsuse internetis. Kui sa kasutad VPN-i, siis sinu internetiliiklus on krüpteeritud ning keegi ei saa sinu tegelikku IP-aadressi teada. See tähendab, et sa saad internetis surfata anonüümselt ning sa ei pea muretsema, et keegi saaks teada, kes sa oled või kust sa pärit oled.

Online privaatsus

VPN-i kasutamine aitab tagada sinu online privaatsuse. Kui sa kasutad VPN-i, siis sinu internetiliiklus on krüpteeritud ning keegi ei saa sinu andmeid varastada või muuta. See tähendab, et sa saad internetis surfata turvaliselt ning sa ei pea muretsema, et keegi püüab sinu andmeid varastada. Lisaks sellele, kui sa kasutad VPN-i, siis sa saad ligi veebisaitidele, mida muidu ei saaks, ning sa saad jagada informatsiooni ilma, et keegi seda takistaks.

VPN-i Kiirus Ja Ühendused

VPN-i kiirus ja ühendused on kaks olulist tegurit, mida tuleks arvestada, kui otsite VPN-i teenusepakkujat. VPN-i kiirus mõjutab teie internetiühenduse kiirust ja võib mõjutada ka teie tööd. Kui VPN-i kiirus on aeglane, võib see põhjustada ühenduse katkemist või aeglase internetiühenduse probleeme.

VPN-i kiirus sõltub mitmest tegurist, sealhulgas teenusepakkuja serverite asukohast, serverite arvust ja nende võimsusest. Samuti võib VPN-i kiirust mõjutada teie internetiühenduse kiirus ja võimsus. Kui teie internetiühendus on aeglane, võib VPN-i kasutamine selle veelgi aeglasemaks muuta.

Üks oluline tegur, mida tuleks arvestada, on VPN-i ühenduste arv. Mõned teenusepakkujad võivad piirata teie ühenduste arvu, mis võib piirata teie võimalusi VPN-i kasutada. Samuti võib VPN-i ühenduste arv mõjutada teie internetiühenduse kiirust ja võimsust.

Kui otsite VPN-i teenusepakkujat, peaksite kaaluma ka VPN-i ühenduste kiirust ja laiust. VPN-i ühenduste kiirus määrab, kui kiiresti saate ühenduse luua ja milline on ühenduse stabiilsus. VPN-i laius määrab, kui palju andmeid saate üle kanda ja kui kiiresti.

Tasuta Vs Tasuline VPN

Kui otsustad VPN-i kasutada, siis pead valima tasuta või tasulise VPN-i vahel. Mõlemal variandil on oma eelised ja puudused. Selles osas vaatleme lähemalt, mis on tasuta VPN ja mis on tasuline VPN ning millised on nende erinevused.

Tasuta VPN

Tasuta VPN-id on kättesaadavad internetis ja neid pakuvad paljud teenusepakkujad. Tasuta VPN-id on tavaliselt piiratud funktsionaalsusega ja neil on madalam turvalisustase. Samuti võib tasuta VPN kasutamine kaasa tuua aeglase internetiühenduse ja reklaamide nägemise.

Tasuline VPN

Tasuline VPN on teenus, mille eest pead maksma. Tasuline VPN pakub kõrgemat turvalisustaset ja kiiremat internetiühendust. Lisaks on tasulised VPN-id varustatud täiendavate funktsioonidega, nagu näiteks 30-päevane raha tagasi garantii, mis võimaldab sul teenust proovida ilma riskita.

Tasulise VPN-i hind sõltub teenusepakkujast ja selle funktsionaalsusest. Mõned teenusepakkujad pakuvad odavamaid võimalusi, mis sobivad hästi neile, kes soovivad lihtsalt internetiühendust turvalisemaks muuta. Teised pakuvad kallimaid võimalusi, mis sisaldavad täiendavaid funktsioone, nagu näiteks kiirem internetiühendus, rohkem servereid ja piiramatu andmete koguse.

VPN-i Serverid

VPN-teenuse kasutamisel on oluline roll VPN-i serveritel. VPN-i serverid on serverid, mis võimaldavad teil luua turvalise ühenduse Interneti kaudu. VPN-i serverid on paigutatud üle kogu maailma, et võimaldada kasutajatel ühenduda erinevate serveritega. Kui kasutate VPN-i teenust, saate valida serveri, mille kaudu soovite Interneti-ühendust luua.

VPN-i serverid on seadistatud nii, et need ei salvestaks teie tegevust Internetis. See on oluline, sest see tagab teie privaatsuse. Kui kasutate VPN-i teenust, ei saa keegi teie tegevust Internetis jälgida.

VPN-i serverid on paigutatud erinevatesse riikidesse. See võimaldab teil valida serveri, mis asub teie asukohale lähemal. Kui kasutate VPN-i serverit, mis on teie asukohale lähemal, saate kiirema ühenduse. See tagab kiirema andmeedastuse ja vähem viivituse.

VPN-i teenusega saate ühendada ka oma ruuteri VPN-i serveriga. See võimaldab teil kaitsta kõiki seadmeid, mis on ühendatud ruuteriga. Kui kasutate VPN-i teenust ruuteriga, saate kaitsta kõiki seadmeid, mis on ühendatud Internetiga. See tagab teie privaatsuse ja turvalisuse.

VPN-i Turvalisus

VPN-i kasutamine tagab sinu internetiühenduse turvalisuse ja privaatsuse. VPN krüpteerib sinu andmed ja varjab sinu tegeliku IP-aadressi, mis tähendab, et sinu tegevused internetis on privaatsed ja sinu identiteet on kaitstud. Siin on mõned turvalisusega seotud funktsioonid, mida VPN pakub:

Krüpteerimine

VPN-i krüpteerimine tagab, et sinu andmed on turvalised ja kaitstud võimalike ründajate eest. VPN kasutab tavaliselt 128-bitist või 256-bitist krüpteerimist, mis on piisavalt tugev, et kaitsta sinu andmeid. Kui sa kasutad avalikku WiFi-võrku, on eriti oluline kasutada VPN-i, et tagada sinu andmete turvalisus.

VPN-protokollid

VPN-protokollid on VPN-i turvalisuse aluseks. VPN-protokollid määravad, kuidas sinu andmed krüpteeritakse ja edastatakse VPN-i serverisse. Mõned populaarsed VPN-protokollid on OpenVPN, L2TP/IPSec ja PPTP. OpenVPN on tavaliselt kõige turvalisem VPN-protokoll, kuna see kasutab tugevat krüpteerimist ja on ühilduv erinevate seadmetega.

Kill Switch

Kill switch on funktsioon, mis katkestab sinu internetiühenduse, kui VPN-i ühendus katkeb. See tagab, et sinu andmed ei leki välja VPN-i ühendusest ja sinu identiteet jääb kaitstuks. Enamik tasulisi VPN-e pakub kill switch funktsiooni.

Double VPN

Double VPN on funktsioon, mis võimaldab sinu andmete krüpteerimist kahe VPN-i serveri kaudu. See tagab veelgi suurema turvalisuse ja privaatsuse, kuna sinu andmed läbivad kaks erinevat VPN-i serverit enne, kui jõuavad lõppsihtkohta.

Reklaamid Ja Malware

Kui oled internetis surfates, siis võid kohata erinevaid reklaame, mis võivad olla tüütud ja pealetükkivad. Kuid reklaamid võivad olla ka ohtlikud, kuna mõned neist võivad sisaldada pahavara. Reklaamid on üks levinumaid viise, kuidas pahavara levitatakse. Seetõttu on oluline kasutada VPN-i, mis aitab blokeerida reklaame ja kaitsta sind pahavara eest.

Kui oled VPN-i kasutaja, siis võid olla kindel, et sinu privaatsus on kaitstud ning reklaamid ja pahavara ei pääse sinu seadmesse. VPN-i kaudu suheldes on sinu andmed krüpteeritud ning keegi ei saa sinu internetiliiklust jälgida ega sekkuda sellesse.

Kui sa ei kasuta VPN-i, siis võid kohata erinevaid reklaame, mis võivad olla seotud sinu otsingute ja sirvimisajalooga. Reklaamid võivad olla ka ohtlikud, kuna mõned neist võivad sisaldada pahavara. Kui sa klikid sellisele reklaamile, siis võid nakatada oma seadme pahavaraga ning avada ukse häkkeritele, kes võivad sinu andmeid varastada.

Privaatsusfunktsioonid

Kui otsite VPN-teenust, on privaatsusfunktsioonid üks peamisi aspekte, mida peaksite kaaluma. VPN-i kasutamine aitab teil hoida oma IP-aadressi privaatsena ja kaitsta teie privaatsust internetis. Siin on mõned privaatsusfunktsioonid, mida peaksite VPN-teenuse valimisel arvestama:

No-Logs poliitika

Kui olete mures oma privaatsuse pärast, peaksite valima VPN-teenuse, mis pakub no-logs poliitikat. See tähendab, et teenusepakkuja ei salvesta teie internetitegevust ega logisid, mis võiksid teie privaatsust ohustada. ExpressVPN ja NordVPN on kaks VPN-teenust, mis pakuvad tugevat no-logs poliitikat.

IP-aadressi varjamine

VPN-teenuse kasutamine võimaldab teil oma IP-aadressi varjata, muutes teie internetitegevuse anonüümseks. See tähendab, et teie internetitegevus ei ole seotud teie tegeliku IP-aadressiga, mis tagab teie privaatsuse. Privaatne Interneti-juurdepääs (PIA) on VPN-teenus, mis pakub tugevat IP-aadressi varjamist.

Privaatsusfunktsioonid

VPN-teenused pakuvad erinevaid privaatsusfunktsioone, mis aitavad kaitsta teie privaatsust internetis. Näiteks CyberGhost pakub funktsiooni, mis võimaldab teil oma IP-aadressi muuta, et muuta teie internetitegevus veelgi anonüümsemaks. Atlase VPN on tasuta VPN-teenus, mis pakub ka privaatsusfunktsioone.

Klienditugi

Kui teil tekib VPN-i kasutamisel mingeid probleeme, on oluline, et saaksite kiiresti abi ja tuge. Tõhus klienditugi on VPN-i pakkujate jaoks ülioluline, et tagada teie rahulolu ja aidata teil lahendada kõik probleemid, mis võivad tekkida.

Enne VPN-i valimist on oluline kontrollida, millist tüüpi kliendituge pakutakse. Enamik VPN-i pakkujaid pakub mitmeid võimalusi klienditoe saamiseks, sealhulgas live chat, e-posti tugi ja telefonitugi. Kui teil tekib probleem, saate klienditoe esindajaga ühendust võtta ja saada kiiret abi.

Kui otsustate kasutada VPN-i, on oluline, et saaksite usaldada oma VPN-i pakkujat ja kliendituge. Kui teil tekib mingeid küsimusi või probleeme, võite alati pöörduda oma VPN-i pakkujaga klienditoe saamiseks.

VPN-i Kasutamine Erinevatel Seadmetel

VPN-i kasutamine erinevatel seadmetel on lihtne ja mugav viis oma internetiühenduse turvalisuse ja privaatsuse tagamiseks. VPN-i saab kasutada erinevatel platvormidel, sealhulgas iOS, Android, Linux, Mac, Windows ja ruuteritel.

VPN-i Kasutamine iOS Seadmetel

Kui soovite VPN-i kasutada iOS seadmel, nagu iPhone või iPad, saate kasutada sisseehitatud VPN-i rakendust. Selleks valige seadetes “VPN” ja lisage uus VPN-profiil. Võite kasutada ka kolmandate osapoolte VPN-rakendusi, mida saab alla laadida App Store’ist.

VPN-i Kasutamine Android Seadmetel

Android-seadmetel saab VPN-i kasutada ka sisseehitatud VPN-rakenduse kaudu. Minge seadetele, valige “Wireless and networks” ja seejärel “VPN”. Võite kasutada ka kolmandate osapoolte VPN-rakendusi, mida saab alla laadida Google Play poest.

VPN-i Kasutamine Linux, Mac ja Windows Seadmetel

VPN-i kasutamine Linux, Mac ja Windows seadmetel on lihtne. Laadige alla ja installige VPN-rakendus, mis sobib teie operatsioonisüsteemiga. Pärast rakenduse installimist logige sisse oma VPN-kontole ja valige server, mille kaudu soovite ühenduda.

VPN-i Kasutamine Ruuteritel

VPN-i kasutamine ruuteritel on võimalik, kuid see nõuab teatud tehnilisi teadmisi ja oskusi. Kui soovite VPN-i kasutada oma koduvõrgus, peate seadistama VPN-ühenduse oma ruuteri kaudu. Selleks on olemas spetsiaalsed VPN-ruuterid, mis on loodud selleks otstarbeks.

Populaarsed VPN Teenused

VPN-teenused on muutunud üha populaarsemaks, kuna need võimaldavad teil oma privaatsust ja turvalisust kaitsta. Siin on mõned populaarsed VPN-teenused, mida võiksite kaaluda:

  • ProtonVPN: ProtonVPN on üks parimaid VPN-teenuseid, mis on saadaval. See teenus pakub tugevat krüpteerimist ja võimaldab teil oma privaatsust säilitada. ProtonVPN on ka üks väheseid teenuseid, mis on avatud lähtekoodiga ja pakub tasuta versiooni.
  • ExpressVPN: ExpressVPN on kiire ja usaldusväärne VPN-teenus, mis pakub tugevat krüpteerimist ja palju servereid üle maailma. See teenus on saadaval erinevate seadmete jaoks ning pakub ka tasuta prooviversiooni.
  • NordVPN: NordVPN on üks populaarsemaid VPN-teenuseid, mis on saadaval tänapäeval. See teenus pakub tugevat krüpteerimist, palju servereid ja palju funktsioone, mis aitavad teil oma privaatsust ja turvalisust kaitsta.
  • Surfshark: Surfshark on kiire ja usaldusväärne VPN-teenus, mis pakub tugevat krüpteerimist ja palju servereid üle maailma. See teenus on saadaval erinevate seadmete jaoks ning pakub ka tasuta prooviversiooni.
  • TunnelBear VPN: TunnelBear VPN on lihtne ja kasutajasõbralik VPN-teenus, mis pakub tugevat krüpteerimist ja palju servereid üle maailma. See teenus on saadaval erinevate seadmete jaoks ning pakub ka tasuta versiooni.
  • CyberGhost VPN: CyberGhost VPN on kiire ja usaldusväärne VPN-teenus, mis pakub tugevat krüpteerimist ja palju servereid üle maailma. See teenus on saadaval erinevate seadmete jaoks ning pakub ka tasuta prooviversiooni.

Need on vaid mõned populaarsed VPN-teenused, mida võiksite kaaluda. Enne otsuse langetamist uurige kindlasti iga teenuse funktsioone ja hinnakujundust, et leida endale sobivaim lahendus.

Lisafunktsioonid Ja Teenused

VPN-i teenuseid on võimalik kasutada mitte ainult turvalise ühenduse loomiseks, vaid ka lisafunktsioonide ja teenuste pakkumiseks. Siin on mõned funktsioonid ja teenused, mida võiksid VPN-teenuse kasutamisel kaaluda.

Streaming

Paljud VPN-teenused võimaldavad sul vaadata sisu, mis on piiratud teatud geograafiliste asukohtadega. Kui kasutad VPN-i, saad vaadata populaarseid voogedastusteenuseid, nagu Netflix ja BBC iPlayer, mis on tavaliselt saadaval ainult teatud riikides.

Turvaline sirvimine

VPN-teenus kaitseb sinu privaatsust ja tagab, et sinu internetitegevus ei jää jälgijatele nähtavaks. See tähendab, et saad turvaliselt sirvida veebilehti, ilma et peaksid muretsema oma andmete lekkimise pärast.

Torrentimine

Kui sulle meeldib allalaadida faile torrentiteenustest, siis võib VPN-teenus olla sulle kasulik. VPN-i kasutamine tagab, et su allalaadimistegevus ei jää jälgijatele nähtavaks ja sa ei pea muretsema oma privaatsuse pärast.

Mängimine

VPN-teenuse kasutamine võib olla kasulik ka mängimisel. Kui sul on probleeme mängude piirkondlike piirangutega või soovid mängida mänge, mis pole teatud riikides saadaval, võib VPN-teenus aidata sul neid piiranguid ületada.

VPN Ja Valitsus

Kui sa elad riigis, kus valitsus piirab interneti kasutamist, võib VPN olla kasulik vahend, mis aitab sul tsensuuri vastu võidelda. VPN-i kasutamine võimaldab sul ühenduda serveriga, mis asub väljaspool sinu riiki ja seega võib sul olla juurdepääs sisule, mida sinu valitsus püüab blokeerida.

Kui sa kasutad VPN-i, siis sinu internetitegevus on krüpteeritud ja sinu Interneti-teenuse pakkuja (ISP) ei saa näha, mida sa teed. See tähendab, et kui sa kasutad VPN-i, siis sinu ISP ei saa blokeerida või jälgida sinu internetitegevust.

Kuid tuleb meeles pidada, et VPN ei ole imerohi. Mõned valitsused on võimelised VPN-i blokeerima või piirama VPN-i kasutamist. Seega, kui sa otsustad kasutada VPN-i, siis peaksid sa veenduma, et sinu valitud VPN-i teenuse pakkuja on võimeline ületama sinu riigi tsensuuri.

VPN-i Ülevaated Ja Auditid

Kui otsite VPN-i teenust, on oluline leida teenus, mis on usaldusväärne ja turvaline. VPN-i teenuse usaldusväärsuse ja turvalisuse hindamiseks on saadaval mitmeid ülevaateid ja auditeid.

Ülevaated võivad olla kasutajate poolt jäetud tagasiside või professionaalsete arvustajate poolt tehtud ülevaated. Kasutajate tagasiside võib olla kasulik, kuid pidage meeles, et see võib olla subjektiivne ja mitte alati usaldusväärne.

Professionaalsete arvustajate ülevaated võivad olla kasulikud, kuna need on tavaliselt objektiivsemad ja põhjalikumad. PCMag on üks selline usaldusväärne allikas, mis teeb regulaarselt VPN-i teenuste ülevaateid.

Lisaks ülevaatetele on oluline ka VPN-i teenuse auditeerimine. Auditeerimine tähendab, et kolmas osapool hindab teenuse turvalisust ja usaldusväärsust. Kolmanda osapoole auditeerimine on eriti oluline, kuna see annab objektiivse hinnangu teenuse turvalisuse kohta.

VPN-i teenus, mis on auditeeritud, on tavaliselt usaldusväärsem kui teenus, mis pole auditeeritud. Lisaks võib auditeerimine aidata kaasa teenuse paranemisele ja turvalisuse suurendamisele.